Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történhet, ha a szomszédom...

Mi történhet, ha a szomszédom feljelent?

Figyelt kérdés
Hetek óta vita tárgya közöttünk a kutyája, mert rendszeresen átjár hozzám és bántja a tyúkjaim. Multhéten már megölt egyet és nem tett semmit, ma pedig ismét megtámadta őket. Épp itthon voltam és rikácsolásra lettem figyelmes, azonnal kiszaladtam, és láttam, hogy a kutyája megint az udvaromon van, és minden tele van tollakkal. Fogtam egy lapátot és kétszer a kutyára csaptam, majd hazafutott a kerítést átugorva. Pár perccel később a szomszéd ordibálni kezdett a kerítés túloldalán, mert megütöttem a kutyájá és most sántít. Azt mondta, hogy azonnal hívja rendőrséget. Ez kb másfél órával ezelőtt történt, de azóta még nem történt semmi.

2023. febr. 17. 16:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
94%

7es

Tegyük

Fel

A gyereked jàtszik a te SAJÀT udvarodban ès a szomszèd kutya àtmegy ès csak kicsit megcibàlja a gyereked..akkor is jaj hàt semmi baj szegèny kutya felfogàsod lenne?

Vagy akàrmidben kàrt tesz a sajàt udvarodban hàzadtàjàn..?

Èn mint kutyabaràt ènis odabasznàk annak a kutyànak ha bejönne hozzàm ès ràtàmadna a kutyàmra teszemazt…feltètlenûl hogy egy egèszsèges sàrhegyi büszke gazdijavagyok ès tud magàra vigyàzni a kutyàm a fajtàjàbol/mèreteibôl kifolyòlag…azonnal kimennèk ès (az idegen kutya biztonsàga miatt is)kikergetnèm a ràkba onnan…lapàttal bottal kèzzel làbbal…

2023. febr. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Semmi, ugyanis a szomszédodnak kötelessége a telkén tartani a kutyáját. Csináltassa meg a kerítést.
2023. febr. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Rokonaimnák ugyanez volt. Minden alkalommal megfogta a kutyát. Kihívta a rendőrséget, jegyzőkönyvet vetetett fel. Jegyzőhöz is bement. Kedves gazda minden eset után szép bírságot kapott. Ötödik alkalomra készült el a jegyző levele. Akkor már a menhelyen kötött ki a kutya. Ez 1 hét volt összesen. Mindig jelentsd be. Addig ne add neki vissza a kutyát, amíg a rendőrök nem érnek ki.
2023. febr. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
98%

Nah, kint van már a rendőrség? Kiállították már a szomszédnak a csekket a nem megfelelő állattartás miatt?

Az, amit te csináltál, az bőven benne van a jogos védelemben.

2023. febr. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Neked semmi bajod nem lesz ebből max,ha megölted volna a kutyát,de ez nem történt meg.Neked kéne inkább feljelenteni őt,mert nem képes a kutyát a saját kerítésén belül tartani.Ennyi erővel az utcára is simán kimehet és megtámadhat valakit esetleg balesetet is okozhat ami a gazdi hibája lesz.Én megmondanám a szomszédnak,hogy mégegyszer előfordul akkor szépen a kutyát megfogom és szépen kihívom a megfelelő hatóságot vagy tényleg javítsa meg a kerítést.
2023. febr. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
14%
Valóban nem neked kéne költened a kerítésre. De ha nyugalmat akarsz és élő szárnyasokat, akkor jobban jársz ha mégis bevállalod. Nem éri meg harcolni, a szomszédod nyilvánvalóan az a típus, aki sosem fogja beismerni hogy az ő hibája, és nem fog tenni semmit. Szóval ha nem szeretnél állandó feszkóban élni, inkább csináld meg a kerítést. Nem fair, de jobban jársz.
2023. febr. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Semmi. Ő kutyája jött át a telkedre, és ölte meg a tyúkodat. Vele fog történni sok minden, nem veled. Nyugi.

Amúgy készíts videót és vidd el a rendőrségre/jegyzőhöz/Nébihhez.

2023. febr. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 hell-ikon ***** válasza:

Hasonló szitu (bár csúnyább véggel) néhány évvel ezelőttről.

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__allatvedelem__766902..


A linkelt cikkek a hozzászólásokból nem elérhetők már, de a google-ből sikerült legalább az egyiket előhalásznom:

[link]

2023. febr. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!