Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akarhatott megharapni a...

Miért akarhatott megharapni a pitbull?

Figyelt kérdés

Egy rokonomat mentem meglátogatni, akinek ivartalanítatlan kan (nyilván), csak kint tartott pitbullja van, és elég nagy. Még soha nem jártam nála, így ez volt az első alkalom, hogy találkoztam a kutyával, aki először nagyon barátságosnak tűnt, odajött üdvözölni, és felemeltem a kezem, hogy megszagolhassa (nem toltam az orra alá, csak felemeltem). Szerintem meg sem szagolta igazán, csak hirtelen abbahagyta a farkcsóválást, és csak azért nem tudott megharapni, mert láttam a szemén, hogy valami megváltozott, és pont egy tizedmásodperccel előbb rántottam el a kezem, mint hogy odakapott. Szerintem nekem is jött volna, ha nem áll azonnal közénk a gazdája (akinek rögtön visszaváltozott a barátságos kisangyallá).

Most jöhetnek a vicces válaszok, hogy biztos büdös volt a kezem, de soha egyetlen kutya sem akart még megharapni kézszimat előtt, után, közben, meg amúgy máskor sem. :) Egy lépcsőfokon álltam fölötte, és belenéztem a szemébe, nem tudom, nem-e a neveletlen, agresszív, túl domináns oldalát "aktiváltam" ezzel a két dologgal.

Nekem is volt és van kutyám, ők sem haraptak meg még soha az életben senkit, nem is próbálkoztak vele. Fogalmam sincs, mitől akarhat egy gazdis, nem traumatizált kutya nekimenni egy embernek.



2022. okt. 24. 19:18
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
81%

Az alapján az információ alapján hogy nagy, pitbull biztosan nem lehet, inkább valami bull keverék, de igazából ez nem lényeg.


A helyzet az, hogy ezt senki sem fogja tudni megválaszolni mert ezer egy oka lehet, köztük olyanok amiket se mi, se te nem ismerünk, és nem igazán tudunk túl sokat a szituációról.

2022. okt. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
70%

Nem hagytad, hogy befejezze a szagolgatást és így eldöntse, foglalkozni akar veled, vagy nem érdekled.

A kéz felemelése akár lehet számára olyan negatív emlék, hogy talán többször kézzel rácsaptak.

Persze, ez csak részemről is találgatás.

Az én nj kanom idősebb korára az elé tartott kezet szagolásra nem fogadja jól. Ő pl megszagolgatja a másik embert, majd vagy hozzá bújik,és lehet simogatni vagy hátra lép tőle, akkor nincs haverság.

2022. okt. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
49%

Pitbull kutyák eleve agresszívak, akármennyire nevelik jól őket. Harcra lettek kitenyésztve.


Jól leleszek szavazva, de ez így van, akármennyire is szeressem őket. 😔

2022. okt. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
24%
Kutyának ne néz a szemébe, kihívásnak veszi .
2022. okt. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

"Nagy", közepes termetű, csak olyan izmos, hogy megirigylem. :'D Megtermett, nem magas. De egyébként tuti nem fajtatiszta, vidéken nem divat.


A kéz felemelés = negatív emlék lehet opció, bár tényleg nem azonnal arra kapott, hanem először csak "elnémult", abbahagyta a farkcsóválást, és pár másodpercre rá kapott oda. A kezem sem felé nyújtottam, csak magam elé, nem tolakodtam bele a privát terébe.

2022. okt. 24. 19:47
 6/31 anonim ***** válasza:
75%

Normalis esetben a gazda jelenleteben a kutyanak tilos lenne harapnia/tamadnia, tokmindegy, hogy mennyire hadonaszik a vendeg vagy epp hol all vagy mi van. Ez nem a kerdezo hibaja, valoszinuleg itt valami elcsuszott a kutya es a gazda kozott, nevelesi hiba, akarmi.

Ez mar abbol is latszik, hogy egy abszolut kinti tartasra alkalmatlan kutyat kint tart hidegben is. Gondolom amugy pont ennyire szarik a kutyara egyebkent is.

2022. okt. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
15%
Szemébe néztél hosszan. A mozdulat triggerelte. Amúgy nem harcra tenyésztették őket. És nincs olyan, hogy kinti tartásra alkalmatlan kutya.
2022. okt. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
88%
(Kivéve a kérdezőt, ő normálisnak tűnik.)
2022. okt. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
92%
Elhiszem 7-es, hogy te 0 aljszorrel rendelkezo, rovid szoru kutyakat is kibaszol telen a kertbe, de hala a jo egnek rajtad kivul vannak meg normalis emberek, akik nem kinozzak ilyesmivel a kutyat :)
2022. okt. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
85%

Ezer ok lehet.

Igen, tény hogy a pitbull fajták sokkal agresszívabbak, ingerlékenyebbek a többi kutyafajtához képest. A halálos és súlyos sérüléssel járó kutyatámadások több mint felét ez az egyetlen kutyafajta okozza. Objektív tény, hogy harcra tenyésztették őket, káros hazugságot terjeszt aki mást állít.

2022. okt. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!