Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon eleven kutyádnak nem...

Nagyon eleven kutyádnak nem esett baja ivartalanítás után?

Figyelt kérdés
A kutyánk 2,5 éves, szófogadó, de ha magára marad, elképesztő dolgokat művel. Mindenhova be- és felmászik az udvaron. Tartunk tőle, hogy leverné magáról a tölcsért. Eddig ezért nem került sor az ivartalanítására. Jogos az aggodalmunk?
2023. jan. 26. 16:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Úgy időzítsétek az ivartalanítást, hogy valaki tudja felügyelni, kifejezetten az ilyen dolgok miatt, hogy nehogy valami baj történjen a sebbel.

Nagyon eleven kutyám van, de otthon pihen, mert napközben le van fárasztva.

2023. jan. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Nem, mert kivettem egy par nap szabit en is, parom is, es felvaltva otthon voltunk vele. Be volt zarva a hazba, kenyszerpiheno volt, lepcson en vittem le-föl, de mar masnap labdaztunk ovatosan, mert nem birt magaval. Szukarol van szo, nem gallerja volt, hanem mutet utani ruha. Ha a kutyad elviseli magan a ruhat, sokkal kenyelmesebb neki is, meg neked is, mint a galler, amivel lever mindent, beleakad mindenbe, lepcsozni se tudnak vele altalaban a kutyak, evesnel is zavaro...
2023. jan. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Jogos az aggodalmad, de epeszu ember ilyenkor otthon marad legalabb 2-3 napot a kutyaval es nem engedi ki a hazbol, csak egeszsegugyi korre es aztis felugyelet alatt, hiszen az udvaron nagyon konnyen koszos lesz a seb. Illetve az altatas miatt az elso napon nem annyira tudjak meg szabalyozni a testhojuket, ezert ha kizarod, nagy esellyel kihul a kutya.


Celszeru pentek reggelre idoziteni az ivartalanitast, igy ott lesz meg a hetvege is pluszban, amikor lehet ra figyelni.

2023. jan. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor nem hagyjuk magára a kutyát a kertben. Vagy csukd be addig szobakennelbe (már ha előzetesen bele szoktattad), vagy maradj otthon vele.
2023. jan. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%
Nem hagytam magára a kutyám, és amúgy nem nagyon volt baja. De lehet ez nálatok nem így lesz
2023. jan. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

Annó az amúgy aktív kutyáim nagyon elhagyták magukat, mert mi nagyon aggódtunk ők meg belementek a játékba :) (ez a viselkedés már többször előfordult), de legalább szépen és gyorsan be tudott gyógyulni a sebük.


Aztán elkezdem önkénteskedni... Ott úgy ivartalanítjuk a kutyákat, hogy aznap még bent alszanak a kórházban, másnap mennek vissza és az őrültebbek ugyanúgy ugrálnak fel-le a házról, pattognak a falon, takarításkor rohangálnak az udvaron és harmadik nap meg mennek sétálni is. Évek alatt eddig csak 4-5 kutyánál volt kisebb komplikáció, amivel vissza kellett menni a dokihoz, általában a tölcsér leszedése miatt és egyszer volt egy tacsi jellegű szuka, aki az 1 m-es ház tetejére ugrált fel és sérve lett tőle.


Ha most ivartalanítanék, az udvarra azért nem raknék ki frissen műtött kutyát, ha tudom, hogy parcourozni fog, de egy hét szabit se vennék ki. Mikor nem vagyok otthon elzárnám, amúgy meg magam mellett tartanám és rágcsákat adnék neki, hogy ne unatkozzon.

2023. jan. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Cubina ***** válasza:

Én három kutyámat és két macskámat ivartalaníttattam összesen (szukák, kanok vegyesen).

Mivel itthonról dolgozom és mindig velük vagyok, ezért nem kellett külön szabadság a megfigyelés miatt.

A háromból két kutya eléggé hiperaktív, a macskákat ugye nem nagyon kell bemutatni.

Egyik pillanatban halál nyugodtan alszik, aztán hirtelen felugrik és rohan őrült módjára.

Egyiknek sem volt tölcsérje, egyik sem piszkálta a sebét, nem kapkodtak oda. Két kutya kapott ruhát, a műtét után adták rájuk (ajándékba adták), a műtét ingyenes volt, mert Kőbányán lakunk és itt a rendelet visszavonásáig egyes rendelőkben ingyen ivartalanítanak kutyát, macskát, nyulat, egyéb kis kedvenceket.

Ajánlom mindenkinek, aki azért nem ivartalanított eddig, mert nem volt rá pénze.


Mindegyik állatnál az történt, hogy a műtét napján kábák voltak, össze-vissza totyogtak, közvetlenül ébredés után kellett figyelni nagyon, mert dülöngéltek, megbotlottak.

Másnap már rohangált mindegyik, pedig két kutyusomat úgy műtötték hogy méhgyulladásuk volt, tehát a méhüket is el kellett távolítani, nem csak a petefészkeket.


Egyikük sem piszkálta, vagy szerette volna piszkálni a sebét, azok sem, akiken nem volt ruha. Néha megnézték, hogy mi van ott, de ennyi volt az egész. Felszívódó varratokat kaptak, én nem is láttam még sebet sem, varratot sem rajtuk, csak az ezüst színű fertőtlenítőt. Picit összébb volt húzódva a bőr itt-ott, ennyi látszott.

Mivel mindig itthon vagyok, láthattam a folyamatokat.

Egyszerűen olyan gyorsan regenerálódnak, hogy aki nem tapasztalta ezt, el sem hinné.

A nyugodtabb állatok is olyan hamar rohangáltak, mint a hiperaktívak. Nyilván a kutyákat nem engedtem lépcsőzni pár napig (az egyiket előtte sem hagytam a gerince miatt), de a többi már rohant le a lépcsőn, mielőtt felvehettem volna.

A macskák szintén egy napig voltak totyogósak, de ők sem piszkálták a műtét helyét, amit még sebnek se mondanék, mert tényleg semmi nem látszik ott utána.

Egyiknek sincs baja azóta hála Istennek.


Azért ha kinti kutya, legalább egy napig legyen bent a házban megfigyelésre, másnap már úgyse fog magával bírni.

2023. febr. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!