Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A francia bulldogot nyàron...

A francia bulldogot nyàron lehet vinni kiràndulni ha 30 fok korul van kint? Vagy lessz valami problemàja?

Figyelt kérdés
Akarok venni egyet, es minnel tobbet megtudni rolla

2023. jan. 26. 16:40
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Nem igazan, de annak a fajtanak maga az elet a problema, szoval csak akkor vegyel, ha el tudod viselni a napi szenvedeset. Es sok penzed van allatorvosra.


Amugy nem csak francia bulldogot nem celszeru kirandulni vinni 30 fokban,hanem mas kutyat se nagyon.

Uszni maximum, bar a bucik uszni se tudnak.

2023. jan. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%
Szia! Nekem van egy 15 hónapos. Most volt a napja, hogy 1 éve az enyém. Nyáron kicsit "szenvedett". Árnyékban is. Nekem úgy van vele napirendem: reggel 5 kor viszem ki , pisi , kaki. Majd spuri be. 8 körül megyünk ki. Kb 11 ig. Majd pihi. Kb fél 3-kor irány ki. 5 ig. Utána vacsi. Kb 7 kor kimenetel, 8 vagy 9 ig. Majd még 11 kor kint eü okok miatt. Ez a nyár miatt alakult így. Nagyon melegben alig kap levegőt, ha mozog. Nagyon liheg , sűrűn szedi a levegőt. Ezt úgy oldottam meg , hogy test meleg vízben , kicsit átmostam. Utána szépen aludt bent. Kis baba fürdetős kádba szoktam mosni, fürdetni. Vigyáztam , nehogy hideg legyen. Nem volt gond. A hideget jobban bírja . Ilyenkor is jókat sétál . 7 kor megyünk is. Érdekes, kb október végétől volt hajlandó 100 méternél messzebb menni. Addig 100 méter jobbra, 100 méter balra s kész. Leült mint az iszap. November elejétől mintha megcsípte volna valami, imád sétálni. Eddig kb 4km a rekord. De 1-2 km minden nap meg van. Ha jobb idő van. Napi 2-3 alkalommal kötelező sétáltatni. Különben hisztizik. Novemberig us minden nap kivittem , de a kaputól pár méterre leült s nézelődött. Az érdekes, hogy a kinti meleget nem bírta, de ilyenkor a kályhára majd rátapad. Mikor bejövünk délelőtt 11 kor, akkor gyújtok be s a Bubu a kályha előtt fekszik. Pedig 21 foknál sosem hidegebb a lakás. Mikor túl melegszik , elmegy a bejárati ajtóhoz, majd kb 1 óra múlva vissza a kályha elé. November 1én született. Arra gondolunk , hogy kazánházban lehettek picinek. Mert a kályhát első naptól kezdve szereti.
2023. jan. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%
Hűtőmellény nélkül 25 fok fölött instant hőgutát kapnak, de ha még nincs kutyád, az első véleményét osztom! Semmilyen rövid orrú kutyát ne vegyél!
2023. jan. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Idős mopipopi hölgyemény gazdija vagyok, 22 fok felett pusztulat van. Bulldogok szegről végről rokonai a mopsznak. Szóval ha jót akarsz, ne hogy 30 fokban túrázni vidd a kutyust, hanem még a lakásból se vidd ki. #2-3 leírta a lényeget. Nagyon gyorsan hőgutát kapnak, vigyázz majd rá!
2023. jan. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok. Nyáron a kint létet, nagyon melegben mellőztük. "Tologattam" az idő pontokat. Volt mikor este 11 kor az eü kintlét lett eltolva hajnali fél ig. Akkor volt a legjobb idő. Én sajnos megtehetem. Egy leszázalékolt nyugdíjas vagyok.
2023. jan. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hajnali fél 1ig
2023. jan. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem bírná. Örülj neki, ha légkondicionált szobában, egész nap fekve ki fogja bírni a nyarat. 30 fokban eleve nem viszünk semmilyen kutyát kirándulni.


Tavaly az agarammal elmentünk egy csapattal kirándulni. Tudtuk, hogy meleg lesz, de korán reggel indultunk és még délelőtt végeztünk volna. Elkeveredtünk valahol, délutánig mászkáltunk, rohadt meleg lesz, szegény kutyám nagyon nem bírta már, de mi is szenvedtünk, folyamatosan locsoltam vízzel meg itattam, otthon azonnal becsavartam vizes törcsibe, de így is aggódtam, hogy vinni kell orvoshoz...

2023. jan. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%
Nem. Nem jó, egyből hőguta. De én nem vennék rövid/nyomott orrú kutyát, nem nezném a szenvedését
2023. jan. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%
Rövid orrú kutyát alapból én nem is vinnék el kirándulni,mert nem bírják se a meleget se a hosszú sétákat/túrákat.Ha olyan kutyát szeretnél amivel kirándulni is lehet nem ajánlom a rövid orrú kutyákat.Nyáron nagyon szenved minden kutya kivéve aki a klímás lakásban fekszik,de az ilyen fajta kutyák végképp szenvednek.
2023. jan. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem bírják a meleget, úgyhogy nyáron inkább benti kutya volt az én franciám, de ősz óta sokat járok vele kirándulni és bírja, nem szenved. Jó helyről kell venni és nem sajnálni rá a pénzt.
2023. jan. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!