Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Használnak valamit ezek a...

Használnak valamit ezek a boltban kapható kutyariasztó/távoltartó spray-k?

Figyelt kérdés

Párom kutyája egy kényes kis padlócirkáló vakarcs, amióta esős, latyakos idő van, csak az udvar betonozott részein hajlandó közlekedni, emiatt újabban a falat pisálja telibe. Vagy a biciklimet. Vagy a másik kutya vizestálját.

Mivel párom konkrétan semmit nem tesz ezügyben, gondoltam az adott helyeket lefújom valami szagos cuccal ami távol tartja onnan a kutyát.

Érdemes beruházni ilyesmire? Vagy házilag lehet valamit használni? Ecet jó lehet?


2023. jan. 3. 14:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%

Ezen nem fog segiteni, a kutya a kenyelembol nem megy messzebb :D

Az enyem is ezt csinalna, de en direkt mindig kimegyek vele vagy az udvarra vagy az utcara setalni es akkor ott pisil, nem a teraszon.

Ne tessek lustanak lenni, a kutyat nem csak megvenni kell, hanem foglalkozni is kell vele.

Nyilvan ez a parodnak szol, neki kene elsosorban osszekapnia magat.

2023. jan. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Leírni sem tudom hányszor vesztem már össze vele emiatt (mármint azért mert nem foglalozik a kutyájával), de egyik fülén be, másikon ki...

Egy időben próbáltam, hogy akkor legalább én foglalkozom vele, de nekem is van saját kutyám, sok a kettő.

2023. jan. 3. 15:12
 3/19 anonim ***** válasza:
30%

ammónia


Vegyiáru boltból, esetleg patikából.

2023. jan. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
3# Az nem vonzza mégjobban a kutyát? Vagy ez csak macskáknál szokott lenni?
2023. jan. 3. 15:25
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

De tenyleg nem ertem, hogy 5 perce sincs...en, amikor reggel meg este viszem ki a kutyat (delutan normal seta van) konkretan oltozessel egyutt, magamat, meg a tacskomat is oltoztetem, ha hideg van, osszesen kb 5 perc alatt vegzunk, mert csak kimegyunk, lepunk harmat, pisil, aztan jovunk be. Kertesben elek en is, tehat nem a hatodikrol kell nekem se leszenvedni magunkat. Szoval nem tudom felfogni, hogy valaki ennyire se kepes, ha mar egyszer kutyaja van.

Hat, sajnalom, tenyleg.


Amit nalam amugy a kutya nagyon nem szeret, az a citrusos illat, ezt mar megfigyeltem. Lehet ezzel kene probalkozni, ha van valami citrusos spray, akkor olyat venni, hatha. De ugye kint nagyon gyorsan elszall az illat, szoval lehet egyaltalan semmi nem hatna.

2023. jan. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
De, mivel a pisiben is ammonia lehet... az nagyon rossz otlet.Meg a szomszed kutya-macska is oda fog jarni 🤣🤣
2023. jan. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

5#

Citrusos spray van itthon, azt kipróbálom, köszi.


Engem is nagyon dühít, hogy ennyire nem érdekli a saját kutyája, de már egyszerűen nincs ötletem mivel téríthetém észre az Embert, feladtam :/

2023. jan. 3. 15:33
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

Nem sokat használnak, mivel nem is arra valók. Csak azért írják rá, hogy állatok elleni védekezésre való (német flakonokon: Tierabwehrspray) mert számos európai országban vagy tiltottak az önvédelmi gázspray-k, vagy olyan icipici töltősúly van csak engedélyezve, amit nem is gyártanak.


A kutyáknak nincsenek könnyszerveik, és a csípős ízt sem igen érzékelik. Ezért ha lefújsz egy kutyát, legfeljebb meglepődik. Érez ugyan valamit belőle, de messze nem annyit, mint egy ember.


És most mindjárt jön a sok feldühödött proli bizonygatni, hogy igenis az ő unokaöccsének a sógorának a szomszédjának a kutyáját is lefújták, és aztán *tetszőleges horrortörténet*.

2023. jan. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

8-as, nem a kutyat kell lefújni, foleg nem a szemebe fujni, honnan veszel ekkora butasagot? Elolvastad a kerdest egyaltalan?

Nem az a cel, hogy megvakitsuk vagy a kutyat tegyuk artalmatlanna, mert tamad, hanem az, hogy az adott helyre ne pisiljen.


Orra pedig van, erzi az eros, budos szagokat. Izlelobimboja meg joval kevesebb van,mint pl az embernek, ezert van az, hogy a csipos izek altalaban meg se hatjak oket. De ez is hogy jon ide?


Nyilvan nagy kerdes, hogyha kint lefujsz valamit budos akarmivel, akkor az hatni fog-e, hiszen a szag gyorsan elillan. Valoszinuleg nem, de meg lehet probalni.

2023. jan. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
Ha szemen fújod, biztos, hogy nem fog odapisilni, mert elszalad.
2023. jan. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!