Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt olyan, aki több...

Van itt olyan, aki több kutyaiskolába is jár a kutyájával, az ország különböző pontjain és az általuk szervezett összes létező versenyen, vetélkedőn, rendezvényen ott van?

Figyelt kérdés
2023. jan. 9. 18:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%

Igen. 34 iskolába járok, + még az összesbe is.

Ilyen egy hülye kérdés.

2023. jan. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Biztos van más is, az ismerősömön kívül, ha már ő annyira normálisnak gondolja, amit csinál.

Azért autókázik 3 órát, hogy részt vegyenek egy falmászás versenyen.

Biztos nem ő az egyetlen.

2023. jan. 9. 18:57
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Az, hogy utazik egy versenyre 3 órát, miért fura?
2023. jan. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
Én bár nem kutyás versenyre, 2,5 órát vonatozok
2023. jan. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Jelen. Na persze nyilván nem ennyire eltúlozva, ahogyan a kérdés beállítja, de igen, én abszolút megértem a kérdező ismerősét, én jelenleg több kutyaiskolába járok, mert két kutyám van, két különböző célra és az egyikben ehhez értenek jobban, a másikban ahhoz. És az ország több pontján voltam már velük versenyen, sőt külföldre is utaztam már verseny miatt.

Azt nem állítom, hogy az összes rendezvényen és versenyen részt vettünk, amit csak szerveztek, de amikor még nem volt annyira népszerű itthon a sport, amit választottunk volt olyan év, hogy egész évben csak 2 versenyt szerveztek és mindkettőn ott voltunk.

De amíg csak egy kutyám volt, volt olyan időszak, hogy vele is több suliba jártam, mert több sportot is ki akartam próbálni és nyilván nem értenek mindenhol, mindenhez, akik meg ezt állítják, azok kóklerek.

Mellette kirándulunk, kutyás programokat szervezünk, nyáron úszunk együtt, szóval még hogy tetézzem a dolgot nyaraló helyet is sokszor úgy választunk, hogy azt a kutyák élvezzék, nekik is izgalmas legyen a program, ezért a kedvelt kikapcsolódós wellness hotelek helyett sokkal szívesebben szállunk meg eldugott erdei házakban valami jó túrázó helyszín közelében.

Azt egyáltalán nem látom, hogy mi lenne ebben a "nem normális" dolog, ez egy ugyanolyan hobbi, mint a többi. Nekem az furcsa, hogy valaki órákat képes ülni a vízparton, hajnalban, szúnyogok között azért, hogy fogjon egy halat, amit utána visszaenged a vízbe. Nem értem, de nem ítélem el, ha ez teszi boldoggá, miért ne horgásszon? Ha az ismerősödet a falmászó versenyek teszik boldoggá, miért ne járjon el rá a kutyájával?


És mielőtt még bárki azt mondaná, hogy ez egy egészségtelen, beszűkült életmód, azoknak mondanám, hogy én saját magamon elképesztő fejlődést vettem észre, a kutyáknak köszönhetően sokkal több barátom lett, akikkel már nem csak a "kutyázás" köt össze, simán beszélgetünk teljesen hétköznapi dolgokról, ha kedvünk van szervezünk nem kutyás programokat is, ami előtte szinte elképzelhetetlen volt. Sokkal fittebb is lettem a kutyáimnak köszönhetően, előtte eszembe se jutott volna csak úgy elmenni kirándulni 10-20kmereket hétvégén, ami most már heti rendszerességgel előfordul. Szóval továbbra sem értem, hogy ezt miért gondolhatja bárki problémának, hogy egy állatról való gondoskodásnak bármilyen negatív hatása lehetne... vagy sok más hobbinak. Én a környezetemben abszolút azt tapasztalom, hogy akinek van valami hobbija, ami esetleg nem is szokványos, sokkal kiegyensúlyozottabbak, boldogabbak.


Próbáld te is az ismerősöd szemszögéből nézni és ha te nem vagy kutyás, akkor gondolj más hobbira vagy sportra, amit versenyszerűen űzne. Az is ennyire zavarna ha mondjuk balett táncos lenne vagy díjugrató? Pedig ezekhez a sportokhoz is komoly elhivatottság, szinte rajongás kell, ami kívülről elsőre furcsának tűnhet.

2023. jan. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem, én komolyan mondtam, hogy a helyi kutyasuli mellett még eljár legalább 6-ba, nem csak egy versenyre, hanem minden héten ott vannak a kutyasuliban, az összesben, a táborokban is, abban is, ami 350 km-re van.

Meg a facen, a bejelentkezéseknél az is ott van, hogy mikor járt ott ész szinte minden nap ott vannak. Ha épp nem, akkor valami messzebbi helyre kirándulni mennek több kutyával.

Tök jó a kutyázás, de hogy van ideje bármi másra? Én is szeretnék ennyi szabadidőt:(

2023. jan. 10. 10:04
 7/11 A kérdező kommentje:
Gyerekkoromban volt egy kutyám, most nemsokára szeretnék majd, de tudván, hogy fele ennyit se tudnék megadni neki, hogy vállalhatnám be tiszta szívvel?
2023. jan. 10. 10:06
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Vállalj csak kutyát !

Nem csak az a tökéletes élet egy kutya számára, hogy napi szinten állandóan megy valahova a gazdájával. Sőt, van olyan kutya, amelyik nem is bírná az ilyen tempót.

Az említett ismerősöd életvitele nem általános.

2023. jan. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

6-14-ig dolgozom.


Reggel munka előtt egy órára ki tudunk menni tempós séta, futás, utána kap reggelit, talán elpihenne, míg nem vagyok itthon.

Amíg dolgozom, anyukám levinné olyan 10 óra körül egy 15 percre pisilni.

Munka után szusszanok egyet és 15-18-ig kint tudunk lenni bármit csinálni, feladatozni, labda, puller, frisbee stb.

18-19-ig kap valami rágcsát, játékot, amivel szusszan egyet és 19 órakor vacsora, majd 22-kor egy 15 perces pisi.


Amelyik napokon nem dolgozom, akkor én is tudok vele menni mindenfelé, kutyasuliba, akár többfelé is 6-18-ig, de azt nem tudom megtenni, hogy munka után hazaérve egyből indulunk és este 8-9-ig haza se nézek, mint ő, mert van két cicám és 3 tengerimalacom, akikkel szintén törődnöm kell és édesanyámnak is szoktam segíteni, legalább elmosogatok meg rendet rakok a cicák rumlija után és ez azután sem változna meg, ha lenne egy kutyám.

2023. jan. 10. 18:50
 10/11 A kérdező kommentje:
Szóval azt szerettem volna ezzel mondani, hogy imádnám, ha lehetne egy kutyám, sokat foglalkoznék vele és minden tőlem telhetőt megadnék neki, DE nekem nem csak ő lenne a föld kerekén, mert mások is vannak az életemben, akiket nem hagynék magukra.
2023. jan. 10. 18:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!