Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Reaktív kutyát sikreült...

Reaktív kutyát sikreült helyrehoznotok? Hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van nekem egy 3,5 éves kutyám, 7 hónapos korában került hozzám. Sajnos reaktív más kutyákra, sötétben néha emberekre is. Szerencsére nem szalad el mellőlem már, csak ugat és morog mikor meglátunk egy másik kutyát. Látszi rajta hogy tiszta ideg, stressz, teljesen felhúzza magát.

Ilyen volt az első pillanattól kezdve már köylökként is mikor hozzám került. Azóta rengeteget fejlődött. Jártunk egy csomó tanfolyamra, dolgoztunk több trénerrel, most már tényelg elég jól kezelhető nála a dolog. Viszont egy ponton megrekedtünk. És öszntén szólva már elég fárasztó, hogy állandóan készenléti állpaotban kell lennem...

Van itt olyan akinek rekítv volt a kutyja, de sikerült ezt maradéktaéanul kezelni? Ha igen, hogyan?

Ja, és mielőtt azzal jönnétek hogy biztos mert nem tekint főnöknek a kutya, ez nem igaz. :) Nagyon-nagyon jól viselkedik, tökéletes a behívás, játékból is kihívom bármikor, ha megkérem hogy mellettem jöjjön, akkor mellettem jön, csüng minden szavamon. Nagyon fegyelmezett kutya, tényleg marha jól viselkedik. Ha nem lenne reaktív, ő lenne a tökéletes kutya, de ténlyeg. :)



2023. jan. 23. 13:36
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Kihez?
2023. jan. 31. 16:46
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

9, úgy látom, hogy csak a mondanivalóm fele jött át...


Nagyon, nagyon fontosnak tartom, hogy a jó viselkedésre rádicsérjünk.


Sz"rul meg bármelyik módszert lehet csinálni és akkor nyilván nem jön a várt eredmény.


Nálam meg sokan azt hiszik, hogy én vagyok a tréner, olyan jól viselkednek a kutyáim egy átlag ember szemében.

2023. jan. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
73%

"megbököd az oldalát, kizökkented haltiban viszed, két kézzel megfogod a nyakörvét, magad felé fordítod a fejét és mondod neki, hogy "befejezted? nem szabad", megrántod a pórázt, szimplán rászólsz fenyegetőbb hangnemben."


Az én kutyámnál ezek nem működtek, 3-as válaszoló voltam. Az etológia alapú nevelésben hiszek egyébként, az működik nála. A pozitív megerősítéses nevelés nem azt jelenti, hogy nem fegyelmezed. Javaslom a Kutya Guru vagy a SciDog sulik facebook oldalait olvasgatni, elég jól elmagyarázzák ezeket a dolgokat. A mi csoportunkban volt olyan, akinek pont averzív módszerekkel rontották el más kutyasuliban a kutyáját, és azt kellett helyrehozni.

2023. febr. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Nézzétek, én ezt a csak poziívas módszert nyomom ÉVEK ÓTA. Nem hetek, nem hónapok, hanem 2,5 év... És nem én csinálom szarul. Nagyon úgy néz ki hogy ez nekünk nem jön be. Ugyanakkor az averzív módszereket meg nem merem kipróbálni, mert félek hogy ártok vele... De lehet hogy nekünk éppen az segítene, ezt nem lehet tudni. Minden kutya más és más hozzájuk a megoldókulcs.
2023. febr. 2. 11:36
 15/22 anonim ***** válasza:
Egy állatorvosi kivizsgálás azért nem ártana, hogy nincs-e egészségügyi háttere a dolognak, mert akkor lehet, hogy nem a tanítási módszerrel van probléma, hanem kell valami kiegészítő kezelés. Persze csak ha még nem vagy túl ezen a körön. Egyébként próbáltál már segítséget kérni ismerőstől, trénertől, sulitól, hogy nézzenek meg titeket külső szemlélőként, valós szituációban, hátha észrevesznek valamit, amit te nem? Én még ezt megjátszanám. Mi a Kutya Gurunál végeztük az alapozót, én azért is szerettem, mert nem egy elszigetelt helyen volt az oktatás, hanem valós környezetben, a Városligetben, teljesen másképp viselkedhet egy kutya kontrollált, zárt helyen, ahol nincs annyi zavaró tényező, mint egy közterületen, ahol rengeteg az inger. Mi pont kifogtuk a majális, gyereknap időszakot, szóval a járókelőkön túl volt mindenféle zavaró háttérzaj, de nagyon hasznos volt számunkra a nehézségekkel együtt.
2023. febr. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Persze, hogy kértem segítséget.... Jártunk 2 kutyasuliban 3 különböző tanfolyamra, ezen felül 5!!! különböző trénerrel dolgoztunk. Hárommal hosszabb távon, aztán az utolsó kettővel csak 1-1 alkalom volt, mivel ugyan azokat a módszereket mutogatták mint az első három, így nem láttam értelmát folytatni... Ezért is nem akarok már újabb trénerhez fordulni, félek csak pénzkidobás lenne, mert ugyan azt fogja mondani mint az előző 5, ami meg ugye nem vált be.

Persze, az ovosi körökön is tú vagyunk már, makk egészséges a kutya.

Sokat fejlődött amúgy mióta nálam van, de még mindig nagyon nehéz vele. Világosban még egész okés, de sötétedés után.... Meglátok messziről egy kutyát és már a gyomorgörcs kerülget.... És igen, jó a látása. :) Amúgy pórázon rosszabb, a nélkül elég jól lehet kontorllálni, nem is húzza fel magát annyira. Illetve ha sétálunk egy parkban ahol sok a kutya és el van engedve, akkor semmi gond nincs. Inkább akkor van baj, ha bandukolunk egyedül az üres utcán, vagy épp alig van kutya a parkban, és hirtelen meglát egy kutyát.

2023. febr. 2. 12:10
 17/22 A kérdező kommentje:
Ja, egyébként meg amikor teljesen közel értünk a kutyákhoz, akkor meg megint minden rendben van. Onnantól gyönyörűen ismerkedik, ha szimpi a kutya játszik, ha nem akkor tök közömbösen továbbsétál... Tehát kellő közelségben mindent úgy csinál, ahogy azt kell.
2023. febr. 2. 12:18
 18/22 anonim ***** válasza:
Sötétben reagálhatnak másképp a kutyák, nekik nem a látásuk az erősségük, lehet ilyenkor bizonytalanabb. Nekem van fejlámpám és egy fejlámpás sapkám, és azt figyeltem meg, hogy az a kutyának is segít, ha sötétben világítok. Volt már olyan (mikor már egy ideje lámpásan közlekedtünk és megszokta), hogy pont nem kapcsoltam fel a lámpát, és jelezte, hogy szeretné. Van láthatósági mellénye neki is, nekem is, meg olyan kutyaruhája, amin van fényvisszaverő csík.
2023. febr. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Szerintem a városban nem illik fejlámpával sétálgatni, az roppant zavaró tud lenni a többi embernek. Ráadásul viszonylag jól kiviláígtott utcákban és parkokban sétálunk, nincs ilyen mélysötét.
2023. febr. 2. 12:27
 20/22 anonim ***** válasza:
Lehet állítani ezeket, hogy ne az emberek szemébe világítson, és egyáltalán nem zavaróan erős a fényük, nem olyan, mint egy autó reflektora. Először azért vettem, mert voltam éjszakai teljesítménytúrán, még a kutya előtt, aztán elkezdtem kutyával használni, hogy lássam sötétben is, honnan kell összeszedni a kutyakakit. Közben a két kezem szabad.
2023. febr. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!