Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy fogadjunk örökbe úgy egy...

Hogy fogadjunk örökbe úgy egy kutyust, hogy otthon már van egy (többi lent)?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék menhelyről örökbe fogadni egy kutyust, viszont otthon már egy 2,5 éves kis spánielünk. Róla annyit érdemes tudni, hogy nagyon energikus, iszonyatosan makacs, ugyanakkor tud nagyon szófogadó lenni és hihetetlenül okos. Már mikor először egyedül otthon hagytuk sem szedett szét semmit és azóta sem csinál hasonlókat sem. Az emberektől eléggé tart, nehezen barátkozik idegenekkel. Idegesn kutyushokhoz mindig oda akar menni, addig húz+hisztizik, amíg oda nem megyünk, viszont hamar "meg is unja őket". Mindig ő az, aki hamarabb elmegy mást szimatolni, bár az is igaz, hogyha utána még mindig ott van a másik kutyus, vissza kell menni hozzá. Plusz olyan helyzet is akadt, hogy bár ő volt a kisebb, mégis ő esett neki a másik kutyusnak és azt vettük észre, hogyha felénk közelítenek nagyon féltékeny tud lenni (nem bántja a másik kutyust, de mindig közénk áll és védelmezően-játékosan ráugrik a másik kutyóra).

Ha van tapasztalatotok, hogy ebben az esetben hogy érdemes menhelyről kutyust befogadni, miket érdemes tenni ezügyben, esetleg mi hogy készüljünk fel, szívesen fogadom a tanácsokat és köszönöm előre is:)



2023. jan. 21. 13:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
55%

Hat igy sehogy. Meg kene nevelni a kutyat es utana esetleg. Az a baj, hogy mindig engedtek neki es emiatt pofatlan lett. Kutyasuli/trener, aztan utana el lehet gondolkodni egy masodik kutyaban.


De amugy tudod ugye, hogy egy menhelyes kutya nem mindig egyszeru menet? Igy, hogy ezt a kutyat se tudtatok megnevelni, pedig kolyokkora ota nalatok van, nem biztos, hogy jo otlet :D

De amugy penz es ido kerdese minden. Ha nem gond, hogy esetleg a masodik kutyaval is trenerhez kell jarni, meg tudtok vele foglalkozni eleget, akkor siman.

De elso korben a jelenlegivel kene foglalkozni, mert ez nagyon gaz, bocsi.

2023. jan. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Pontosan az ilyen kommentek miatt féltem kiíri a kérdést. Leírtam kb 3 mondatban a kutyus jellemzőjét, amire rögtön megkapjuk, hogy "nagyon gáz, őt sem tudjuk nevelni".

Ehhez képest mondjuk ha otthon vagyunk, rám automatikus hallgat, bármit mondok neki, Az, hogy nem szereti az embereket, teljesen jellemfüggő. Nem arról van szó, hogy nem visszük eleget szocializálni vagy végig otthon tartjuk. Ráerőltetni szerencsétlenre pedig nem fogjuk, ha egy vdaidegen ember mondjuk meg akarja simogatni.

Suliban voltunk vele, ott szép ügyesen csinálta a dolgokat. Mikor mondtuk a trainernek, hogy az embereket nem szereti, a többi kutyussal szeret játszani, de az utcán sokszor megunja (teszem hozzá pl futtatóban órákig elvan), ő is azt mondta, hogy a kutyus szimplán ilyen.

Szóval baromi egyszerű anonim módon leszólni a másikat. Nem a neveléssel van a probléma-ha azzal lenne bármi gond, olyan kérdést írtam volna ki:)

2023. jan. 21. 14:15
 3/18 anonim ***** válasza:
80%

Én úgy vittem két kutya mellé harmadikat, hogy elkezdtem önkénteskedni, vittem a sajátjaimat és jöttek ők is sétálni. Így láttam, hogy jönnek ki egymással.

Az nem baj, hogy nem "érdeklik" sokáig egymást, szerintem nem csak az a jó kutya-kutya kapcsolat, ha folyton játszanak egymással, az viszont alap, hogy ne bántsák a másikat. A féltékenykedésen a helyedben elkezdenék dolgozni és csak utána vinnék másik kutyát.

Neked is ajánlom, hogy keress olyan menhelyet, ahol megengedik a közös sétát. Miután egy oktató megmutatta, hogyan kezeld a kutyád féltékenységét, egy szuper gyakorló terep lehet és ha megtetszik valamelyik, örökbe is fogadhatod, nem utolsó sorban pedig egy szuper kis program, jó ügy érdekében :)

2023. jan. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
73%

Oke, ha otthon vagytok, cuki, ez rendben van. De az utcan mi van? Miert engeditek oda mas kutyakhoz, ha “hisztizik? Ez is egyfajta reaktivitas amugy.

