Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik pórázt válasszam?

Melyik pórázt válasszam?

Figyelt kérdés
A kutyusum még kölyök, keverék, de előreláthatólag felnőtt korára max 15 kg lesz. Van szalagos póráz, ami 20 kg-ig bír és van zsinóros is, ami 25 kg-ig, viszont attól félek hogy a zsinórt könynen kirántja, mert hallottam már ilyenről, ráadásul ő az a fajta akiben azért van erő. Vagy ha már 25 kg-ig bírja az alatt képtelenség kiszakítani? Előre is köszönöm a válaszokat.
2010. okt. 3. 19:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
az én kutyám 25 kg és olyan póráza van hogy lánc és csak a fogókája bőr. Nagyon jól bírja
2010. okt. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
"ne a kölyök kutyához válassz pórázt" mindíg ezt mondja az állatorvosom. olyat válassz amit nagy korában is tudtok használni. Én személy szerint nem szeretem a zsinórosat. Milyen fajta kutyus??
2010. okt. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az én kutyám 5kilósan tönkretette a Flexi zsinóros változatát ami 12kilóig bírt. Most 7kiló a kutya vettem neki 25kilóig bíró szalagos Flexit. Semmi bajom vele. Sétáltattam már vele 40kilós német juhászt. Egy most kb. 40kilós (még kölöyk) német dogot. És egy majdnem egy éves amstaffot is. A póráznak semmi baja. vagy 5-6 hónapja van meg. Flexi Elegance. (fekete színű)

A másik vagy két hónapot bírt ki még tavaly.

2010. okt. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ne használj flexit. Ideális esetbena kutyánál két "üzemmód" van. Vagy pórázon van, és akkor fegyelmezetten sétál a gazdi mellett húzás nélkül, vagy szabadon van, és szaladgál. Odáig kéne eljutni, hogy ilyen helyzetben is tudd kontrollálni.


A flexi csak arra tanítja a kutyát, hogyha húzza a pórázt, akkor gyorsabban halad, ennek igazából nincs sok értelme, max átmeneti kényszer megoldásként, amíg nem tudod elengedni, mert nem behívható. De akkor is én azt javaslom (és alkalmazom), hogy a parkig rendes pórázon jön, ott csere flexire, és hazafele megint pórázon.

2010. okt. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
válassz vagy vastag fonású szövet, vagy bőr vagy lánc pórázt. Flexit semmiképp nem vennék, a törpe pincserem 2 hónap alatt 3 iylen pórázt tönkretett, de olyat is, ami nem ilyen kis vékony zsinóros volt
2010. okt. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

nekünk szalagos van, az jobb, mint a zsinóros.

Aki szerint meg a parkban el lehet engedni a kutyákat szabadon rohangászni, annak szerencséje van. Minket ezért keményen büntetnek, nem lehet a kutyával szabadon lófrálni a parkban, az meg nem megoldás, hogy állandóan rövid pórázon legyen. szóval sokszor igenis jó a flexi.

2010. okt. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
És ott nincsenek futtatók se? Vagy akármilyen elterített terület kutyázásra? Basszus nálunk még szart széthagyókat se büntetik sajnos. Hol laksz?
2010. okt. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
nekünk zsinóros flexink van, és egy éve tökéletesen szuperál. semmi baja.
2010. okt. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A futtatónk nem elkerített, úttest mellett van, egy jelképes 20 cm-es kerítés van mellette, és 4 sáv autóút. Szoktunk sétálni menni erdőbe, de azt nem tehetem meg minden nap, mert oda csak kocsival tudunk menni. Mellettünk van a Duna, csak éppen főút-szalagkorlát-2 méteres betonpadka-majd a kiépített meredek part- nem épp ideális a kutyázásra. Hát a Duna meg a főút közötti 2 méteren nem fogom elengedni póráz nélkül, bármennyire is behívható. Amúgy a Dunakanyarban lakunk.
2010. okt. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem eleve rosszul álsz hozzá! Minden pórázt el lehet rontani, elszakadhat, elhasználódhat, elrághatja, kicsúszhat a kézből. A kutyát kell MEGNEVELNI! És akkor nem húz, nem szaggatja a pórázt. Szerintem azt vedd meg amelyik neked tetszik, kényelmes és jó minőségű.
2010. okt. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!