Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki valamilyen oknál fogva...

Aki valamilyen oknál fogva nem ivartalaníttatta a kan kutyáját, hogyan vezeti le azt a fajta "feszültséget" a kutya?

Figyelt kérdés
2023. jan. 6. 17:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
39%

Ime:


[link]

2023. jan. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
37%
Sehogy nem kell levezetni. A here termeli minden hím egyed hormonjait, így, ha azt eltávolítják, megszűnik minden aggresszió, elkobórlás (szuka után) és párzási kényszer. Az én kutyám egyszer eltűnt, mint utólag kiderült elment egy másik kutya után, igaz az fiú volt, nem is értem, szegény kiskutyám lehet meleg, vagy nem tudom, de utána egyből mentünk az állatorvoshoz. Azóta nincsen semmilyen gond vele, nem nyal fel semmit.
2023. jan. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
86%

Jaj! 2. válaszoló vagyok!

Nagyon félreolvastam, ne haragudj!

2023. jan. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Metionin ***** válasza:
90%
Őszintén szólva mi semmi különöset nem vettünk észre rajta, egész évben ugyanúgy viselkedett. Sajnos akkor még nem volt helyben olyan orvos, aki műtött is, szállítani meg nem tudtuk volna a nagy testű kutyát buszon, amikor ki van ütve műtét után. De tényleg nem vettünk észre soha semmit, szuka nem volt elérhető közelségben, ő meg nem szökött, nem izgatta a dolog. Más kutyánál nem tudom hogy van, az említett kutyus meghalt 2 éve, másik valószínűleg nem lesz, ha lenne is, most már van helyben műtét, ha pedig nekem lesz sajátom, úgyis ivartalaníttatom.
2023. jan. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

#1 Nem hiszem, hogy minden ivaros kan kutya gazdája tart otthon egy ilyet, de amúgy akkor már ott a sima plüss.

Plüssön le tudja amúgy vezetni magának?

2023. jan. 6. 18:06
 6/23 anonim ***** válasza:
86%
Nekem ivaros kanom van, de még nem láttam tőle semmi efajta késztetést... Meglepő amúgy. 2 éves.
2023. jan. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
80%

Ha megfelelő a kapcsolatod a kutyával, nem kell sehogy levezetnie. Bár tudom, a falkaelmélet már nem menő, de ott is csak az alfa pár párosodhatott, a többi meg magától tudta, hogy ők nem ugrálhatnak vagy őket nem ugrálhatják meg.


Tenyésztőknél, akiknek valóban nagy állományuk van, az év felében tüzel valaki, a kanok mégsem bolondulnak meg.


Egyik kutyám csak öt évesen lett ivartalanítva, előtte képes volt akár tüzelő szukával sétálni problémamentesen, nem volt benne semmi feszültség, mert meg volt nevelve.

2023. jan. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
73%
Ha nem használják, de termeli közben nekik, akkor az idővel megsokszorozza a hererák kockázatát. Ez nagyon sok emlős állat hímjénél veszély. Ismerősnek van két fiú kutyája, szolidaritásból nem ivartalaníttatta őket, folyton egymást csinálják szerencsétlenek. De gyerek koromban vigyáztunk egy másik ismerősöm fiú kutyájára is, neki volt egy plüssje.
2023. jan. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
57%

"Bár tudom, a falkaelmélet már nem menő, de ott is csak az alfa pár párosodhatott, a többi meg magától tudta, hogy ők nem ugrálhatnak vagy őket nem ugrálhatják meg."


A vadonban nem is 12 évig élnek a farkasok.

2023. jan. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
De az nem rossz nekik, hogy ivarosak, de sosem engedhetik ki a gőzt, úgymond?
2023. jan. 6. 18:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!