Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam őket össze?...

Hogy szoktassam őket össze? Elég bonyolult a helyzet.

Figyelt kérdés

Adott egy 4 éves kan kutya, aki két éves koráig szinte naponta látott engem, aztán szüleim válása miatt az apámnál maradt, kertes házban, és bár még mindig engem szeret a legjobban, nekem fogad szót a legszívesebben, most csak hetente lát, és kéthetente vagyok csak vele napokat, megyek el vele sétálni, foglalkozom vele.

A napokban azonban az anyám második emeleti lakásába kiskutya kerül, aki az enyém lesz. Különböző okokból kifejezetten szükség van rá. Csak hogy az anyám azokon a hétvégéken, mikor én az apámnál vagyok, nem lesz otthon, így vinnem kell magammal a kutyát.

Hogy szoktassam majd össze a két kutyát? A 4 éves kan nem nagyon érintkezett még más kutyákkal, egyet-kettőt kivéve, macskával nőtt fel, de más állatokat nem igazán tolerál... Mindenképp szeretném, ha megismerkednének, mert nem szeretném hanyagolni vagy megbántani az idősebbet. Csak annyit tudok, hogy ilyen helyzeteket mindenképpen semleges területen kell kezdeni, ezen kívül viszont csak ötleteim vannak a dologgal kapcsolatban. Tanácsok?


2010. okt. 2. 00:23
 1/9 Morfologus ***** válasza:
Nekem az a tapasztalatom, hogy az idősebb kutyák azért nem foglalkoznak annyira kölyök kutyával, mivel nem tekintik őket vetélytársnak, nincs még köztük az a rivalizálás falkavezér/sorrend téren.
2010. okt. 2. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Általában a kan kutyák elfogadják a kölyköket, de amíg kölykök.

A kiskutyád nem tudom, milyen ivaru, de célszerű lesz ivartalaníttatni, akkor jobban elfogadják egymás ivarérése után is.

2010. okt. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
oó ez igy nem lessz jó :( mert védeni fogják a területüket :S szóval szerintem apukádnak mondd meg hofy vegyen 1 pórászt meg te is és kössétek meg de csak finoman edngedjétek egymást össze ha meg összekapnak akkor meg nyorsan arrébb húzzátok egymást szerintem így 1 idő után meg fogjék szokni egymást!
2010. okt. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez a legrosszabb módszer.

Mert ha elhúzzák egymástól, mindig fennmarad a feszültség, csak elodázódik.

A nagy kutyára szájkosár, a kicsit meg bátran hozzáengedni.

Ismétlem, a kanok nem bántják a kölyköket!

2010. okt. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én nem értem a problémát. Már ha ezt problémának lehet nevezni, mert szerintem nem egy bonyolult dologról van szó:)

Az én kutyám naponta 30-40 más kutyával is találkozik a séták alkalmával, és még soha nem volt konfliktusa. És az elmúlt évek alatt még csak olyat se láttam, hogy 2 kutya összeverekedett volna, pedig felénk rengetegen sétálnak kutyákkal.

Van, hogy mi is sokan sétálunk együtt, 8-10 kutyával, és még nem akarta egyik sem bántani a másikat. És az én kutyám sem egy nagy partiarc:) nem szokott más kutyákkal játszani. Max megszagolja, aztán jön is tovább.

A kutyák egymás között általában azonnal eldöntik a rangsort, és ehhez még csak egy odamorgás sem kell.

Sokszor van, hogy ismerősökkel sétálunk, aztán bemegyünk hozzájuk a kertbe a kutyáinkkal, és még soha nem volt, hogy területvédés céljából bárki bárkit bántott volna.

Szerintem ne aggódj.

Én úgy csinálnám, hogy elmennék a kutyusért, aki apukádnál van, anyukád hozná a kicsit, és sétáljatok velük 1-2 órát.


De majd légyszi írd meg, hogy hogy sikerült őket összeismertetni, tényleg kíváncsi vagyok:)

2010. okt. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szellőlány, neked bizonyára egy kutyád van.

Más az, ahogy a kutya kutyatársaságban viselkedik és megint más otthon, a saját területén a mindennapokban.

Ahol együtt kell enni, inni, aludni.

Nem gondolod, hogy ez más kategória.

Talán most jobban érted a problémát...

2010. okt. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hm, hát az biztos, hogy nem a nagy kan kutya területén fogom őket először egymáshoz engedni... A dologra még nem mostanában kerül sor, még csak keresem a kölyköt, akit hazavihetek, csak aggódom, mert a vizsla az idegen embereket sem szereti, csak ha én mutatom be neki őket. Ha pl magam előtt engedem be a kapun az embereket, akiket nem ismer, megmorogja őket, és vicsorít, de ha előbb én lépek be, és "bemutatom" őket, akkor elfogadja. Nem tudom, hogy viselkedik majd kölyökkel, egyszer (fogalmunk sincs azóta sem, hogy honnan), de előszedett egy kölyökmacskát, és mikor észrevettük, a cica halott volt, habár nem volt rajta sérülés. Nem tudjuk, hogy a kutya csinálta-e, de elég valószínű, mivel nagyon nagy, de zárt udvaron lakik. A kan amúgy két felnőtt macska mellett nőtt fel, de a szomszéd macskáit pl ki nem állja. Ilyen szempontból elég kiszámíthatatlan, és bár elméletben nem az én kutyám, de én foglalkoztam vele a legtöbbet, és még most is így van, ezért szeretném mindenképp megismertetni majd a kölyökkel, csak fogalmam sincs, hogy reagál majd... A kölyköt viszont semmiképp sem szeretném veszélynek kitenni. Az is aggaszt, hogy mivel a kölyök szobakutya lesz, mit szól majd a nagyobb, ha a kicsit bevisszük a házba, ő viszont kint marad, ahogy eddig. Az emberekre is féltékeny.
2010. okt. 2. 17:23
 8/9 anonim ***** válasza:

Joggal lesz féltékeny. Vizsla miért nem mehet be a lakásba?

Nem is értem, embereknek miért kell a ház tartozékaként kutya...?


Ha a kiscicán nem volt külsérelmi nyom, biztos nem a kutya bántotta.

Ismétlem, a kanok elfogadják a kutyakölyköket.

De majd magad is látni fogod.

2010. okt. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves oncogito!

A lakás nem az enyém, szóval nem tudok választ adni a kérdésedre, de remélem megnyugtat a tudat, hogy valószínűleg éppen ezért nem is lesz semmi a kiskutyából, tekintve, hogy a családom a világ legkevésbé toleráns családja, és nem hajlandóak semmit sem változtatni az életükön valaki másért. Öröm velük élni.

A válaszokat köszönöm, többre nem lesz szükség.

2010. okt. 3. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!