Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Másnál fordult már elő hasonló...

Másnál fordult már elő hasonló? Ha igen akkor hogy lehet ezen segíteni?

Figyelt kérdés

Van egy 11 hetes lány kiskutyám, akivel nagyon jó úton haladunk a szobatisztaság felé. Legalábbis eddig azt hittem. Kezdem az elejéről...

Párom 2 hetente jár csak haza munkából és az elmúlt 2 hétben egyszer sem pisilt be a kutyám meg nem volt semmi, viszont ma ahogy párom megjött már 2x is és ami még sosem fordult elő, hogy most az éjszaka közepén az ágyba is (kövezzetek meg, igen a kutya az ágyban alszik mellettem). Azt hozzáteszem, hogy napközben 2-3 óránként, éjszaka pedig 4-maximum 5 óránként viszem ki pisilni.

Összefügghet ez a dolog azzal hogy párom hosszabb idő után jön haza vagy bármi?

Szobatisztaságra tippeket is nagyon megköszönnék, kutyapelenkára semmiképp nem szeretném szoktatni.



2023. febr. 4. 01:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
57%
#9 Illetve hozzáteszem, a két hét után sem úgy szobatiszta a kutya, hogy otthon hagyom 10 órára és nem piszkít sehova. Hanem úgy, hogy JELEZ, mikor akar kimenni, ezért kiviszem. Ezért nem piszkít a lakásba. Ilyen egyszerű. Megtanulta, hogy kint végzi a dolgát, és amikor mennie kell, akkor "szól", hogy mennie kell, én pedig kiviszem. Ezt hívják szobatisztaságnak, nem azt, hogy a nap nagy részében egyedül van otthon és mégsem piszkít. Amúgy is minek kutya annak, aki 8-9-10 órán át nincs vele?
2023. febr. 4. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 NTBS ***** válasza:
22%
Én vidéken élek. Így egy komfortos kutyaól és az udvar oldja meg a problémát.
2023. febr. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

En irtam a 6-7 honapot is, marmint, hogy egy kolyok 6-7 honapos korara! lesz szobatiszta, mert az allatorvosunk ezt mondta, hogy ez az atlag! Es az en kutyusom is 2 honap alatt lett szobatiszta, 5 honapos korara, szoval majdnem rank is igaz volt. Ismerosi korben is eddig ez a tapasztalat, szoval ha hiszed, ha nem, oriasi faszsagot nem mondtam..😊 Ti eros kivetelek vagytok. Bar nyilvan ugy en is verhetnem a mellem, ha otthon tudtam volna ulni a kutyaval nem csak 2 hetet, hanem honapokat es akkor, ha orankent kiviszem, mondhattam volna, hogy szobatiszta 🤣

Igy persze konnyu. Csak ez a nagy atlagnak lehetetlen sajnos 11-es.


Es tolem aztan ne kerdezd, hogy miert tart kutyat az, aki normal munkidoben dolgozik, de millioan vannak igy, ha tetszik,ha nem 🤷‍♀️

2023. febr. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%
Nem mondtál f*szaságot az átlaggal, én azt mondom, hogy ennyi idő alatt elérni a szobatisztaságot igazán lusta dolog. Természetesen ez nem zárja ki, hogy a kutyatartók nagy része tudatlan és lusta a háziállatával kapcsolatban, lásd az egész szekciót itt a gyakorin. Olyan alap dolgokkal nincsenek tisztában az emberek, amiket sokkal hamarabb tudni kéne, minthogy megérkezik a kutya.
2023. febr. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Kedves 8as:) Nem azon van a hangsuly hogy "miert pisil be a kutya" hanem azon hogy párom hazaért és egymás után többször is, hiába előtte 2 perccel jöttünk be.

Hozzáteszem, szerencsés helyzetben vagyok munkatéren, mivel nekem van lehetőségem hazajönni illetve nagyon sokat dolgozom itthonról.

És képzeld van hogy napi 10x kiviszem én is, sőt már odamegy az ajtóhoz és ha óránként megy oda akkor igenis óránként megyünk ki. Szóval biztosan én vagyok a szörnyű állattartó akinek 2hét után nem lett szobatiszta a kutyája:)

Félre ne értsd, örülök neki hogy nálatok ennyire gyorsan sikerült, de az átlag nem 2 hét szóval nen gondolom hogy a tiedhez kéne hasonlítgatni, ettől függetlenül köszönöm, hogy megosztottad.

Na meg még annyi, hogy ennek a kutyának 2 opciója volt. Az első hogy az enyém lesz, a második meg hogy kidobják, szóval ezért is ritka rossz ember vagyok amiért nem kutakodtam hónapokkal ezelőtt. Persze hogy nem. Hétfőn este megtudtam kedden reggel már itt volt.

2023. febr. 5. 06:51
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
#15 Jaj, mennyire mellre szívtad azt is, ami ezek szerint nem is vonatkozik rád. Mindig ilyen sértődős vagy? Senki nem mondta, hogy sz*r állattartó, akinek nem két hét alatt lesz szobatiszta a kutyája. Csak meg kéne tanulni az értő olvasás művészetét.
2023. febr. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Mivel az ÉN kérdésem alá jött ilyen válasz így nem értem a problémát:)

Dehhhogy vagyok sértődős..:) Ki tudom szűrni a segítő szándékú kommenteket a kötekedőkével és az utóbbiról van véleményem de hidegen hagy. Viszont mindenkinek köszönöm a segítséget:D

2023. febr. 6. 02:41
 18/18 anonim ***** válasza:

Az agyra vizallo lemoshato mubort tegyel akkor alvashoz!! Mi is ugy alszunk. Nekunk a sok nyal meg agyban eves miatt van.


Turelem.


Minden konnyen lemoshatova tegyel. Foldrol szedd fel a cipot meg,amit le tud pisilni.



A parod bezavart . Uj joveveny. Meg kell jelolni a teruletet pisivel …

2023. febr. 6. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!