Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtát ajánlotok?

Milyen fajtát ajánlotok?

Figyelt kérdés

valami kis testűre gondoltam, akit lehet lakásban tartani több kutyával (van már kutyám)ne haladja meg a 10 kg (de inkább az 5kg alattiak érdekelnének) mivel nem vagyok egy "erős" kezű gazda ezért inkább hagynám a terriereket

kötődjön a gazdájához :D, hosszú szőrűeket jobban szeretem és a puha szőrűeket :D

ha lehet akkor ne minden hónapban kelljen kozmetikushoz vinni és előnyösebb lenne ha keveset enne :D (de van pénz orvosra, felszerelésekre, ételre és a többire)

fajtatiszta kutyust szeretnék

milyen fajtát ajánlotok?


2011. febr. 22. 13:36
1 2
 1/15 anonim válasza:
szobamamusz megteszi? hordhatod egésznap és havonta elég kimosni.. A Fox-Terrierek az igazi kutyák alatta már nem nagyon XD
2011. febr. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
elfelejtettem írni h napi több óra futkározás :D
2011. febr. 22. 13:40
 3/15 anonim válasza:
Törpe uszkár? :)
2011. febr. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Az "erős" kezűség nem azt jelenti hogy nem bírsz el egy staffit, hanem csak kistestű kutyát, mert nem vagy valami izompacsirta.

Azt jelenti, határozottság és az, hogy meg tudod őt kellőképpen nevelni. Attól hogy kistestűd lesz, úgyanúgy nevelni kell mint egy pit bullt, nem elég visszarántani kisujjal a flexivel. A lényeg: Minden kutyát nevelni kell, legyen az nagy vagy kicsi. Akár nagyobb kutyát is bevállalhatsz, miért ne? De el kell járnod kutyasuliba.

2011. febr. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Bányai Károly ***** válasza:

Fajtatisztát?

Magyarországon kb. 600.000 kutya él gazdátlanul, ezek egy részét befogás után azonnal megölik. Egy részük menhelyre kerül, ahol akár évekig tengeti az életét. Miért is pont fajtatisztát szeretnél, ha nincs vele különösebb célod, azaz nem kell megfelelnie olyan elvárásoknak, mint pl. egy vizsla vagy rottweiler? A kutya az kutya, imádja a gazdáját, és olyan lesz, amilyenné neveled. Menj el egy menhelyre, és fogadj örökbe egyet. Hidd, el, nem bánod meg!

2011. febr. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Minden nem rövid szőrű kutyának kell havonta kozmetika, az uszkárnak is.

Aki ezt hanyagolja, ne akarjon hosszú szőrű kutyát, mert rettentő mód igénytelen lesz a kutya.

2011. febr. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
És egyébként a többi kutyád milyen?És mennyi van?Minden kutyát meg kell nevelni legyen az akár mekkora!
2011. febr. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ja, hát igen, voltál már menhelyen? Ott még az erős idegzetű emberek is pityeregnek! Rengeteg, ismétlem rengeteg kutya van a menhelyeken.

Ha fajtatiszta mellett döntenél, akkor is bizonyára 20.ezer Ft alatti kéne.

Ha nem, akkor kérlek vedd semmibe a válaszom!

2011. febr. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

képzeld nem 20. alatt kéne hanem 80-120 ezer forintot rá tudok szánni maga a kutyára csak

egy menhelyről hozott keverékem van meg a családnak van egy belga juhásza

rosszul fogalmaztam az erős kezűséget

akkor havonta járunk kozmiba

2011. febr. 22. 14:01
 10/15 Bányai Károly ***** válasza:
Jól értem, hogy van két kutyátok? Nem piszkálni akarlak, de minek még egy? Tényleg érdekelne. 3 kutya már önmagában is egy falka, kettő még nem. Készen állsz a kihívásra?
2011. febr. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!