Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának macskaeledel nem való?

Kutyának macskaeledel nem való?

Figyelt kérdés
Nem kaptam a boltban húskonzervet kutyáknak, ezért macskakaját vettem. Odaadhatom a 14 éves kutyámnak? Az érdekelne, hogy tényleg vannak e benne olyan összetevők, amit nem tud megemészteni.
2010. okt. 4. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Én odaadom a kutyakaját a macskáknak; és a macskatápot is a kutyának. Ha nem akarja, nem eszi meg.
2010. okt. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Azért van a cicáknak külön eledel, mert máshogy műxenek. Nekik a vizelet-kiválasztás miatt fontos a macska-kaja.

Szóval ha most az egyszer azt adtál, nem gond, de ne ezen tartsd mert nem jó neki.

2010. okt. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

A macskakajában taurin van, ami hosszútávon kinyirja a kutya veséjét.

A macska ehet kutyakaját, csak nem jut neki elég fehérje.

2010. okt. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 nagyontamas ***** válasza:
100%

Ha egyszer - egyszer macsikaját eszik az eb nem árt neki, de nem ideális hosszútávon.

A macskák húsevő ragadózók, a kutyák szívesen esznek zöldség féléket, sőt gyümölcsöt is a hús mellett.

A jó konzervekben figyelembe veszik ezt, és a macskáknak több fehérjét adnak, mint a kutyáknak.

Egyébként ha nagyon jót akarsz a kedvencednek, akkor keress neki szenior kutyakaját, mert egy 14 éves ebnek már kisebb a kalória igénye, és nagyobb a vitamin szükséglete.

2010. okt. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem tök mindegy?

Ugyanaz csak az egyiket macskaeledelnek mondjuk a másikat meg kutyaeledelnek

2010. okt. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A napokban fogjuk elaltatni a kis drágámat :( Nehezen mozog, fájdalmai vannak. Nagyon fog hiányozni nekünk!
2010. okt. 4. 16:37
 7/8 nagyontamas ***** válasza:
100%

Ha nagyon kedveled nem biztos, hogy el kell altatni!

Már van gyógyszer a kutyák ízületi bajaira.

Kérdezd meg az állatorvost!

2010. okt. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

16:33-as hozzászólónak

Nem, nem tök mindegy! Ilyen szerrel te ehetnél bébipapit vagy a baba felnőtt kaját!

A macskáknak magasabb a fehérje igényük, mint a kutyáknak, ezért mást tartalmaz az eledelük! tehát nem jó a kutyádnak a macskakaja. Plána ha 14éves a kutyád, nem adhatsz oda neki bármit! Senior táp kell neki.Legközelebb menj másik boltba ha nem kapsz, vagy vegyél többet. Én is így szoktam.

2010. okt. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!