Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó lesz ez a póráz és nyakörv...

Jó lesz ez a póráz és nyakörv a rottweileremnek?

Figyelt kérdés

Póráz:

[link] (winter)


Nyakörv:

[link]


Meg majd kap egy ilyen "nyakláncot": [link]

Akkora méretben hogy éppen bele tudjam húzni, ez csak úgy lesz rajta, mint egy nyaklánc, ha már kislány, kell rá ékszer:)



2023. jan. 3. 09:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%

A nyakörv jó, a folytó felesleges.

Ez a póráz csak akkor lesz jó, ha már tud pórázon menni. A tanulási időszakra egy rövidebb póráz előnyösebb (tudom, hogy amit linkeltél az állítható), amit nagyon stabilan tudsz tartani.

2023. jan. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Huh

A fojto nyakörvet felesleges felrakni, ha nem használod. Nem nyaklánc, hanem nyakörv.


Én nem szeretem a bőr cuccokat, mert kis víz könnyen tönkreteszi őket. Te tudod, hogy mennyire laktok vizezős részen, mi igen, emiatt nem használunk ilyeneket. A helyedben inkább a topkutyától vennék nyakörvet. Árban mindenképpen kedvezőbb. Az El perro cuccok egyébként nagyon jó minőségűek, ajánlom.

2023. jan. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 vantel ***** válasza:
46%
Miért van két karabíner a pórázon?
2023. jan. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

3-as


Az egyik a nyakörvhöz kapcsolódik, a másikkal lehet a póráz hosszán állítani. Ezen a pórázon 3(vagy 4) karika van, amikbe a második karabínert be lehet akasztani.

2023. jan. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Tobb dologra is jo amugy egy ilyen poraz.

En pl nagyon felos menhelyi kutyanal arra hasznaltam, hogy az egyik karabinerrel a nyakorvet, a masikkal a hamot kotottem ossze es igy fogtam a porazt. Igy ugye ha ki is bujik mondjuk a nyakorvbol felelmeben, meg mindig ott a ham es nem tud elszokni hirtelen.

2023. jan. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Lehet ez csak az én mániám,de egy bőr nyakörvhöz nem igazán passzol egy kék terepmintás póráz,főleg ha szukád lesz :D


Amugy jó minőségű póráz,biztos bírni fogja a strapát.


Én szeretem a bőr cuccokat nekünk is van. Viszont ahhoz,hogy tartós legyen hetente 1x érdemes nedves szappanos vizes ronggyal át törölni,ne tocsogósan, majd hagyni megszáradni, aztán bőrzsírral is át kenni. Egy ilyen tisztítás után teljesen megújul a nyakörv. Illetve bőr pórázunk is volt, amit elhagytam és nem is lett meg :(


Viszont mint írták ha állandóan nedvesség éri akkor hamar tönkre mennek. Én pl esős időben nem adok rá bőrt,csak szárazabb időben,mert ha játszik másik kutyával akkor is saras vizes lesz. Ennyi pénzért meg pláne,hogy figyelni kell rá. Meg ha nincs kezelve idővel eltöredezik tönkre megy a bőr,megkeményedik csúnya lesz.


Fojtót állandó jelleggel nem raknék a kutyára,felesleges. Főleg ha felakad benne aztán jól megfullad. Amerikában volt egy ilyen eset,hogy a kutya fojtó nyakörve felakadt valahol és megfulladt. Se sima nyakörv semmit nem hagynék a kutyán otthon,sem kertben.

2023. jan. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Hát, pedig azt hittem a bőr a legtartósabb, de ezek szerint kényes, pedig nagyon jól nézne ki rajta. Ahogy a nyaklánc is. De akkor ezesetben ezt választom, barna színben:

[link]

Szobakutya lesz amúgy, sok foglalkozással, mozgással, természetesen.

Amúgy odaírtam zárójelbe, hogy a "winter" féle terepszínt venném, ami ilyen szürkés, ha megnézed a képek között ott a minta.

2023. jan. 3. 12:23
 8/17 A kérdező kommentje:

Bár most jobban megnéztem, szerintetek hogy állna egy felnőtt roti szukának a lila szín?

[link]

[link]

2023. jan. 3. 12:29
 9/17 A kérdező kommentje:
2023. jan. 3. 12:29
 10/17 A kérdező kommentje:

Barna vagy lila?

Mert akkor marad ez a típusú nyakörv meg póráz, csak a színt kéne még kitalálni:D

2023. jan. 3. 12:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!