Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinaljak? (tobbi lent)

Mit csinaljak? (tobbi lent)

Figyelt kérdés
van egy 11hetes pulim es anyumnak nincs ideje vele foglalkozni es en nevelem egyedul , szivesen is teszem csak az a baj h soha nem volt ilyen kicsi kutyam (volt kutyam csak azt apumek neveltek es en akkor meg kicsi voltam es nem emlekszem) es hallgat mar ram annyira h ha valami rosszat csinal akkor ha mondom h nem akkor abbahagyja de nem mindig jon ide ha hivom es hol hallgat ram rendesen hol nem....a kezemet akarja harapdalni de minidg elkapom elo de mindig sikerul neki elkapni annyira h veresre harapja, h szoktassam le rola? es hogy jatszak vele? altalaban egy labdat szoktam neki eldobni es utana fut es odajon felem de nem adja ide. es a tenyeszto akitol kaptuk aztmondta h 30dkg szarazkajat kell megegyen naponta de o 20dkg-ot ha megeszik. nem akar tobbet enni es nem tudom h jol csinalom-e?
2010. okt. 2. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:
még kicsi. kölyök, ez természetes. nyilván azt pl. neked nem szabad hagynod, hogy pl. véresre harapdálja a kezedet. Ha el akapja kapni, elveszed a kezed, azt mondod, hogy nem szabad, vagy fúj, és így megtanítod neki, hogy játék közben nem haraphat. ugyanúgy rá kell szólni, mint egy felnőtt kutyára, csak türelmesebbnek kell lenni, amíg rájön, hogy hogy csinálja. nézz kutyakiképzős tv sorozatokat, olvass kutyás könyveket szerintem.
2010. okt. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A Nat.Geo-csatornán vetítik Cesar Millan műsorát" a Csodálatos kutyadoki"-t! Ő tőle rengeteget tanulhatsz! Mindenkinek csak ajánlani tudom! Majd ha megnézel pár részt akkor remélhetőleg tudni fogod, hogy mire van szüksége a kutyusnak!
2010. okt. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat :) egy kicsit bepanikoltam de az elobb kinntvoltam a kutyamnal es rajottem h nincs vele baj csak en felek h lehet h rosszul nevelem. mjad igyekszem :) es megegyszer koszonom :)
2010. okt. 2. 19:35
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekünk is most van kölyökkutyánk, ő is harapdál, az ösztönei miatt, játéknak veszi, tehát ilyenkor adj ki olyan hangot, mint amikor "rálépsz a kutya farkára, és nyüszít", abból felfogja, h fáj neked...Amugy ez olyan, mint egy féléves kisgyerek, ők visszaviszik neked a labdádak, meg minden kaját megesznek, amit eléjükraksz?!
2010. okt. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
hath a labdat csak neha hozza vissza. a szarazkajat meg nem ette rendesen de most fozunk neki rizset ilyen hussal es azt nagyon szereti de nem kap meg szalkas csontot vagy ilyesmit
2010. okt. 7. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!