Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jutalomfalat függő lett a...

Jutalomfalat függő lett a kutyám, mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van egy 5 éves kutyusom , yorkie.

Az elmúlt hetekben azt vettem észre, hogy teljesen rákattant a falatra.

Ha csak annyit mondok falat, jutalom, juti teljesen felpörög. Ezen mosolyogtam is. Csak sajnos mostanra odáig fajult a dolog, hogy konkrétan követeli mindenféle parancs nélkül is ( eddig csak akkor kapott ha teljesítette a kért feladatot) addig toporzékol, morog (nem fenyegetően) míg nem adok neki.

Most ez annak a jele, hogy még több feladatot kell adjak neki, illetve többet foglalkoznom vele vagy csak egyszerűen függő lett?

Mit csináljak vele ? Járt már így valaki?

Ha nem adok neki teljesen megsértődik és depizik…


2023. jan. 14. 06:04
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

Nekem ilyenek a kutyáim, főleg az egyik. Számomra ez jó tulajdonság, mert sportolunk és így könnyű kajával motiválni. Ha egy kutya még aktív és szívesen csinálna valamit, akkor nyilván el tudna viselni több foglalkozást is. Mivel a tiéd pici, könnyű a falatokkal elhizlalni.


Mivel nekem ez egy pozitív tulajdonság, így nem nagyon akarom, hogy teljesen eltűnjön, ezért, mikor épp nem alkalmas, akkor nem foglalkozom vele, néha viszont belemegyek a játékába. Ő egyébként már ott tart, hogy odahoz random tárgyakat nekem :) Viszont, mikor lefekszem az ágyra vagy leülök dolgozni, magától elvonul ő is aludni.

A sértődésről vagy depizésről ne vegyél tudomást és nem fogja csinálni. Ha meg az egész jutifüggőséget meg akarod szüntetni, ne adj neki falatokat.

2023. jan. 14. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Játékokat nekem is hozza. :)

De jó ennek örülök , hogy nézhetem pozitívan is ezt az egészet. ☺️

2023. jan. 14. 08:50
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

Nekem az öreg volt követelőző,raszoktattam őket hogy minden este kapnak kutyakekszet. Aztán már a komódnal nyikorgott ugrált.


Végül nem vettem róla tudomást leszoktam a dologról.ha kapnak valamit azért is dolgozni kell. Így megtanultak csak úgy nem jár a juti.


Heti 2-3 kapnak ragcsalni valot,de azt is csak úgy hogy leülnek.


Változó napon kapják változó időben így nem tudnak hozzá szólni.

2023. jan. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem ez a nagy követelőzés bizony probléma. Egyszerűen ne adj neki, hagyd figyelmen kívül. Tudom nehéz, de neked kell az erősebbnek lenni.
2023. jan. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
A jutomfalat függőség nem jó. Rossz szokás. Le kell szokni róla.
2023. jan. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%

Az nagyon jó sok szempontból, hogy ennyire motivált. De azért ne ő követelőzzön. Ha hisztizok és te azt lejutalmazod, azzal te tanítod meg neki ezt a viselkedést és egyre jobban el fog durvulni.

Ha te megerősíted ezt a követelőzést, soha nem fog leállni róla.

2023. jan. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"ha kapnak valamit azért is dolgozni kell"



"Heti 2-3 kapnak ragcsalni valot,de azt is csak úgy hogy leülnek."


Ez az a nagy munka? Leülnek?😂

2023. jan. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!