Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusom folyton bepisil....

A kutyusom folyton bepisil. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
van egy 4 honapos cavalier king charles paniel kutyusom es barmikor kozeledek hozzá,meg akarom simogatni,vagy csak egyeruen ránézek.akk pepisil.de nem csak nekem hanem az anyumnak is meg a tesomnak is!mi lehet vele?pedig nem csinátunk vele semmit.amiota hozzánk kerult ezt csinálja.2 honapja van nálunk.
2010. okt. 3. 20:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
ilyenről már hallottam,a kutyák néha izgalmukban bepisilnek...
2010. okt. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
a kutyák képesek örömükben, vagy izgalmukban bepisilni. Szeret és örül ha lát titeket. De ha egy bizonyos idő elteltével tovább csinálja azért kérdezzétek meg az állatorvost szerintem!
2010. okt. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%

Ugy hívják, hogy ideggyengeség.

Ez előfordul, ha nem tenyésztőtöl veszed...

Izgalmában pisil amúgy...

És majd kinövi...

2010. okt. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az előttem szólóknak, izgul a kutyus, és örömében bepisil. Van ez így :) Nekem egy 3éves vizslám van, ha 1-2napig nem lát, nála is előfordul, hogy örömében... Nyugi, majd idővel kinövi, hisz még kölyök! Addig meg kitartás! :)
2010. okt. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
de o nem orul nekunk hanem inakább oszehuzza magát behuzza a farkát.pedig nem is akarom bántani.meg akk is bepisil ha ugy megyek hozzá kozel h kozben kedvesen beszélek hozzá.
2010. okt. 3. 20:37
 6/11 A kérdező kommentje:
kezdek megilyedni
2010. okt. 3. 20:37
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
a szaporítónál bántalmazták, fenyítették, ahonnan hoztátok...
2010. okt. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor pedig lehet,hogy félelmében pisil be... Ha érzi majd,hogy nagyon szeretitek és nem bántjátok,akkor ennek el kell múlnia.Ha nem,akkor doki!
2010. okt. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Beszéljetek neki kedves, lágy hangon, rengeteget szeretgessétek, dicsérjétek, jutalmazzátok. De semmiképp sem szabad emiatt bántani vagy fenyíteni, mert maga sem tudja, hogy épp bepisil abban a pillanatban. A leírtak alapján és is arra tudok következtetni, hogy esetleg mielőtt hozzátok került volna nem bántak vele túl jól. Menhelyi kutya vagy tenyésztőtől vettétek? Elsőre és is arra gondolnék, mint már írtam az előző kommentemben, hogy izgatottság miatt. :S
2010. okt. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

De egyébként csóvál nektek? Játszik? Oldott? Csak ha kap egy kis nyomást (mész felé) akkor csinálja ezt? Van, hogy felemelt farokkal közlekedik, vagy mindig inkább behúzza?


Sajnos én is arra tippelek, hogy ideggyengeség. Lehet ezt oldani, de nem leszvele könnyű, és az is lehet, hogy idővel kialakul a félelmi agresszió is. Spánielek amúgy hajlamosak idegi problémákra, van Cocker düh néven ismert fajtabetegségük is: "dőről-időre megnyilvánulhat a rossz modor, azaz a „cocker düh” amely állítólag a fekete és az arany színű egyedeknél fordul elő elsősorban. Egy látszólag ugyanilyen tünet jelenik meg az amerikai kiállítási springer spanieleknél. Elmondható, hogy a munkavonalú cocker spanielek teljesen mentesek ettől a problémától. Általánosságban elmondható, hogy a munkára tenyésztett cockerek temperamentuma igen kellemes, az idegesség teljesen hiányzik."


A Cavalier nem említik itt, de szerintem ha szaporítótól van, akkor simán lehet, hogy örökölt idegi probléma.

2010. okt. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!