Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Uszkár, bishon vagy boston...

Uszkár, bishon vagy boston terrier jobb gyerekek mellé?

Figyelt kérdés
Van két gyerekem, 4 és 5 évesek, és szeretnénk egy kutyust. Kertes házban lakunk, a kutya bent lenne, és a kertbe is kimehetne amikor szeretne. Sétáltatni 3x vinnénk. Van több kutyás ismerösünk, velük is rendszeresen találkozna. Én HO-ban dolgozom így tudok vele foglalkozni. Sokat olvastam a fajtákról, mindd passzolna hozzánk. Ti melyik fajtát javaosljátok? A legfontossabb szempont a gyerekekkel való bánásuk. Melyik a legjobb gyerekek mellé?

2023. jan. 14. 08:54
1 2
 11/17 Anika_7 válasza:
47%

Nekünk 2 Boston terrier fiúnk van!

Bárhova megyünk a gyerekeket imádják! Tegnap lettek fél évesek😊

A labdákat imadják🥎

Könnyen kezelhető és garantált jó kedv😆

Imádnak kint lenni de ha nagyon hideg van akkor is kutya ruha de amúgy bent tartjuk őket

A szőrűk nem hullot még😊

Én ajánlom gyerekek mellé főleg🤗

2023. jan. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
77%

Nekem törpe uszkárom van, most 3 éves a gyerekem, mellette nő fel. Mindent eltűra gyerektől, a szájaban is nyúlkálhat akár evés közben is, sosem kap oda, de ez nevelés és jó idegrendszer függő. Arra számíts hogy fésülgetni kell, ha rövidebb fazonban van akkor kevesebbet ha hosszabb akkor többet, havonta igényli a nyírást ami plusz költség, vagy lenyírhatod te magad is, de akkor is az elején belekell invesztálni a szerszámokba. Nagyon ember barátok, a gazdi árnyéka, nehezen tűri az egyedüllétet, de hozzá szoktatható. Nagyon jól alkalmazkodnak, igazi kanapé kutya ha az kell, de sportban is nagyon ügyesek, mi agilityzünk, imádja és sokszor nyerünk is, én eljárok vele biciklizni, futni, úszni, túrázni, kiválóan helyt áll bármilyen sportban, szeret apportozni főleg a vízben, de ha olyan kedvem van ellustálkodik velem egéz nap a kanapén is, a lényeg nekik hogy a gazdival legyenek. Fiatal korban több foglalkozást igényel, akkor energikusabbak, nem fáradnak el, de aztán felveszik a gazda ritmusát, az elején a szocializáció miatt amúgy is többet kell velük foglalkozni, mint minden kutyával.

Boston terriert nem ismerem annyira, de a nyomott pofa miatt nyáron nem nagyon fog megmozdulni, mert nem kap rendesen levegőt. Nyírni mondjuk nem kell ellentétben a másik két fajtával, de cserébe hullik a szőre.

Bichon tömzsibb testfelépítésű és rövidebb lábú mint az uszkár, emiatt nem annyira agilis mint az uszkár.

2023. jan. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok. Arra számíts hogy nagyon drága egy uszkár kölyök, ha jó tenyésztőtől veszed, már pedig ha valódi jó idegrendszerű uszkárt akarsz akkor onnan veszel. Kb 1000euró vagy a fölötti összegre számíts.

A boston terrier helyett én inkább egy menhelyi kutyát javasolnék, ott tudnak neked segíteni abban hogy melyik megfelelő gyerek mellé, sok kölyök is vár gazdára.

2023. jan. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Az uszkárt javaslom, főleg mert azt még találsz egészségeset jó idegrendszerrel, de bichonnal tele a szaporító piac... A boston terriert viszont semmiképpen sem, ahogyan egyéb brachicephal (nyomott orrú) fajtát sem! Épp most nézem végig egy ismerősöm anyagi csődjét, csak mert refluxa van a bostonjának... Eddig műttette a lágy szájpadlását, mert random meg akart fulladni a kutya álmában (!!!), meg a szemét, mert kigúvad és megkarcolta egy fűszál, most meg a felgyűlő gyomorsavba akar szerencsétlen megfulladni, mert hányni is képtelen a természetellenes formájával. Ha nem lenne ennyire figyelmes gazdája, már valszeg 5-6 évesen elpusztult volna szimpla fulladásban.

Szóval uszkár. És nézzétek meg honnan, mert a patellaficam is szívás, ők meg hajlamosak rá.

2023. jan. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
71%
Legyen a kis kutyák helyett dalmata. Az szép is, kedves is, rövid szőrű, és ha a gyerekek már nagyok, a kutyával nem kell szégyenkezni, amikor sétálni viszik. Vagy arany retriver.
2023. jan. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Golden retrievernek hívják, nem arany retrievernek. Tudom hogy magyarra fordítva ezt jelenti de a kutyafajtákat nem fordítjuk le.
2023. jan. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
15# miért kellene egy bichonnal szégyenkezni te idióta? Mert kistestű? A bichonok édesek, mindenük a gazdi. Elég nekik viszonylag kevés mozgás is, így ha az időtök vagy energiatok nem engedi, akkor mindenképpen ezt javaslom.
febr. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!