Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyarországon is ennyire...

Magyarországon is ennyire körülményes az örökbefogadás?

Figyelt kérdés

Nemrég kertesházba költöztem és gondoltam örökbefogadok egy kutyát a helyi menhelyről. Azt hittem elmegyek, kiválasztom, aztán 10 perc múlva már hozhatom is. Csakhogy nem ilyen egyszerü a történet, ugyanis fel kell mutatni egy számlát egy hónapra elegendő eledelről, és kell legyen legalább 50 négyzetméter zölderület, amit előtte ellenőriznek is. Ezzel már ki is zárják a lakásban való kutyatartást. Ja, és végig kell hallgatni egy 30 perces előadást a kutyákról. Ez a bürökrácia már el is vette a kedvem az egésztől, így kutya nélkül jöttem haza.

Mire jó ez az egész? Azért teszik ilyen magasra a lécet, mert gondolják, hogy egy 10 éves keverék félszemü sánta kutyának jobb sorsa van a menhelyen ketrecbe zárva, mintha mondjuk valaki egy 40 négyzetméteres panelba fogadná?



2023. febr. 2. 08:27
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
71%

kifejezetten ellenszenves a tul sok kovetelmeny, csak azt erik el, hogy sok ember szaporitotol vesz inkabb kutyat, ahelyett, jogy orokbe fogadna egyet.


persze nem azt mondom, hogy boldog-boldogtalannak adjak oda a kutyakat ot perc alatt, de ennel eszszerubb kriteriumok kellenenek.

2023. febr. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

Egyesülettől függ, mik a feltételek és a lehetőségek. Van, ahol könnyebb, van, ahol nehezebb kutyát örökbe fogadni. Általánosságban azt tanácsolnám, hogy gondold át, milyen kutyának tudnál megfelelő körülményeket biztosítani, milyen környezetben kell élnie, kinti, benti, kinti-benti kutya lenne-e, milyen tapasztalatod van, mennyire vagy határozott, következetes, mennyi időd lenne vele foglalkozni, mit szeretnél vele foglalkozni, szőrhossz szempont-e, vannak-e más állatok.

Én írtam egy bemutatkozást az egyesületnek, ahonnan a kutyám van, kb. ezeket tartalmazta. Nem egy ismert nagy egyesület, akkoriban még adó 1%-ot sem kaphattak, fiatal egyesület, egyszer találkoztam a kutyával, aztán megbeszéltük, hogy keresek fuvart, mert nekem nincs autóm, este rám telefonáltak, hogy elhozzák, megvolt az összhang, ők ebben nem kételkedtek, azóta is az árnyékom a blöki, de egyedül is hagyható. Ez már több, mint 4 éve volt, és ahova lehet, jön is velem kutyabarát helyekre, ő benti kutya lett. Hogy változott-e azóta, azt nem tudom, biztos, hogy kutyánként is eltér, mik a feltételek, hiszen nem egyforma előélettel meg egészségi állapottal kerülnek be.

2023. febr. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
91%
10 perc alatt max a kinézete alapján döntöd el, hogy a kutya kell-e neked vagy nem. A kutyatartás ennél azért kicsit többről szól..
2023. febr. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
24%

#13 a kutyat meglatod es megszereted egybol. nem kell vele heteket eltolteni, hogy ezt megtudd.

nyilvan, ha a kutyanak valami trauma miatt kulonleges gondoskodasra van szuksege, akkor azt jelezni kell a leendo gazdinak es ebben az esetben tenyleg minden ovintezkedest megtenni, hogy erto gazdahoz keruljon.

2023. febr. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
70%
Én azt mondom, hogy ne a menhelyen nézegess, hanem facebookon, kutyás csoportokban. Sajnos sok ember, család van, akik nem tudnak tovább kutyát tartani, pl betegség, haláleset, költözés, sajnos megunás miatt sem. Ezek a kutyák jobb esetben menhelyre kerülnek (azokba a boxokba, amiket láttál), rosszabb esetben az utcára. Te megmenthetsz egy ilyen kutyát ettől a felesleges körtől! A gazdi, aki gyorsan meg akar szabadulni tőle, több mint valószínű, hogy 10 percen belül neked adja. Bár azért ideálisabb lenne először megismerkedni a kutyával, stb, de ha neked is, neki is sürgős, és úgy érzed, hogy felelős gazdi lennél, vágj bele.
2023. febr. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
82%
Magánszemélytől azért óvatosan, hirdethetnek lopott kutyát is így. Persze, lehet, hogy miattad találna haza így egy kutya, ahol már elvesztették a reményt, hogy megtalálják, chip nézés állatorvosnál első körben mindenképp, Magyarországon amúgy is kötelező, és ahol nem kötelező, ott is hasznos, legyen valami papírozás, ki volt az előző tulaj, és ha a chipben jók az adatok, átírja a doki rád, ha nem jók, akkor meg felkeresni azt, akinek az adatai szerepelnek, és kiderül, hogy átvertek-e vagy nem.
2023. febr. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 harebell ***** válasza:
98%

"de ha neked is, neki is sürgős"


Hogy lehet valakinek SÜRGŐS, hogy kutyája legyen? :D Az oké, hogy nem akarja húzni-halogatni, de nem tudom, mennyire szerencsés elkapkodni a választást.

2023. febr. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
91%
16/17,Úgy gondoltam, hogy nem pénzért, természetesen, tényleg sokan keresnek így gazdit egy nehéz helyzetben. A lepapírozás mindenképpen jó ötlet a chip miatt, és persze jó lenne, ha a kérdező is tájékoztatás a volt gazdit, hogy hogyan illeszkedett be a kutya. Lehet, hogy a sürgős nem jó szó, a kutya elhelyezése lehet sürgős. A kérdező abból a szempontból ideális jelölt, hogy kész azonnal befogadni a kutyust.
2023. febr. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
93%

Vannak ilyen szigorúbb helyek is. De sztem az a minimum, hogy 2x-3x elmész és megsétáltatod a kutyát. Aztán a szerződés és stb.

Nem olyan hogy 10p és van egy kutyád...

2023. febr. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

Mindez szép és jó...elméletben. Gyakorlatilag viszont az egész megbukik, mert akkora túlnépesedés van a menhelyen, hogy hetente altatnak el kutyát.

"Nem adjuk ám oda akárkinek! Ha az örökbefogadó nem tud 50 m2 zöldterületet biztosítani akkor inkább elaltatjuk! Inkább a halál mint a panel!"

2023. febr. 2. 16:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!