Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyarországon is ennyire...

Magyarországon is ennyire körülményes az örökbefogadás?

Figyelt kérdés

Nemrég kertesházba költöztem és gondoltam örökbefogadok egy kutyát a helyi menhelyről. Azt hittem elmegyek, kiválasztom, aztán 10 perc múlva már hozhatom is. Csakhogy nem ilyen egyszerü a történet, ugyanis fel kell mutatni egy számlát egy hónapra elegendő eledelről, és kell legyen legalább 50 négyzetméter zölderület, amit előtte ellenőriznek is. Ezzel már ki is zárják a lakásban való kutyatartást. Ja, és végig kell hallgatni egy 30 perces előadást a kutyákról. Ez a bürökrácia már el is vette a kedvem az egésztől, így kutya nélkül jöttem haza.

Mire jó ez az egész? Azért teszik ilyen magasra a lécet, mert gondolják, hogy egy 10 éves keverék félszemü sánta kutyának jobb sorsa van a menhelyen ketrecbe zárva, mintha mondjuk valaki egy 40 négyzetméteres panelba fogadná?



2023. febr. 2. 08:27
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Lényeges információ kimaradt, miszerint erdélyi vagyok.
2023. febr. 2. 08:29
 2/32 anonim ***** válasza:
16%
Az, hogy erdélyi vagy, megmagyarázza, hogy lehetsz ennyire IQ-EQ nulla. A kutyatartás nem annyi, hogy kibaszod buksit a láncra, és elmagyarázod neki, hogy milyen szomorú dolog a Trianon.
2023. febr. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 harebell ***** válasza:
90%

A cél az, hogy minden kutyának jó helyet találjanak, nem az, hogy minden kutyától minél hamarabb megszabaduljanak és azok ellenőrizetlen körülmények közé kerüljenek. Ha bárki az utcáról beesve elvihetne egy kutyát, sokuk igenis rosszabb helyre kerülne a menhelynél, sokukból meg (újra) kóbor kutya lenne (ez sajnos még így is előfordul). Így a legtöbb igényes menhely támaszt valamilyen követelményt a leendő gazdival és élethellyel szemben, vannak ennél szigorúbb helyek is, lazábbak vagy rugalmasabbak is (pl csak bizonyos egyedeknél ragaszkodnak kerthez, másokat engednek csak lakásba), de valami szabályozás szinte mindenhol van.


Ha ennek a menhelynek a feltételei nem tetszettek vagy en bloc nem voltak szimpatikusak, keress másikat, de erre készülj, hogy valószínűleg máshol sem 10 perc lesz. Amúgy én javaslom, hogy látogasd meg őket többször, ismerkedj a kutyáikkal, vidd ki őket sétára, választani is könnyebb lesz úgy, meg a menhely működésébe is jobban belelátsz.

2023. febr. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

kedves első válaszoló! Nem állt volna szándékomban láncon tartani, neked pedig semmi okod azt feltételezni, hogy nem lennék lelkiismeretes kutyatartó. Csupán azon csodálkozom, hogy miért ekkora az elvárás ahhoz képest, hogy a menhelynél szinte bármilyen környezet jobb egy kutyának.


Inkább tagadd le, hogy magyar vagy!

2023. febr. 2. 08:50
 5/32 anonim ***** válasza:
59%
Ha nem lennének ezek a követelmények a kutyák felét visszavinnék 2 hét múlva hogy jaj, szétszedte a gyerek játékát, meg nekünk nincs is időnk rá meg a rezsiárak is felmentek és kajára sincs pénzük stb. És még így is rengeteget visszavisznek ugyanezekkel az indokokkal. Ha egy 30 perces előadást nem vagy képes végigülni hogy elhozhasd akkor vegyél egy hörcsögöt vagy nem tudom
2023. febr. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Az elődadász még csak-csak elfogadom, nade a zöldterület totál nonszensz. A saját szememmel láttam, hogy kb 3 négyzetméteres boxokban voltak összezárva ketten-hárman. Ilyen boxból több is volt, ami szerintem azt a célt szolgálja, hogy agresszívak és azért tartják őket külön egymástól. Ha ők igazán foglalkoznának a kutyákkal akkor miért nem szocializálják őket, hogy ne bántsák egymást? Minden kutya ivartalan, szóval nem a szaparodás miatt tartják őket külön.
2023. febr. 2. 09:03
 7/32 anonim ***** válasza:
92%

Igen, itt is tudnak elég szigorú feltételeket támasztani.

Egy 30 perces előadás igazán nem nagy ügy, akár még hasznodra is válhat, tápot meg csak veszel az ebnek... Azt értsd meg, hogy ezek az emberek ezeket a kutyákat megmentették, szeretik, időt, pénzt és energiát szántak rájuk, nyilván jó helyen szeretnék tudni őket, nem adják oda kérdés nélkül bárkinek.

Mondjuk a kötelező zöldterület valóban fura.

2023. febr. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
30%
Mert hová tennék? Így is tömve vannak. Ettől még lehet érdekük hogy jó helyre kerüljön és ne csak azért vigyék el hogy majd láncra verjék valami zsákfaluban vagy egy kis panelba ahol napi 10 perc sétát kap szerencsétlen mert a gazdája egész nap dolgozik de a kutya az kell hogy legyen mit kirakni közösségi oldalra.
2023. febr. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenhol vannak ilye4n feltételek.

Nézz körül más menhelyeken, vagy menjél el gyepmester telepre.

2023. febr. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
93%
Én elmentem, ismerkedtem külön kicsit a kennelből kiválasztott kutyával (annyi feltételem volt, hogy kistestű és rövidszőrű legyen, ez alapján ajánlottak kutyát), megszületett a döntés, írtunk örökbefogadási szerződést, fizettem 15 ezret és már vihettem is haza. 3 oltással (2 kombi, 1 veszettség elleni) és chippelve adták ki.
2023. febr. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!