Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A fogó nélküli pórázak mire jók?

A fogó nélküli pórázak mire jók?

Figyelt kérdés

Mindig nézek neten pórázakat hogy rendelek, találok végre egy jót, erre közelebbről megnézem, kiderül hogy fogó nélküli.

Sose értem ilyet minek gyáratanak egyáltalán.

Nem is láttam még senkinél hogy ilyet használna.



2023. febr. 2. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Tudsz linkelni egyet, milyenre gondolsz?
2023. febr. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Hat pl arra, hogyha epp tanul a kutya setalni, sokkal konnyebb rovidebbre fogni.

Nekem is fogo nelkuli van, kicsi a kezem, szamomra tokeletesen kenyelmes igy. Ez is lehet egy szempont.

2023. febr. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
99%
Munka során milliószor praktikusabb, mert ha elengeded és rohan a kutya, a kutya nem tud belelépni a fogóba, nem botlik fel. Engedelmes munkában, őv-n ha használnak pórázt, gyakorlatilag tilos is fogantyús pórázt rakni a kutyára.
2023. febr. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az olyan kutyáknál jó, amelyek már normálisan tudnak menni pórázon, nem várható, hogy nagyobb testű pl váratlanul kitörne.

Ahogy a ma 13:08as írta, munkánál nem lép bele a kutya.

Soha nem használtam fogantyúsat, pedig nagy növésű németjuhászaim voltak, vannak. Igaz, nálam a póráz 2 méteresnél kezdődik és séta közben hol begyűjtöm, hol kiengedem a pórázt attól függően, kiengedem a kutyát, vagy éppen közelebb kerülök hozzá. Utálom, ha a földön vonszolódik a póráz. Meg lehet az olyan pórázt is fogni akár a vége előtt is.

Persze, sok ember rátekeri akár többször is a kezére a pórázt. Annak használhatatlan a fogantyú nélküli.

2023. febr. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Előzőkkel egyetértek
2023. febr. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én őrző-védő munkához használok.
2023. febr. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Őrző-védőhöz, de ha még póráz van a kutyán, engedelmeshez is praktikus. Nem lép bele a kutya, nem akad meg semmiben. Ezek általában amúgy is gumis pórázok, szóval bármelyik pontján megfogod, meg tudod tartani a kutyát, sosem fognánk a fülét amúgy sem.
2023. febr. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!