Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3ból az egyik kutyám szökik....

3ból az egyik kutyám szökik. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Van egy 10 éves ivartalanított kan kutyánk, egy 6 éves ivartalanított szuka kutyánk, és egy lassan 1 éves ivaros kan kutyánk.


A két idősebb teljesen nyugodt. Soha nem szöktek. Soha nem tépték a kerítést. Amikor ugatnivalót látnak, akkor 4 lábon állva ugatják. A kicsi azonban más. Rossz körülményekből került hozzánk. Mindent megkap tőlünk ugyanúgy, mint a másik kettő. Azonnal orvoshoz vittük, a doki szerint 6 hét körül lehetett, szerintem simán volt ő már akkor 3 hónapos is. Csapzott volt, megfürdettük, megetettük, oltást azonnal elkezdtük. Rossz szokása, amint elkezdett nőni, hogy a kerítést húzza. Ezerszer rá szóltunk, ezerszer büntiből be kellett mennie a kertből a házba. Egy darabig le is szokott róla, de mostanában rájött a szökhetnék...

Tudni kell, hogy nálunk az utcában rengeteg macska szaladgál. 3 kutyásként komolyan küzdünk ezzel a macska rajjal. A kicsi amúgy nagyon barátságos. Minden állattal, minden emberrel. A kerítés viszont számára komoly gondot jelent. Kb egy hete történt, hogy kint voltam a kutyákkal, már sötét volt. (bentiek amúgy, de amennyit csak lehet kint töltünk velük) Szóval egyszercsak a kerítésen kívülről csóvált nekem, hogy ugyan engedjem be. Nem számítottam rá, hogy ő valahol lyukat csinált a kerítésen, és meg tudott lépni. Nem ment el, mert előtte kb másfél perccel még bent labdáztunk. Viccesnek találta, és ott állt a kapuban, hogy engedjem vissza. Rohantam a kulcsért, és be engedtem, bezavartam mindenkit, és komolyan leszídtam. Utána kimentem elemlámpával, és megnéztem hol ment ki. Megcsináltam amennyire megtudtam, de mikor párom hazaért akkor ő tette teljesen biztonságossá. Eltelt egy hét azóta egyszer láttam kerítést tépni. Viszont most az előbb még kiengedtem őket alvás előtt, igaz nem játszottunk már így éjjel, de ügyet intéztek, mikor a szemem sarkából láttam, hogy kint van egy ugyanolyan kutya megint kerítésen kívül. Ráordítottam, mert a szembe szomszéd kapuja előtt volt éppen, szerencsére azonnal visszajött. Újra beengedtem. Már tudta, hogy rosszat csinált, már húzta is fülét farkát. Miután újra leszídtam megint körbenéztem kint, és találtam újra egy lyukat. Szerintem túl kicsi, hogy azon kiférjen, de amennyire rafkós ez a kutya simán ki tudott bújni...


Rémálmom volt mindig is, hogy megszöknek a kutyáim, vagy hogy valaki bedob valamit, ők meg ész nélkül megeszik...


A szökés része a rémálmomnak beigazolódott.

Az az egy szerencséje, hogy nagyon szót fogadó, és azonnal behívható.


Minden szombaton megyünk sétálni. Esőben is. Mindig visszük őket, ahova csak lehet. Le vannak mozgatva, fárasztva. A kertbe is nagyon sokat labdázunk, vagy csak kergetőznek mindennap magukban.

Ágyban alszanak. Soha nem voltak kirakva a kertbe, soha nem kellett nélkülözniük.


Az állatorvostól mikor az utolsó oltást kapta, a legutolsó kölyök ismétlőt akkor kérdeztem mikor lehet ivartalanítani őt. Azt mondta mivel kan így nem gondolná, hogy sürgősen vegyek ki egy hét szabit, bőven időben vagyunk, és majd tavasszal, amikor jobb az idő akkor beszéljünk meg egy időpontot.


Nem tudom miért szökik, de nem megy el, mert amúgy meg iszonyat hálás, tudja honnan került hozzánk. Nagyon hamar beilleszkedett a másik kettő mellé. Talán túlságosan is el vannak kényeztetve, de ez eddig nem jelentett gondot.


Mi lehet az azonnali megoldás a teljes kerítéscserén kívül?

Nem retteghetek egy életen át, hogy mikor csinál új lyukat. Eddig ahhoz voltam szokva, hogy nyáron az idősebbik kifekszik napozni órákig, a másikkal labdázunk, vagy csak kóvájog kint, és amikor kedvük van bejönnek a házba. Most meg örökké figyelnem kell? El sem fordulhatok egy percre sem, mert a kicsi meglép? Szerencsére a másik kettő tényleg a kettőből egyszer sem követte.


