Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol tudom bejelenteni az...

Hol tudom bejelenteni az önsétáltató kutyákat?

Figyelt kérdés

A kisvárosban, ahol élek, rengeteg a kóborló kutya. Tudjuk kié, tudjuk hol lakik, mégsem tesz senki semmit. Támadnak, bemennek mások kertjébe, rombolnak, baromfit ölnek, baleseteket okoznak, nem lehet tőlük kutyát sétáltatni. A helyi Facebook csoport bejegyzéseinek 50%-a a kóbor kutyás posztok, a gazdik persze lapítanak. Ha hazavisszük, a kutya másnap, vagy akár aznap újra kint van.


Minap olvastam, hogy 450 ezer Ft bünti jár ezért. Csak azt nem találtam meg, hogy hol lehetne ezt jelenteni. Mert nekem már rohadtul elegem van ebből, és hogy senki nem tesz semmit, akinek tudom a nevét, címét, és melyik az ő kutyája, azt fel akarom jelenteni, képekkel, Facebook bejegyzésekkel, amivel csak lehet.


Hova forduljak ez ügyben? Jegyző? Polgármester? Van itt nálunk a műszaki iroda, meg van adva, hogy oda jelentsük a kóbor kutyákat. Vagy rendőrség? Hol jelentsem, hogy biztosan meg legyenek büntetve?



2023. jan. 19. 11:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%

A jegyzőnél tudsz bejelentést tenni. Írásban tedd meg, úgy mindenképpen ki kell vizsgálnia.

Valószínűleg kapni olyan tanácsot, hogy szólj az állatvédőknek. Felesleges, mert egyik szervezet sem hatóság.

2023. jan. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%
Jegyzonek kell jelenteni. De hogy kapni fognak-e az ilyenek buntetest vagy egyaltalan tortenni fog-e valami...passz.
2023. jan. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%

Jegyző. De amúgy tapasztalat alapján nem foglalkoznak ezzel.

Nálunk is kb ez a helyzet, semmi nem történik pedig sokszor lett jelentve.

2023. jan. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
De miért nem foglalkoznak ezzel??
2023. jan. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Mert nincs ra eroforras. Keves az ember, keves a penz, nincs hely a kutyaknak.

Meg ugye ezeknek, akiknek onsetaltato kutyajuk van, ugyis lesz masik, hiaba viszik el toluk esetleg. Ez egy szelmalomharc.


Bar ha tenyleg kiszabnanak rajuk tobbszazezres buntit, akkor talan meggondolnak ezt a kutyatartas dolgot ezerszer.

Na viszont a buntetesek meg tenyleg nem tudom miert nem tortennek meg....talan az a baj, hogy siman ramondjak a kutyakra, hogy nem az ovek es igy nem buntethetoek?

2023. jan. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%

Attól tartok, ismerve jogi dolgokat, ahhoz, hogy az ő kutyája legyen, chippelve kell lenni és akkor az övé.

Ha ez nincs benne, akkor lehet első körön bukik a bejelentés.

Csak úgy rábökni valakire, hogy az övé, lehet nem fogadják el..

Szomorú, mindenki tuja, de ebbe bele lehet szaladni, meg könnyebb pl. ezt a kibúvót találni, hogy ne kelljen vele foglalkozni.

2023. jan. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
9%

Nem bünti kell ide hanem pár csomag olcsó virsli meg fagyálló.


Ez van, ha az állatmentő nem ment, a jegyző nem dolgozik, a rendőr nem lát, a polgármestert meg semmi se érdekli.

2023. jan. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

#6

De akkor meg gazdátlan, kóbor kutyànak számít, tehát el lehetne vinni gyepire vagy menhelyre, aztán örökbefogadható. 🤷‍♀️

2023. jan. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
12%
8 Itt nem arról van már szó de amúgy igazad lenne, de nem csinálnak semmit, ilyenkor meg jöna fagyállós virsli, aztán a dögöket már csak összeszedik remélem...
2023. jan. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Hat igen. De ha nincs ra ember, aki befogja a kutyakat? Nincs hely elhelyezni oket?


Nalunk pl gyepmester sincs, kisvarosban elek. Az onkormanyzattol azt a valaszt kaptam meg anno, hogy tudnak hivni valami megyei gyepmestert, aki 50 ezerert elviszi a kobor kutyakat, de ezt fizessem ki en, mert nekem fontos, nekik nincs ra penzuk.


Na, szoval papiron van gyepi, de a gyakorlatban meg sokszor nincs. Vagy fizessen a kisember.

Udv videken...☹️

2023. jan. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!