Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szívesen segítenék azoknak,...

Szívesen segítenék azoknak, akik hasonló helyzetben vannak (evészavar). Van olyan, aki szeretne beszélni a problémájáról?

Figyelt kérdés

Szeretnék segíteni olyanoknak, akik jelenleg is evészavarral küzdenek és próbálnak meggyógyulni, de nem kapnak elég támogatást vagy nem mernek róla beszélni a környezetüknek.

Nagyjából két évig voltam evészavaros (nem akarom kategorizálni, mert volt több minden is sajnos), ebből kb. fél év volt nagyon rossz, de szerencsére sikerült teljesen kijönnöm belőle. Nehéz volt felismerni, hogy komoly gond van velem és a gyógyulás is hosszú ideig tartott, mert többször visszaestem. Hiába próbáltak támogatni többen is, egyrészt nem voltam velük teljesen őszinte, másrészt úgy éreztem, hogy senki nem érti, hogy mi történik velem pontosan, ezért nem tudnak igazán segíteni. Biztos vagyok benne, hogy sokkal könnyebb lett volna, ha tudok valakire támaszkodni, aki hasonló dolgokon ment/megy keresztül, de nem találtam senkit. Maga a gyógyulás is gyorsabb lett volna, ha akkor tudom, hogy mit és hogy csináljak (meg akkor nem estem volna vissza valószínűleg).

Szeretném, ha másoknak egyszerűbb lenne, úgyhogy aki gondolja nyugodtan írhat. Lehet, hogy ami nekem segített, az nem működik mindenkinél, de tapasztalatom szerint már az is jó tud lenni, ha valaki meghallgat.



2022. márc. 28. 14:05
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
No, mit szeretnél eladni? Mert ha semmit nyugodtan leírhatod ide a tapasztalataidat, nem kell privátban többször.
2022. márc. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Meglepő, de semmit :D Amikor lefogytam sem szedtem semmilyen vackot és a gyógyuláshoz sem. Illetve bocsánat Normaflore-t a tönkrement bélflórára és barátcserjét a ciklus visszaállítására, de ezeket megvettem a gyógyszertárban.

A válaszodból az jól látszik, hogy nem könnyű ebben a helyzetben segíteni, mert az emberek alapvetően bizalmatlanok sajnos. Nehéz lehet elhinni, de tényleg szívesen meghallgatom azt, aki szeretné és nem ajánlgatok semmi MLM-es cuccot.

2022. márc. 28. 14:20
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem írhatnál:) én sajnos evészavarral küzdök jelenleg is. Sajnos egyik zavarból a másikba esek. Igaz aktívan dolgozok pszichológussal, de ez egy hosszú folyamat. Sokszor érzem úgy, hogy egyedül vagyok ebben, mert hiába van akinek tudok beszélni róla nehezen tudja egy olyan ember elképzelni, hogy milyen, aki még nem élt át ilyesmit. Szóval én örülnék, ha megosztanád a tapasztataidat.

Például én azzal küzdök most, hogy meg merjem enni mások főztjét, ne csak a saját "komfort diétás" kajáimat. Egy átlagos embernek ezt nagyon nehéz megértenie, hogy egy kedves Vacsora meghívás, vagy a nagyi főztje, miért vált ki belőlem szorongást...

2022. ápr. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!