Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bullterriert lehet 'bent'...

Bullterriert lehet 'bent' tartani? A bullterrier ugyanaz, mint a miniatűr bulterrier, vagy a kettő két külön fajta?

Figyelt kérdés
Nem lakásban, hanem házban (kertesház). Mekkora térre van igénye a bull terriernek? Egész évben folyamatosan hulló szőre van? Családcentrikus ez a fajta? Más kutyákkal jó a viszonya? Személyes tapasztalatokra vagyok kiváncsi. :)
2010. okt. 2. 12:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem ugyanaz a 2 fajta.

Szerintem abszolút benti fajta. Egyrészt mert rövidszőrű, szereti a meleget, másrészt nagyon embercentrikus. A szőre annyira hullik, mint bármelyik más rövidszőrű kutyának. Túl sok gondozást nem igényel, néha át kell fésülni, de azért számíts arra, hogy gyakrabban kell takarítani, mintha nem lenne bent kutya. Ez bármelyik más kutyára is igaz. Ha eleget sétáltok a kutyával, teljesen mindegy mekkora helyen laktok, de amúgy jellemzően nem pörögnek bent, szeretnek lustálkodni.

A családot, gyerekeket imádják. Az én bullym(kan) nem szerette a kan kutyákat, de hozzáteszem, akkor még nem nagyon értettem a kutyaneveléshez, tehát az én hibám volt elsősorban. Ha kiskorától megfelelően van szocializálva, nincs ezzel gond. Alapvetően csupa pozitívumot tudok róluk mondani, de azzal számolj, hogy elég makacs, önfejű kutyák, tehát nem árt ha van már némi tapasztalatotok kutyanevelésben, különben a fejetekre nő.

2010. okt. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem mindegyik rövidszőrű kutya vedlik ugyanúgy. Pl egy Dalmata alig vedlik néhány szőrszálat, míg egy Vizsláról színte "ömlik" a szőr.

Van kutyás tapasztalat bőven, és kutyaiskolába is szeretnék majd menni, ha a kutyus eléri azt a kort (7 hónap azt hiszem a korhatár a kutyasuliban). Előtte meg kutyaovizni fogunk, mert a környéken nincs kutyafuttató, meg semmilyen lehetőség arra, hogy szocializáljuk a kutyust. :S Köszi a választ, még jöhetnek válaszok.

2010. okt. 2. 13:26
 3/4 Norczy ***** válasza:

Az előttem válaszoló nagyon jól összefoglalta a dolgokat!

én is inkább benti kutyának ajánlanám a bullyt. Iszonyatosan kötődnek az emberhez, már csak ezért is bentre javaslom. A bunda dolog szerintem nem tragédia. MOzgásigénye van, bár a lakásban lusta,de séta közben hiperaktív.

a mini bull, másik fajtának számít hivatalosan, de a kiindulási pont náluk a méret alatti stanard bull-ok voltak, jellemben nem tudom mennyivel másabb a mini mint a standard.

Amúgy iszonyat bohócok, kópék. Mellettük nem lehet unatkozni :)

De ha 1-2 órát eltöltesz egy akár számodra idegen bullerrier társaságában már rá tudsz jönni neked való fajta-e.

MI is így indultunk ki: képen sosem tetszett, aztán lett a közelünkben 1 kölyök és kb 5 perc alatt megimádatta velünk magát és párom azóta is a fajta szerelmese és persze 1et én is el tudnék fogadni majd vmikor.

2010. okt. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Amúgy azért érdekelnek a személyes tapasztalatok, mert ami infot találtam a bullterrierről, az teljesen kaotikus. Egyik mondatban azt írják, hogy kicsi a mozgásigénye, lusta kutya és egésznp alszik, a másik mondatban azt írják, hogy sokat kell vele futni, úszni, agilytizni (?), aztán azt írják, hogy ez a fajta kutya teljesen alkalmatlan a kutyás sportokra és még futtatni sem szabad szegény kutyát. Azt is írtk, hogy ez a fajta imádja a többi kutyát, egyáltalán nem domináns és konfliktus kerülő fajta, a másik mondatban meg azt írják, hogy nagyon féltékeny kutya, a saját nemű egyedekkel különösen domináns...stb :S Nem valami egyértelmú fajtajellem bemutatás... :S

2010. okt. 3. 00:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!