Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweiler helyett amstaff...

Rottweiler helyett amstaff vagy németjuhász?

Figyelt kérdés
Anyukám nem akar rotit, mert túl nagy(45-50kg), de amstaff (kb 30-35kg) vagy németjuhász(35-40kg) már rendben lenne, szerintetek melyik legyen?
2023. jan. 21. 16:55
 1/6 anonim válasza:
100%

Ezt nektek kell eldöntenetek. A két fajta szerintem elég különböző.

A németjuhász egy munkakutya, feladatot, rengeteg mozgást, lefárasztást (fejben is) igényel. Szóval ők inkább egy nagyon aktív, elég szabadidővel rendelkező gazdiknak valók szerintem.

A staff egy szintén aktív kutya…izom, erő, aktivitás. Viszont véleményem szerint nem igényelnek annyi aktivitást mint egy németjuhász. De nem jelenti, hogy nem igényelnek ők is hosszabb sétát, lefárasztást, játékot csak szerintem az energiaszintjük kisebb mint egy németjuhásznak.


Nem a méret a lényeg szerintem, hanem hogy a kiválasztott fajta igényei mennyire passzolnak hozzátok és mennyire lehettek jó gazdái.

2023. jan. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én az ilyen nyugodt, higgadt, hirtelen robbanó izomagy kutyákat bírom, tudok velük bánni, menhelyen csak ilyeneket sétáltattam.

Németjuhász nekem kicsit túl pörgős, viszont nagyobb az amstaffnál, mégsem akkora, mint egy roti, azért merült fel.

Én legszívesebben rotit vennék.

2023. jan. 21. 20:19
 3/6 A kérdező kommentje:
Valószínűleg amstaff lesz, ha roti nem lehet.
2023. jan. 21. 20:20
 4/6 anonim ***** válasza:
A rotihoz jobban hasonlít az amstaff. De én németjuhászt valasztanék
2023. jan. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%

A roti meg hizekonyabb az amstaffnal. Majdnem ugyanannyi hust eszik. Anyagilag ugyanannyi.


Ha anyadnak ez a gondja,ne legyen kutyatok,merz kolteni kell ra .

2023. jan. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
56%

Egy általad izomagy, hirtelen robbanó amstaffal élek már két éve. Ilyen kenyérre kenhető, kedves kutyával mint az enyém ritkán találkozol.

Ők eredetileg dajka kutyák, így akárki akármit állít ez kellene, hogy legyen a természetes náluk, nem egy póráz végén lévő időzített bomba habitus.

2023. jan. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!