Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet hozzá szoktatni...

Hogyan lehet hozzá szoktatni egy 4-éves kutyát a porázhoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok kaptam egy négy éves keverék kutyát sajnos nem tudom milyen fajta lehet de látszólag van benne egy kis pulin vér is, és az a helyzet,hogy még soha nem volt rajta póráz ,és ha rá teszek akkor lefekszik a földre megsem mozdul ,nyüszit ,meg harabgálja a pórázt ,és szeretnék vele a városba járni mivel gyönyörű egy kutya , szép hosszú selymes szőre van ,de hát sehogyan sem tudom hozzá szoktatni, azért teszem fel ezt a kérdést ,hogy segítenétek-e nekem ha igen akkor nagyon köszönöm,a kutya suli nem lehetséges,azt nem szeretném leírni,hogy miért de nem lehetséges hiába is írjatok.koszonom ha elolvastad és segítesz.

Most mondta apukám,hogy vojvodanski pulin vér van benne,meg talán labrador . remélem jól írtam



#labrador #póráz #Kutya szoktatása #Vojvodanski pulin
2023. febr. 8. 22:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

szerb terelőkutya

[link]

2023. febr. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező,

Nagyapám kutyájával, amely 7-8 éves koráig nem volt pórázon, a következőképpen csináltam.

Vegyél a kezedbe egy olyan falatot, amit a kutya nagyon szeret: virslikarika, sajt, jutalomfalat, bármi, nálunk ez a sima vízben főtt marhamáj volt. Másik kezedben a póráz. Odahívod a kutyát, leülteted. Mutatod neki a falatot. Rácsatolod a pórázt, és azonnal adod a falatot, dicséred a kutyát.

A pórázt elengeded, hogy a földön legyen. Elmész pár lépést, mutatsz még egy falatot, hívod a kutyát, ő maga után húzza a pórázt a földön, odaadod neki. Dicséred. Lecsatolod a pórázt, és kicsit játszol a kutyával, pl. kötelet húztok, vagy amit szeret.

Pár alkalommal ezt ismétled (NE egymás után!). Aztán már a játék közben is maradjon rajta a póráz. Ezt is ismétled párszor (pár egymás utáni napon).

Ha ebben már nem zavarja a maga után húzott póráz, akkor ugyanezt ismétled, csak közben Fogd meg a póráz legvégét! Tehát csatolod, falat, elmész pár lépést, de kezedben a póráz vége. Nem húzod a kutyát. Megint falattal magadhoz hívod.

Ha ez is megy, akkor ugyanez, csak miközben falattal magadhoz hívod, menj közben pár lépést, amikor a kutya megindult feléd! Ha így is megy, növeld a lépések számát, majd menjetek ki a kapun is. Közben időnként falat, dicséret.

Nekem max. 2 hétbe került, hogy kijussunk az utcára, és jöjjön a kutya mellettem, közben a kezemben volt még a falat, és azzal "vezettem". Amikor már jól megy, el lehet hagyni a falatot.

2023. febr. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
56%
#11 Kösz. Tehát szláv mudi.
2023. febr. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%

Kutyasuli. De írtad hogy az "nem lehetséges". Miért? Miért van így kutyátok? Sztem a kutyasuli alap. Ott tanítják meg a kutyáknak ezeket. Illetve a gazdiknak is sok jó tanácsot adnak.

De tudod mit, ha ez nem lehetséges akkor magántréner. Ha az sem, hát akkor gratulálok, nem fogsz sétálni szerencsétlennel.

De egy tipp: lassan és türelemmel rá lehet szoktatni. Nézz kutyás videókat, könyveket olvass. Azt kell tenni mint egy kölyöknél, csak lassabban, mert ő már egy felnőtt kutya.

2023. febr. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
18%

Kutyaiskola elvei:

Ehezteted. Igy a jut falatra jobban reagal. Jutfalat sulthus darabkak legyenek.


Sorrendisegi szabalyok betartasa eredmenyezi a beled vetett bizalmat,szofogadast,kovetest automatikusan!!!

2023. febr. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: ahova mi jártunk a kutyával suliba nem ilyenek voltak az elvek. Sőt, nem találkoztam ilyen elvvel semelyik suliban ahová jártunk. Amelyik sulinak ez az elve, az sz@r. De a jó suliké nem ez.
2023. febr. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!