Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki valamilyen oknál fogva...

Aki valamilyen oknál fogva nem ivartalaníttatta a kan kutyáját, hogyan vezeti le azt a fajta "feszültséget" a kutya?

Figyelt kérdés
2023. jan. 6. 17:24
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Szóval ha meg van nevelve, tudja hol a helye, akkor nem is akar pározni?

És akkor fog elrákosodni neki?

2023. jan. 6. 18:30
 12/23 A kérdező kommentje:
Oké, tegyük fel, ivarosan hagyják a kan kutyát, de megnevelik, akkor azzal gyakorlatilag halálra ítélik? Vagy ha meg van engedve neki, hogy plüssön csinálja, az elég neki, nem lesz rákos?
2023. jan. 6. 18:31
 13/23 anonim ***** válasza:
79%
Ahova dolgozni járok van egy kan kutyus, annak van egy rongyosabb pléde is, azt használja asszonynak.
2023. jan. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
0%
Sehogy akkor már nem örjítík meg a hormonok sőt utána lustább is lesz és könnyebben el is hízík.
2023. jan. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
68%

A plüssdugás nem ivarzó, párosodást imitáló viselkedés. Dominancia kutyanyelven, nem maszturbálás.


Ha valaki nem ivartalaníttat, akkor vállalja a hererák kialakulásának esélyét. Nincs here, nincs hererák.


A plüssdugás nem csökkenti a hererák kialakulásának esélyét.

2023. jan. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
89%

Ivaros kanjaim vannak, sport miatt nem ivartalanítom őket, mert oda kell az a néhány plusz hormon. Plusz a fiatalabbal ha oda jut, ha eredményes lesz, még lehet, hogy lesz fedeztetve. Az idősebbet pedig akkor ivartalanítom, ha a sportból nyugdíjazom.

Nincsenek halálra ítélve. Nincsen szökés, nincsen stressz sem. Van, hogy tüzelő szukákkal tréningezünk egyszerre, hisz több ivaros szuka van a csapatunkban. Ezt is megtanulják. A munkában nem kapcsolnak szét, ott semmi nem látszik, előtte-utána azért jelzik, hogy érzik a szukát.

2023. jan. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
40%

2!

A mellékvese is termeli,nem szűnik meg a hormontermelés. Nem tudom, honnan vetted. Max lecsökken.

2023. jan. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
30%
Úgy vezetem le, hogy egy keresett tk-s fedezőkan, így oka van ivarosan lenni, és rendszeresen fedez. Minden olyan kan, amelyik nem papíros aktív fedezőkan tökéletesen hiába ivaros…
2023. jan. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
86%
Én nem ivartalaníttattam,de nem volt sose "úgy" kanos. Pedig egy domináns kan.
2023. jan. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

#17, aranyos, hogy a biológiával jössz. De a mellékvese kb a tesztoszteron 2%-át termeli. Amit termel, az egyszerűen elenyésző és a viselkedés szempontjából lényegtelen.


#18, szerintem minden olyan kutyát ivartalanítani kellene, amelyik nem dolgozik aktívan és nincsenek komoly eredményei. Apropó, te mit is sportolsz a fedező kanoddal és milyen szinten?

2023. jan. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!