Miert ved be igy (nem helyesen!) titeket, ha mas kutya kozelit hozzatok?

Ez az, ami nem jo. En ezt tokre ertem, szerinted belefer, de alapvetoen nem. Nem igy kene lennie!


Viszont nyilvan lenne ra megoldas, ezek nem olyan dolgok, amiken ne lehetne segiteni, csak akarni kene. A kutyad pofatlan es ezt meg batoritjatok is, ez az igazsag.

De a te dolgod 🤷‍♀️

Csak akkor minek kerdezel, ha nem tetszik a valasz. Az, hogy az embereket nem szereti, a legkevesebb, nem is lenyeges. De a tobbi? Na mindegy.


Fogadjatok orokbe, nyugodtan, de aztan ne tessek csodakozni, ha ez a kutya feltekenysegbol kinyirja majd a masikat.

2023. jan. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%
Egyetértek az elsővel. Így sehogy. Ilyen kutya mellé nem hozunk másikat, mert káosz lesz a vége. A spániel irányít titeket és nem fordítva. Előbb tanuljátok meg a spánielt kezelni, nevelni és majd utána jöhet az új kutya.
2023. jan. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
30%
Ne foglalkozz a rossz kommentekkel. Simán lehet. Csak mondd a menhelynek hogy van egy másik kutyád és ilyen a személyisége, és hogy ilyen kutya mellé ajánljanak kutyákat, amiből ti választhattok
2023. jan. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

#2 neked köszönöm szépen a segítséget, én is valami hasonlóra gondoltam.

Persze mont mondtam, könnyű azt állítani, hogy a kutya irányít.

Azért visszük oda másik kutyushoz, mert jelzi, hogy oda akar menni játszani. És nem magunk miatt szoktunk vele random sétálgatni, hanem miatta.

Plusz szerintem az megint más, hogy egy utcai random kutyára féltékeny meg máshogy viselkedik vele, mint egy olyannal viselkedne, akit már régebb óta ismer és esetleg hozzánk is kerülne. Nem szokta "kinyírni" a többi kutyát. Szimplán olyan, mint amilyen stílusban egyes emberek írogatnak. El lehet mondani teljesen normálisan a másiknak a véleményünket, tanácsunkat, esetleg minimálisan tisztelni a másikat-meg persze úgy is, hogy leszóljuk a másikat és rögtön nekiesünk. A kettő között van különbség.


Ezután megnézem majd a menhelyeket, megkérdezem, hogy ők is mit tanácsolnak, és persze megkérdezem, hogy ki lehet-e vinni a saját kutyusunkat.


Annyit még hozzátennék, hogy direkt azért írtam ki a kérdést, hogy haza se vigyünk olyan kutyust, akivel biztosan nem jönnének ki, direkt előre szeretnék gondolkozni. És ha az első néhány nap nem is lennének "puszipajtások" nem jelenti azt, hogy később nem kedvelnék majd egymást annál jobban.

2023. jan. 21. 15:12
 8/18 anonim ***** válasza:
89%

Az aranyos, hogy oda akar menni más kutyákhoz, de nagyon sokan ezt nem szeretik. Kitalálom, te tipikusan a "nem bánt" gazda vagy, akit nem érdekel más, csak az, hogy a kutyád hisztizik, akkor a kutyád azt tehet, amit akar.


Csak jelzem, hogy én először szólok, hogy ne engedje hozzánk a kedves gazdi a kutyuskáját, ha ez nem hat, elzavarom a kutyuskát a fenébe.

A séta nem arra van, hogy mindenkihez odaengedd a kutyádat! Normál esetben arra lenne, hogy a fárasztás mellett építsd a kapcsolatodat a kutyáddal, de ez a verzió nagyon nem szolgálja ezt.

2023. jan. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
98%
A legtobb menhelyen van lehetoseg az ismerkedesre, kozos setara, mielott hazaviszitek a masik kutyust. Minden kutya mas-mas habitusu, lehet az egyikkel szimpatizál, a masikkal meg ellenseges, vigyetek a spanielt is az ismerkedesre es kiderul, hogy fogadja.
2023. jan. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
85%
Jól van, végülis max 2 kutya fog hisztizni a póráz végén, nem egy :D a kutya irányít, te magad írtad, hogy azért viszed oda, mert oda akar menni...
2023. jan. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!