Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kellett volna tennem...

Mit kellett volna tennem ebben a helyzetben? macska kergetes .

Figyelt kérdés

A kutyámat kiengetdem a kertbe ami ket reszre van vaéasztva. Nem lattam hogy a szomszed macskai ott vannak a fa alatt . a kutyam nekik rontott azok futottak haza 4 bol egy a kerites oszlopon maradt es a kutyam ott ugralt hiba fogtam meg a fojtojat rosszul sikerult kihuzta a fejet belole .

ideges voltam es a nevet kiabaltam utolag rajottem ezzel meg batoritottam is.

csakhogy a masfel meter magas keritest is at ugrotta aminek a tetejen meg szoges drotok vannak....

Hogy lehetett volna ezt megelozni mit kellett volna tenni ebben az esetben?

hogy lehet leszoktatni a macska kergetesrol?


2010. okt. 4. 04:10
 1/9 anonim ***** válasza:
32%

A kutya, az kutya. Nekünk németjuhászunk van. A multkor éjfélkor a szájából szedtem ki a szomszéd macskáját.

Ha nem a sajátod a macsek, nem szoktattad hozzá, akkor természetes, hogy védi a területét. Szólj a szomszédnak, hogy nem tehetsz róla, ez van.

Mellettünk egy amstaff. van. Náluk 6 macska, és hiába "véreb" kutya, szó nélkül megvan velük.

Nem hiszem,hogy tudsz bármit tenni, ha nem a sajátod.

Próbálkozhatnál saját kiscicát beszerezni, és hozzászoktatni, de az idegen, az akkor is idegen.

2010. okt. 4. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%

Hát igen, nekünk egy ír szetterünk van meg két macskánk. A mi macskáinkkal együtt alszik a kutya, de a szomszéd macskáira szabályosan vadászik. Érdekes.

Úgysem tehetsz semmit, bízni kell a macska fürgeségében. :)

2010. okt. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk az egyenlet 3 döglött macska, egyet sikerült megmenteni mert épp ott voltam+a sajátunkat is felkapta úgy belejött de rászóltunk és lettette, neki nem lett baja.
2010. okt. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
de az hogy utanna megy a szomszedba az mar gaz... most szet szedte is a hatso kiksaput neki allt szetragni hogy kozelebb legyen a macskakhoz :(
2010. okt. 4. 12:43
 5/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

Hát, a megoldás: atombiztos kerités. Nem elkeseriteni akarlak vele.

A mi szomszéd macskáink beülnek a keritéssel szemben, és ugy szemeznek Arthurral. Volt már olyan is, hogy átjöttek a kajáját megenni. Hát, többet nem fognak a kergetés után :-)

Az a baj, hogy a macskát nem lehet keritésen belül tartani, szerintem halálra incselkedtek már vele.

Nem tudom milyen fajta a Tied, beszélj a szomszéddal, remélhetőleg szóba áll Veled, és győzd meg róla, hogy Te minden tőled telhetőt megteszel.

Mégegyszer: erős kerités.

Tudom, ez most nem a legjobb tanács.

2010. okt. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

az a kerites az ovek nekik kellene erositeni en alberletben lakom itt

amstaff kutyus :)

le van valasztva a kert egyik fele de most el kezdte szetragni azt amit eddig nem 5 honapig nem zavarta a dolog de szombat ota macskara ehes... :)

2010. okt. 4. 21:48
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig a nem kutya az kutya, hanem NEVELÉS! Nem a kutyára kell fogni ha bánák voltatok... Egyszerűen jha a kutya tisztel téged és te vagy a főnök akkor abbahagyja akármit csinál.
2010. okt. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%

Ha a gazda nincs ott, és jön a betörő, a kutya ne csináljon semmit, mert a gazda arra tanitotta, hogy nem harapunk meg senkit?

A macska betolakodó.

Az más kérdés, hogy szétszedi a keritést.

Amikor a mienket tanitottuk, megkérdeztük az oktatót, mit tudunk csinálni, hogy ne egye meg a bedobott kaját, nehogy mérgezett legyen.

Azt mondta az oktató, semmit nem tudunk csinálni, hiába nem eszi meg, ha ott vagyunk, ha nem vagyunk vele,és kerülgeti egy fél napig, a vége az, hogy megeszi, legalábbis belekostol.

Itt lehet vitatkozni a kutya-macska harcról,és a nevelésről, meg az ösztönökről.

2010. okt. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Hát lehet a te kutyád h*lye de a jobbak azért különbséget tudnak tenni egy állat és egy rosszat akaró betörő ember között! Ilyen formán gyilkolja meg a madarat is mert átszáll a területe fölött... Nem túlzás? Jócskán idegbeteg lehet a kutyád, nem azért... Német juhász? Tudod te mi a német juhász? Juhászkutya. Na neee, hát ilyet! :O Egy juhászkutyának pedig tilos bántani az állatokat hisz azokat kell védenie, terelnie! Benne nem olyan vadászösztön van mint egy vadászkutyában! De képzeld még egy vadászkutya sem gyilkolászik. Mit gondolsz régen elzárták az állatokat csak mert vadászkutyával vadásztak? Hát nem! Hanem szépen tudta, hogy mikor vadásznak és mikor vannak otthon. És elment vadászni aztán meg otthon aludt egy jót a macskával. Az ész nélküli gyilkolászás nem ösztön hanem betegség, súlyos hiba. Terelő kutyáim vannak, érdekes módon nem akartak még kinyírni semmilyen állatot, pedig nagyon fogósak, nem lehet velük kekeckedni de ők tudják mi a különbség az ember, aki veszélyt jelenthet, meg a többi állat között és az állatokat szeretik akkor is ha idegenek. Sőt képzeld el, még az emberekkel is nagyon kedvesek addig amíg azok nem adnak okot az ellenkezőjére. Mert ők jól vannak nevelve és szocializálva. De azért te csak dicsőítsd az idegbeteg kutyád...
2010. okt. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!