Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálják ezt a kutyáim?

Miért csinálják ezt a kutyáim?

Figyelt kérdés
Ha elmegyek otthonról akkor sokat ugatnak. Ebben még nincs semmi nagy szám. Csakhogy nem "szokványosan" ugatnak. Nem vonyítanak, vagy sírnak utánam amíg haza nem jövök. A gond az ha nem vagyok otthon akkor nem tudják maguk kontrollálni. Szóval tudjátok... Jön valami, a kutya megugatja, vagy épp csak odaböffent. De ha nem vagyok otthon és jön egy ember, postás, kutya stb, ugatnak jó, oké és AZTÁN nem tudják abbahagyni és akkor minden kis neszre mégjobban. Ja és amikor otthon vagyok akkor sem maguktól nyugodtak, meg kellett nekik tanítani mert szeretnek hangot adni szóval nem áll tőlük távol. Most ez miért van?
2010. okt. 4. 18:08
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és létezik valami módszer a leszoktatásra rajtakapáson kívül? :(
2010. okt. 4. 18:11
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Mert nem te vagy a falkavezér. Neked kell lenned.
2010. okt. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És honnan tudod hogy nem én vagyok? Sorolj csak fel dolgokat amik azt mutatkák hogy én vagyok! Mindre negfelelő a válasz, már végigzongoráztam. Talán más is létezhet a földön mint falkavezérség probléma akkor is ha az a leggyakoribb? Ha ez lenne a baj akkor nem kérdeznék mert mindenki ezt fújja, én is erre gondolok először.
2010. okt. 4. 18:55
 4/7 anonim ***** válasza:

...pedig minden probléma visszavezethető ide nem éreznek téged megbízható igazságos és tisztelhető falkavezérnek...

keress fel egy szakembert ne interneten nevelj kutyát!

2010. okt. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kutyaiskolába is járunk, bocs. :) De ott sem tudnak jobbat mondani.

Nem tudom nálad mi a tisztelet, de szerintem engem néha már túlzottan is tisztelnek... Annyira alázatosak és engedelmesek hogy mindenhol megfordulnak utánuk még a tapasztalt kutyások is.

2010. okt. 4. 20:28
 6/7 A kérdező kommentje:
Vagy csak én nem hallottam még arról hogy akinek megfelelő a viszony a kutyájával az mindenben tökéletes is lesz azonnal?
2010. okt. 4. 20:31
 7/7 anonim ***** válasza:

Elvileg ha jó a viszonyod, akkor a te privilégiumod, hogoy kezeld az általuk veszélyesnek vélt helyzeteket. De ez csak arra az időszakra vonatkozik, amikor otthon vagy. Gondolom ha otthon vagy, akkor szólsz, hogy köszönöm elég lesz, és abba is hagyják, ugye?


Hát sajna ha nem vagy otthon, akkor ők kezelik a vélt veszélyeket :)

De nem lehet, hogy annyira mégsem jó, és szeparációs szorongás miatt ugatnak? Kérdezem, nem mondom!


Ha nem, akkor csak a tetten érés működhet, de az elég nehéz meló. Suliban mit mondanak erre?

2010. okt. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!