Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha két (vagy több) szerelem...

Ha két (vagy több) szerelem fajtátok is van, hogy döntöttétek el, hogy melyiket válasszátok?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta rágódok ezen, egyszerűen nem tudok dönteni.

Mindkét kutya megfelelne, mindegyiknek tudnék teljes életet biztosítani, meg tudnék adni nekik mindent, vagyis úgy érzem.

Mindegyikre ha rágondolok, akkor "nekem ő kell" érzés fog el.

Két hasonló, de mégis különböző fajtáról van szó, egyik ezért jobb, másik azért, de mindkettő nagyon is jó.

Jól bánok a kutyákkal, a rossz előéletűekkel is, voltam menhelyen önkéntes és sok kutyának tettem rendbe a lelkét, szóval tutira tudnék bánni mindkettővel.

Az egyikkel volt egy 3 hetes tapasztalatom és azóta sem engedett el, azóta is hiányzik, pedig 7 év telt el. A másikról meg képtelen vagyok lemondani, mert egyszerűen nagyon imádom azt, amilyen.

Nem tudom van-e különbség a "nagyon imádom" és az "elkapott és nem enged el" között.

Ha eldönteném végre, hogy melyik lenne a jobb, akkor kitalálom, hogy nem, mert a másik meg azért lenne jobb.

Fogalmam sincs mit tegyek.

A "nagyon imádom" kategóriás az olyan, hogy minden féle módon tökéletesnek érzem az életemben, úgy érzem ő a másik felem, tökéletesen kiegészítenénk egymást.

Az "elkapott és nem enged el" kategóriással kapcsolatban pedig azt érzem, hogy hajlandó lennék teljes egészében kifordulni önmagamból és megváltozni azért, hogy neki minden a legjobb legyen.

Mi a fenét kéne tennem? Ötletek? Tapasztaltok? Ti hogy döntöttétek el?


2023. jan. 10. 19:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A döntéshozatalig várnék, amíg lecsillapodnak ezek az érzelmek.


Nekem is vannak szerelemfajták, amikbe gondolkozás nélkül belefognék, de eljön az az idő, amíg meg tudja érteni az ember, hogy ez rajongás.


Írtad, hogy nem 5 perc után kapott ez el, de akkor is azt mondom, hogy ezzel várj még. Ilyen indulatokkal nem lehet semmi komolyba belefogni, mert csak rossz vége lesz.


Mennyi idős vagy? Pontosan mik az elképzeléseid a kutyatartásról, a kutyáról (ami kell) és magadról, mint gazdáról? Volt már korábban kutyád?

2023. jan. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Én teljesen véletlenül a két kedvenc kutyafajtámból álló keverék kutyára bukkantam. :D Nem bántam meg.
2023. jan. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

26 éves vagyok és volt már egy felnőtt/középkorú menhelyről örökbefogadott kutyám, akit 12 éves koromtól kezdve teljes egészében én gondoztam.

Nem múlnak az érzelmek velük kapcsolatban, ez nem hinném, hogy rajongás, évek óta tanulmányozom a két fajtát, mindent ezerszer átgondoltam, de mégsem jutok dűlőre.

Ha nem lett volna az a 3 hét ideiglenes, biztos vagyok benne, hogy nem kap el, mivel így leírva, amikor olvasom, akkor nincs az bennem, hogy nekem ő való, nekem kell egy ilyen kutya. A másiknál érzem azt, hogy nekem tutira ő való, minden féle szempontból imádom, kinézetre, habitusra, egyszerűen tökéletesnek érzem. Viszont azt sem hagyhatom figyelmen kívül, hogy az a kutya engem 7 éve nem hagy nyugodni, annyira elkapott, hogy 7 éven át érzem a hiányát, mintha nem volna egész az életem, egyszerűn megfertőzött és fogalmam sincs, hogy mivel, mert nem tudom megmondani, hogy mi hiányzik annyira.

2023. jan. 10. 20:21
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor inkább csak ahhoz a kutyához ragaszkodsz, nem a fajtájához. Nem minden kutya olyan, mint a fajtája és fordítva.


így inkább azt választanám, amelyik fajta passzol hozzám.

2023. jan. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy csak azt az egy kutyát szeretted meg annyira. Én azt mondanám, hogy a másikat válaszd, mert te magad is azt mondon, hogy tökeletesnek gondolod, míg az elsőnél csak egy kutya miatt vagy oda a fajtáért
2023. jan. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy igazatok van.

De akkor miért nem tudom elengedni, miért akarom újrakezdeni egy ugyanolyan fajtával? És mi lesz, ha akkor sem múlik el a hiánya, mert tényleg nem a fajta, csak az az egy kutya, aki annyira megfogott?

De akkor hogy engedjem el?

2023. jan. 10. 22:11
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi okból volt nalad a kutya és miért került el tőled?
2023. jan. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%

Miért kell választani? Legyen mindkettő.

Én nem tudtam választani, hogy mentett kutyám legyen, vagy a kedvenc fajtám. Lett mindkettő. Pontosabban 4 kutyám van, 3 mentett és 1 fajtatiszta.

2023. jan. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
78%
Felírnám a pro-kat és kontrákat, súlyoznám őket és meghoznám a döntést.
2023. jan. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Fiatal vagy, tarthatod még mindkettôt is, elôbb az egyik, aztán majd a másik.
2023. jan. 11. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!