Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen szelessegu, milyen...

Milyen szelessegu, milyen anyagu nyakorv es poraz kell egy 45 kilos nemetjuhasznak?

Figyelt kérdés
2023. jan. 4. 10:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk a felszerelések bőrből, textilből, pár darab paracordból van. A bőrt ápolni kell, illetve nem nagyon bírja a vizet.

A szélesség helyett inkább a teherbírás számít. De átlagban 2,5 centiméter egy nagytestű kutyára gyártott póráz, a nyakörv szintén 2,5-tol kezdődik.

El perro márkát javaslom.

2023. jan. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Az a ruha(textil) kibir egy ekkora kutyat? Azt hittem a bor a legerosebb.

Bar ez az el perro jo szeles, 4 cm az jo lehet.

2023. jan. 4. 10:39
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért normál állapotban az a kutya meg van nevelve, nem kezdi el tépni a pórázt. De igen, a jó minőségű (!) textil póráz, nyakörv elbír egy ekkora kutyát.
2023. jan. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Persze, meg van nevelve, de idonkent, ha masik kutya kitamad seta kozben, az enyem sem hagyja magat, vissza szokott ugatni, ket labra all ilyenkor, persze azonnal vissza parancsolom lab melle, de egy illanatra felduhodik, amikor beugatnak neki. Szoval ezeket a hirtelen kirohanasokat birnia kene, hatalmas ereje van.

Lancot nem akarok a nyakara tenni, bantja a bundajat.

2023. jan. 4. 10:54
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

Láncot ne is, azt tudni kell használni, ami szerintem neked nem menne (nem beszólás, puszta tény, hogy ésszel használva nagyon jó eszköz). Egyébként a láncosbol van olyan, ami nagyobb szőrű kutyákhoz való.


(Az azért nem normális, ha így reagál egy másik kutyára)


Nézz szét minőségű felszerelések között, de érdemes lehet akár gyártatni is (vagusdogs például gyárt saját igényre felszereléseket)

2023. jan. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Csak akkor reagal tamadoan masik kutyara, ha az elobb betamadja ot. Es mint irtam, egybol vissza tudom parancsolni, egybol szot fogad. Es en is vissza szolnek, ha egy nalam kisebb kis pottom szaros beszolna nekem.
2023. jan. 4. 11:18
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt akarod, hogy reagáljon a pórázra, akkor ne vastag nyakörvet vegyél neki. Vastag nyakörv a finom, törékeny kutyákra kell (lásd agarak), mivel annál jobban oszlik el az erő, annál kevésbé érzi meg a kutya.


2,5 cm bőven elég.

2023. jan. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Reagal anelkul is h rangatni kellene. Csak azt akarom, hogy kibirja a nehai kirohanasait.
2023. jan. 4. 11:39
 9/12 anonim ***** válasza:
53%

A porazhoz egy kutyasulit is csapj hozza, mert akkor sem oke, hogy igy reagal. Hiaba vedekezel azzal, hogydehat a masik kezdte, nem, akkor se szabad ezt a viselkedest hagyni.

Ezt a “kitamad” dolgot sem ertem,hogy kell ezt elkepzelni? Ti nyugodtan setaltok es egyszer csak a semmibol ratok támad egy kutya? Kobor? Vagy hogy?

2023. jan. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Setalunk es szembe jon masik kutya, ha az nem szekalodik, akkor az enyem ra sem nez, siman elmegy mellette, de ha mar messzirol vagy akar kozelrol hirtelen elkezd tamadni(ugat, morog, acsarkodik, ugral, rangatja a gazdajat, mikozben az nem bir szot erteni vele, hogy hagyja abba), akkor az enyem is ugyanezt visszamondja neki, csak annyi kulonbseggel, hogy en ha egyet rantok a porazon es raszolok, hogy vissza, labhoz, akkor fulek lesunyva es setal tovabb.

Remelem igy mar ertheto.

Osszesegeben egy nagytestu eroteljes kutyanak keresek egy strapabiro nyakorvet es porazt, ami nem lanc, egyik sem.

Koszonom avalaszokat, majd nezelodok webshopokon.

2023. jan. 4. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!