Mi a megoldás? Soha nem voltam ilyen helyzetben még..

Az azonnali ivartalanítás megoldás lehet?


2023. jan. 13. 02:00
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Jelző vezeték körbe a kerítés vonalában, elektromos nyakörv a kutyusra. Ha közelít a keritéshez először csipogó hangot ad ki a nyakörv, ha továbbmegy kap egy kis sokkoló feszültséget a kis csavargó.

Hamar megtanulja, hogy nem megy a kerítés közelébe. Még a kedvenc játéka után se megy tovább ha rajta a nyakörv.

Szaküzletekben lehet kapni ilyen rendszert.

Mi is igy szoktattuk le az egyik kutyákat a kerítés bontásról. Ma már hiányolja a nyakörvet, de anélkül se szökik, megkomolyodott.

2023. jan. 13. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Oké, csak nem kellett volna ennyit írni. 2 mondatban leírod a lényeget, hogy szökik a kutya, aztán az itt jellemző okoskodók miatt 2 mondatban kizárod, hogy nem foglalkozol a kutyával meg rosszul tartod. A történet többi részét meg kiadod könyvben.

Na, szóval:

A kutya nem a szukák miatt szökik, tehát a herélés nem lesz megoldás. A másik kettő se azért nem szökik, mert megtanulták, hogy ne tegyék, és/vagy vérmérsékletük miatt alapból lustábbak annál, hogy szétszedjék a kerítést.

Mivel nem megy el, hanem ott marad, ezért a tartással kapcsolatos problémák is kizárhatók.

Egyszerűen egy kutyának nem könnyű megérteni, hogy te nem szeretnéd, hogy kimenjen a kerítésen. Neki a kerítés csak egy természetes akadály, amit le kell küzdeni, mint egy természetben élő állatnak egy tüskebozótot, aminek a másik oldalán talán ott várja a Kánaán, vagy szükség esetén arrafelé lehet menekülni az ellenség elől.

Meg lehet pl. tanítani a kutyát, hogy ne menjen az utcára. Nálam a mindenkori kutyák nem szöknek ki a nyitott kapun se, mert az első pár alkalommal seprővel kergettem vissza őket (nyilván nem értem utol egyiket se), ebből rájöttek, hogy nem jó üzlet kimenni, mert rémület lesz a vége. Kocsiból (utcáról) való rakodáskor, vagy ki-beálláskor nyugodtan nyitva lehet hagyni a kaput 5-10 percre, a kutya nem megy ki.

A kutyának nem könyörögni kell (a nők többsége ezt teszi), se nem magyarázkodni, mert nem érti. Igaz, alázatot mutat, de nem tudja, mit akarsz, csak mivel fölé állsz, így a dominanciád megerősítésének veszi, aminek nincs jelentősége számára. ("Csak megbolondult megint ez a hülye, pampog nekem valamit, de fél perc múlva elfelejti, és megsimogat.") Egyértelmű jelzésekkel kell megmutatni, hogy amit most tett, azt te, mint a főnöke, nem engeded. Ehhez viszont az kell, hogy valóban elismerjen főnöknek. És ismételni a tiltásokat, hogy rájöjjön, mihez kötődik a rászólás.

Vagy ha nem tudod rávenni, hogy hallgasson rád, akkor lehet pl. síkhálót venni, 80 centis fekvő csíkokra vágva a kerítés aljára drótozni.

Vagy van a láthatatlan kutyakerítés, ami nyakörvből és kerítés előtt kihúzott jeladó drótból áll.

2023. jan. 13. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%

Megneveled, probléma megoldva.


Ha ez eddig nem sikerült :)

2023. jan. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%
2# Jó amit írsz, igaz. Ha Jól sejtem azért ha a seprűt máshogy használod, felülsz rá és kettőt dobbantasz, utolérted volna a kutyákat
2023. jan. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Ennyire hosszú magyarázatot írni, te jó ég xd


Csináld meg azt a szerencsétlen kerítést. Legolcsóbb a villanypásztor.

2023. jan. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
27%
Rakj a kerítésre villanypásztort, az addig csíp, amíg hozzáér a kutya, a nyakörv meg csak egyszer és a kutyának is érthetőbb, hogy a zsinór ráz, mint, hogy random helyeken megcsípi a nyakörv.
2023. jan. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
84%

Gyors megoldás: villanypásztos vagy láthatatlan kerítés.


Lassabb megoldás: jobb kapcsolat kialakítása, jobb lefárasztás, jobb nevelés.


Drága megoldás: teljesen zárt kerítés.

2023. jan. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!