Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vélemény az alábbi hunter...

Vélemény az alábbi hunter termékekről? Mik a tapasztalatok? Szerintetek? (többi lent)

Figyelt kérdés
Vélemény a Hunter Vario Basic nyakörvről és pórázról? Hunter Norwegian Racing kutyahám tapasztalatok? Elbírnának az előbbi termékek egy brutál erős, vadállat, enyhén túlsúlyos (ránézésre 35-40 kilóra saccolnám, ennek 85% -a izom, melyet gyakran használ is) bulltype ebbel? Sétánál nagyon húz, majd megpróbáljuk megnevelni. Én nyakiba L-re, hámba M-L-re gondoltam. Tapasztalatok a márkával/termékekkel kapcsolatban?

2023. febr. 3. 22:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Azt azért nekem nehéz elképzelnem, hogy egy ilyen kutyának "rendkívüli fájdalom", ha nyakörvben húz. Láttál már ilyen kutyákat játszani pl? De nem akarok beleszólni, tiszteletben tartom az érzéseidet, azt, hogy neked fontos, hogy ne nyakörvben sétáltass.


Naszóval lehet, hogy az a hám, amit kinéztél hatékony is lehet, mert szintén kényelmetlen lehet sétához - mint egy nyakörv. A norvég típusú hámok szerintem tökre nem praktikusak és kényelmesek, leszorítják a kutya vállát, így hátrébb és apróbbakat tud benne lépegetni. Húzni fog vele, de tudod, úgy belefeküdve, hogy a mellső lábai végig a marja mögött maradnak lépés közben, nem nyúl vele előre, nem lép hosszút. Az y-hámok alkalmasabbak arra, hogy a kutya szabadon, teljes mozgásterjedelemben sétálhasson/futhasson és húzhasson is bennük. A fentebb ajánlott el perro például kiváló márka ehhez.

2023. febr. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok. Még annyi, hogy bár nem ismerem a terméket, nem gondolnám, hogy baj lenne vele. A hámoknál eleve nem a csaton van a teher, nylonból van, ami önmagában nagy teherbírású, így ha a varrása nem gagyi, akkor csak a karika hegesztettsége az elvárásom - na, ezt nem írják. Láttam már hegesztetlen karikával nagytestű kutyára hámot, hát röhej. Kérdezd meg valakitől, akinek ilyenje van, vagy írj a forgalmazónak vásárlás előtt. (Amúgy képről is kifejezetten kényelmetlennek tűnik, de ezt az előbb már kifejtettem) Tök furi, hogy a karika a fogóra van rakva. Nekem ez a hám kifejezetten nem teszik pl. És nem vagyok hámellenes, nekem is van itthon több is, sőt, norvég típusú is (bár azt nem használom).

A nyakörveknél én jobban szeretem, ha - a hámokhoz hasonlóan - nem a csaton van a teher, hanem másképp van megoldva. De ez végül is fémcsatos, képről jónak néz ki, én nem paráznék tőle. Ez lényegesen jobban tetszik, mint a hám.

2023. febr. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszi szépen! Ebbe például én bele sem gondoltam, még sosem láttam ezelőtt norvég hámot. Igazság szerint a családom nagyrésze is azt mondja, hogy az a kutya egy terminátor, szerintük nem fáj neki. Csak tudod, én ezzel kicsit az én lelkem is szeretném nyugtatni. Mert olyan rossz nézni hogy húzom a nyakát, be se fogadja az agyam hogy lehet hogy neki nem fáj úgy minthogyha valami törékenyebb kutyának "húznám" a nyakát. Egyszer olyan is volt, hogy mikor mentünk hozzá, kivittük a lakótársnéjét (kenneltársát) is sétálni mert megsajnáltuk. A szuka kutyus egy beagle x pitbull keverék, nagyjából 45-50 cm a marmagassága, de olyan brutál erős, majdnem bevitt egy patakba, úgy húzott. Jó vadászkutya felmenői révén, folyamatosan szimatolt, és egy kukoricás mellet megindult. A nyakörv úgy ahogy volt, szétpattant a fémgyűrű. Kutya csak futott, futott. Nyár közepe volt, a kukorica pedig volt vagy 1,5 m magas. Egy ideig láttuk, mentünk utána, szólongattuk, semmi. Hívtuk az önkénteseket, hogy hát baj van: feladta a nyakörv! Nagyon szomorú voltam, de kerestük tovább. És egyszer csak a fák közül előugrott egy Palacsinta. Hatalmas kő esett le a szívemről. Azóta már fentartásokkal kezelem ezeket a kutyaholmikat, és fokozott körültekintéssel nézelődök ilyen téren.
2023. febr. 7. 17:01
 14/16 anonim ***** válasza:
82%

Na ezért alap, hogy hegesztett legyen a karika...

Azt mondhatod, hogy a kutyának kellemetlen a nyakörv, vagy hogy frusztrálja, idegessé teszi. De azért a fájdalom ettől nagyon messze áll...

De a norvég hám pont erre jó: nem fog úgy húzni a kutya, mint egy y-hámban, mert kényelmetlenebb, viszont az még neked is egyértelmű, hogy biztosan nem fáj neki. Vannak konkrétan húzásgátló hámok, ha van kedved, azt is kipróbálhatod.

2023. febr. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszi! Ha szabad megkérdeznem, mitől húzásgátló? Hogyan gátolja?
2023. febr. 10. 16:22
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló felépítésű hámok ezek, mint a norvég hámok, de még annál is lejjebb vannak a pántok, így tulajdonképpen kényelmetlen a kutyának abban húzni, így akár hagyományosan használva is hatása lehet. De attól húzásgátló, hogy elől, a szügyén van karika, így ha abba csatolod a pórázt, ha húzna, akkor feléd fordul a kutya. Én sosem használtam, és ahogyan a haltit, nem is használnám, mert nem gondolom, hogy valójában kevésbé averzív volna, de nem ismerlek, csak látom az irányt, hogy kevesed a nem-fojtós megoldásokat, azért jutott eszembe.

Itt meg egy videó a hámokban való mozgásról, amit említettem, hogy rövidebbet tud lépni: [link] Nyilván itt alig húz a kutya, nem annyira látványos, de még így is kifejezetten látszik. Ez az oldal egyébként is szerintem neked való.

2023. febr. 11. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!