Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék később kutyatenyészt...

Nory0722 kérdése:

Szeretnék később kutyatenyésztéssel foglalkozni! Milyen fajtát ajánlotok?

Figyelt kérdés
A közelben van erdő,a kert is elég nagy,kennelek kialakítására megfelel! De nem szeretnék túl nagy kutyát,staffordra vagy beagle-re gondoltam! Jelenleg van egy 3éves beagle-m és egy keverékem is,de régóta ismerkedem a staffordshire terrier fajtával is! Mindenképpen olyat szeretnék,amely családi kutyának is tökéletes(nem túl agresszív fajta,bár tudom,ez a vévonaltól és neveléstől függ).
2011. febr. 22. 21:50
1 2
 1/17 IGCM ***** válasza:
100%

Ak itenyésztő szeretne lenni az magának választ fajtát..

Így nem lesz jó:S

Magadnak kel keresni egy olyan fajtát amit egy az egyben imádsz és képes lennél vele egy életen keresztűl foglalkozni valamint 10-15 db egyeddel együtt élni belőle.És persze el tudod őket megfelelően látni.

2011. febr. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nem hiszem,hogy megérné staffordot tenyészteni,fillérekbe kerülnek és tele vannak velük a menhelyek,gyepik.

Csak úgy vágj bele,ha sok pénzed van,de ez minden fajtára igaz.

Tenyészállatok,kiállítások,eü.szűrések,minőségi tartás mind pénz.

2011. febr. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Tenyésztésbe nem így kell bele fogni. Az ember megszeret egy fajtát, annyira, hogy észre sem veszi, de tudattalanul is egyre többet foglalkozik vele, míg nem megismeri a vérvonalakat és mindent megtud róla, többek közt a sajátján keresztül. Aztán egy szép napon azon kapja magát az ember, hogy már a fajta lexikonjává változott. Aztán vesz magának kiváló kutyákat és ha az eredményeik megfelelnek és már kellő mennyiségű és minőségű az ismerete, akkor belevág a tenyésztésbe. A legtöbb tenyésztő valójában "magának tenyészt", olyan típust, ami felülmúlja az ősöket, a fajta kitűnő példányává válhat. A legjobb tenyésztők pedig azok, akik tenyésztőknek tenyésztenek. Ez nem a megélhetésről szól, hanem egy méregdrága hobbi, ami egy élet munkája.
2011. febr. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
28%

Szia!

Hát nem tudom igazából!

Nekem Amstaffjaim vannak!

De nem javasolnám a tenyésztésest,még pedig azért mert a nagy elterjedt,és nagyon sok a szaporító sajnos,és szerintem ez álltál el lettek nyomva a valós tenyésztők.

Én csak is törzskönyv kiskutyát vennék,az enyémek is azok!

De sajnos nagyon sokan nem így gondolkoznak,és mindegy nekik úgymond milyen kutyát vesznek csak olcsó legyen és kész,aztán ha megnő és nem olyan lesz amilyet akartak majd kidobják az utcára!:S

A Beagle-t pedig azért nem ajánlom mert nagyon kényes fajta ilyen téren,az egyik ismerősöm is foglalkozik vele,de soha nincs szerencséje már kétszer voltak kölykei egyszer mind meghalt,másodszor 3 meghalt,kettő betegen született!És ezt több beaglistől is hallom!

Akkor már inkább Amstaff,csak nagyon jó vérvonalú kutya kell hozzá!

2011. febr. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, staffit én sem ajánlanám. Ép elég tenyésztő van így is, sőt, rengeteg...és akkor még a szaporítókat nem is számoltam, akik 15-20ezerért árulják a kiskutyákat :(

Egy valódi tenyészet beindítása minimum 2 év, és ezalatt bőven elköltesz 1-2milliót kiállításokra, tenyész-szemlékre, szűrésekre, kajákra stb...és akkor még a kiskutyákról nem is beszéltünk. Elég valószínű, hogy nem találsz mindegyiknek vevőt, és akár 8-10 kölyök is lehet. Mit csinálsz annyi kutyával??

Szerintem már nem igazán kellenek új tenyésztők. Főleg ilyen népszerű fajtákból. Ha egy ritka fajtát választanál, az más, de az meg még 5-ször ennyi pénz, főleg a ritkasága miatt. Meg hát ugye tanulnod is kéne, érteni kell a genetikához elég jól, hogy tudd, mi, hogyan öröklődhet; és ezáltal a legjobban összeillő szülőket tedd össze.

Ha megfogadod a tanácsomat tegyél le róla, vegyél egy staffit, és adj meg a 3 kutyádnak mindent, amit csak tudsz :)

2011. febr. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Le kell szögeznünk, hogy a tenyésztés nem kifizetődő, ez egy nagyon drága, mondhatni luxushobbi. Tehát mellette ugyanúgy kell dolgozni, plusz vedd hozzá a hosszú órákat, amiket a kutyákkal kell tölteni.

Ehhez rengeteg idő és pénz szükséges.

2011. febr. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Először is,még csak tervezek,nem is biztos,hogy így lesz,majd az élet hozza! Másodszor: írtam,hogy állattenyésztő szakra szeretnék járni,és épp ezért kérdeztem,mert a munka mellett szeretném ezt csinálni!


A másik: mondtam,hogy van egy beagle-m 3éve, őt imádom,mindent tudok róla, és más beagle-ről is,hogy mennyi kül. van szuka és kan között! Minden nap 1-2 órát foglalkozom vele,mindenhová magammal viszem(bár ez 10kutyánál már nem lehetséges),hétvégente erdőkbe járunk,meg suliba! Ezt a fajtát nagyon megkedveltem,de ugyanakkor a staffordok is nagyon tetszenek(így kívülről)! De két teljesen más fajta. A beagle vadász,és nagyon nagyon kiváló családi kutya! Tudom,hogy erős akaratú,az enyém különösen az!:) Mindent megteszek,hogy a legapróbb viselkedési hibáját is kiküszöböljem!

2011. febr. 23. 08:21
 8/17 A kérdező kommentje:
Ezért mondtam,mint ahogy itt írtátok,hogy szeretnék egy stafit,ami jó vérvonalból származik(nem tenyésztésre,hanem hogy megismerjem a fajtát). És erre a legjobb egy jó vérvonalú stafford. Mindenképpen szukát szeretnék,mivel ők ragaszkodóbbak,kicsit könnyebben kezelhetőek,főleg ivartalanítás után!
2011. febr. 23. 08:23
 9/17 anonim ***** válasza:
Szerintem rengeteg gazdátlan, és felesleges kutya van már így is sajnos. Nincs szükség több tenyésztőre. Inkább a gazdátlanokkal kéne törődni.
2011. febr. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Az előttem szólónál a pont.Van elég tenyésztő minden fajtából,nemkell több!!!!!!!Sőőt...én pár évre be is vonnám a tenyésztést,amíg 1 millió gazdátlan kutyus van az országban.Menhelyen vagyok önkéntes,és lelkileg ez engem nap mint nap megtör.Mindenkinek a fajtatiszta kell,legtöbbször ugye olcsón szaporítótól..Kedves kérdező!Ne tenyéssz...vannak ennél fontosabb dolgok is ,mint még több kutya "előállítása".A meglévő gazdátlan kutyákra kellene több figyelmet fordítani.Ha jól állsz anyagilag,akkor inkább egy menhelyen segíts!
2011. febr. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!