Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyöknél milyen pórázt...

Kölyöknél milyen pórázt érdemes használni?

Figyelt kérdés

Első saját kutyám lesz, hát képzelhetitek nagyon izgulok, meg is vettem neki már mindenféle dolgot. Csinos pórázt, nyakörvet, aztán rájöttem hogy ezek amíg tanul, talán fogyóeszközök lesznek. Legalábbis a pórázt biztos rágcsálni fogja, én meg tuti nem veszem újra.

Igazából kettő dolog jutott eszembe, az egyik hogy veszek egy láncos pórázt, nagyon nem tud tönkremenni, de az nem tudom mennyire praktikus, nem lehet utána nyúlni stb.

A másik hogy veszek a tescoba 1000 ft körül vannak már pórázak, kicsit kínai de a célnak megfelel. Ha abból veszek egy párat, talán kitart ameddig nagyobb lesz.


Flexit nem akarok semmiképp.



2022. dec. 27. 14:22
 1/5 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%

Egyszerű, könnyű textil nyakörvet és pórázt ajánlok, nem kell belőle drága darab mert úgyis fogyóeszköz, de arra azért figyelj hogy a nyakörv csatja és a póráz karabinere jó minőségű legyen.


A póráz rágást meg már akkor tiltsd amikor csak megpróbálja, ne hagyd hogy kialakuljon a rossz szokás.


A lánc pórázt nem ajánlom kölyöknek, mert akármilyen vékony akkor is van súlya, meg nem tenne jót a kiskutyának ha ráharapna. Nekem ideiglenesben van egy felnőtt kutyám, rá az első pár napban kellett a lánc póráz, mert a textilt egy pillanat alatt szétrágta, de azért egy kölyökkutya nem képes erre.

2022. dec. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
97%

A kölykök azért szokták rágni a pórázt, mert belelóg a látóterükbe és ez még zavarja őket. Első körben ezt tiltani szokták, ha nagyon nem működik, akkor át lehet állni a hámra egy pár hétig, aztán megszereti ezt az egész sétálósdit és vissza lehet térni a nyakörvre, ha az szimpatikusabb.


A lánc póráz sok mindenre nem jó, egyedül talán az antiszoc felnőtt, pórázból nagyon kiszabadulni akaró kutyák szocializálásánál van értelme, amúgy nehéz, zavarja a kutyát és nem lehet igazán rövidre fogni.


3 saját, több ideiglenes és a menhelyen sétáltatott kutyák közül még egy sem rágott szétt pórázt, mikor én vittem ki, szerintem ettől annyira nem kell tartani.

2022. dec. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
Nekem volt egy kutyusom, aki szétrágta a pórázt. Hámot vettem neki, rá adtam először, hogy megnézzem elviselni-e, de nem szerette. Napi szinten pár perce, majd órákra, később egész napra, ez csak a testén volt, nem bírja szétszednk. Jött a séta, a hám azért is jobb, mert az elején nagyon húz és akkor nem kezd el fuldokolni, mint a nyakörvtől, plusz a kötél vége a háta közepén volt, így nem érte el út közben és nem rágta, így újat se kellett venni. Szerintem a láncos nem praktikus kölyöknek. Idővel megtanult sétálni, nem húzott, akkor szépen a nyakörv következett, de nekem kistestű kutyám van, a hám is teljesen jó rá. Plusz én tanítom, így jutifalikat is mindig vittem, hogy ha valamit jól csinált, akkor kapott belőle. Én így tanítottam meg. Jobb az elején foglalkozni vele, de minden percét megéri :) sok sikert
2022. dec. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
33%

Elég naiv vagy ha azt hiszed a kölyök póráz egész életében kitart majd.. így inkább ne vegyél kutyát.

Rágni nem fogja ha nem engeded neki, de elkopik, kinövi stb. Fogyó eszköz különösen napi sétánál.

Kölyökre hámot adnék, jobban lehet vele irányítani és nem a nyakát húzgálja.

2022. dec. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én ezt ajánlom:

[link]

120 centi, ideális. Nekem 3 éves már, ezt is használom őrző-védőn, meg ezzel BH vizsgáztam.


Láncot én sem ajánlanám.

2022. dec. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!