Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy történhet ilyen? Egyre...

Hogy történhet ilyen? Egyre több pitbull támadásról olvasok a neten.Volt egy csajszi (amerikai) van egy pitbullja és hirtelen csak rátámadt előtte még a csaj a kutya fejét simogatta,majd elfordult és a kutya leharapta a csaj száját és orrát.

Figyelt kérdés

A lány és a kutya nagyon jobban voltak.Semmi oka nem volt a kutyának hogy bántsa a csajt és eleve ő volt a gazdája.

Nem értem,hogy csak így hirtelen mi történt a kutyával.Nekem van kettő kék staffim mindig is staffi kutyáink voltak vagy valamilyen bull keverék soha nem fordult elő ilyen.

Pég a staffi és a pitbull nem sokk mindennel különbözik kinézetre sem annyira.

Tudom hogy a pitbullt eleve harcra tenyésztették.


2023. jan. 21. 21:31
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
92%
Azt mondanám ideggyenge, valszeg szaporítós kutya, az sem kizárt, hogy vérfertőzésből született. De lehet kezeletlen neurológiai baja is, ami kiválthat ilyet
2023. jan. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
88%
Az a baj hogy sokan csak baromi jóban vannak a kutyájukkal, de nevelni nem tudják. Nagynéném remek példája ennek: halálra van szeretgetve a kutya, egy ágyban alszanak, minden is meg van neki engedve. Csak hát ha valami nagyon rosszat csinál akkor istenesen meg van verve, mert hát ezek a gyökerek máshogy képtelenek nevelni. Ezzel csak az az aprócska baj van, hogy a kutya azt érzékeli, egyik pillanatban még minden tök jó, következő pillanatban meg bántva van. És ha nagynéném egyszer úgy mozdul ahogy akkor szokott mielőtt bántja, benne van a pakliban hogy egyszer besokall és egy ilyennél széttépi. (És persze a kutya lesz a hülye, meg a fajtája, mert ez mindig így van.) Szóval ezeknek a "jaj hát ő volt életem szeme fénye nem értem miért bántott!" embereknek nem feltétlenül kell hinni.
2023. jan. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
91%
Az angol királynő lánya, Anna hercegnő kutyái (két bull) is megtámadtak már több embert, sőt úgy kellett kifesziteni az egyiknek az állkapcsát, nem tudta elengedni, akit megharapott. Ezek biztosan nem szaporitós, de nem is ideggyenge kutyák.
2023. jan. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
62%
Nagy marhaság hogy nevelés kérdése. Az hogy egy kutya odakap lehet neveletlenség - az hogy megcsonkítja, szétmarcangolja az arcát az a harci kutya örökség.
2023. jan. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
92%
Ha egyszer bekattan, akkor lehet évekig a világ legaranyosabb kutyája, akkor harap és marcangol. De ez más fajtákkal is előfordulhat, pl. a rotival.
2023. jan. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
22%
Mert degenerált.
2023. jan. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
50%

A mi kutyánk is pitbull. A párom megnevelte. A kutya félénk lett idegenekkel szemben. Soha nem támad. Játék közben is csak csípked. Nagyon szeretetre méltó, hűséges kutya.


Amelyik marcangol, azt harcoltatták!

2023. jan. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
95%

Ez mindig benne van a pakliban, teljesen mindegy milyen fajta.


Azért a bull/roti támadások vannak mindig a médiában, mivel azok okoznak jelentősebb kárt. Illetve ne felejtsük el, hogy a pitbull mivel harcra lett tenyésztve, zsákmányos. Ami mozog azt el akarja kapni, csak egy maradhatott a ringben.


Én kedvelem a fajtát, tervezek is tartani, de teljesen máshogy kell őket tartani és nevelni mint más fajtát.

Régebben sok videót lementettem kutyák viselkedéséről, harapásokról, támadásokról, a háromnegyedében, ha nem többnél, bull típusú az elkövető.


Ha az a kérdésed hogy hogy történhet ilyen, úgy, hogy az emberek nem ismerik fel az előjeleit az ilyen incidenseknek.

2023. jan. 22. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
82%

Pl itt van két videó videó ami jól demonstrálja

[link]


[link]


A kutya végig nyalja a száját, frusztrált, próbál kitérni elhajolni, kerülni a konfliktust. De a riporter csaj tartja a fejét, mászik bele az arcába, nem veszi a jeleket. A kutya végleg sarokba szorítva érzi magát és figyelmeztetésként odakap. Másik videó dettó. Nem támadni akartak, csak jelezni hogy ez kellemetlen számukra. Persze az ember mit lát, hogy harapós a kutya. A kutya mit lát? Hogy terrorizálják.

2023. jan. 22. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 NTBS ***** válasza:
79%
Nem kellene agresszív fajtát, ölebként kezelni.
2023. jan. 22. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!