Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az esetről? Ti is elítélitek? Ezért állatkínzó?

Figyelt kérdés

Kutyások véleménye is érdekel meg mindenkié igazából, csak remélem, nem mindenki annyira elfogult, mint facebookon.


[link]


Szóval, ha nem érthető, arról van szó, hogy egyszer már az egyik fél két pulija átszökött a másik fél juhaihoz és megtámadta őket. Most megint megtörtént, de az emberke otthon volt, és vasvillával megszúrta a kutyákat, akik közül az egyik már elpusztult a másik meg súlyos állapotban van. Facebookon meg mindenki ossza az észt a kommentekben.


Hirtelen mikor megláttam, az volt a véleményem, hogy hogy szúrhatta le a kutyákat, meg hogy állatkínzó stb. Aztán rendesen elolvastam, meg átgondoltam, és igazából, rájöttem, hogy, dehogy állatkínzó, hát csak a saját állatait védte, méghozzá a saját területén, akármilyen módszerrel is.

A pulik tartója hibás, ez nem is kérdés, szerintem. A juhtartó jogilag biztos nem számít és nem is számíthatna bűnösnek, sem állatkínzónak. Az más, hogy vasvilla helyett lehetett volna más is a kezében, de gondolom, nem volt ideje gondolkodni.


Én kutyás vagyok, meg vannak kecskéink is. Ha velem történne ez, hogy idegen, vad kutyák megtámadják az állatokat, leszűrni azért nem tudnám, de ütném, vágnám őket az biztos.

Ha a másik helyzetbe lennék, akkor én is biztos hibáztatnám egy kicsit az illetőt, hogy mért szúrta le a kutyáimat, de főként magamat, és nem akarnám feljelenteni (merthogy erről is szó van a kommentekben) azért, mert a saját területén megvédte az állatait.


Nektek mi a véleményetek? Ti mit tettetek volna? (Ha úgy könnyebb belegondolni kutyások, akkor nézhetitek úgy is, hogy a kutyátokat támadta volna meg egy másik a saját kertetekbe.)


2016. márc. 21. 17:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
78%
szerintem nem állatkínzás, a saját haszonállatait védte... a pulik tartója a hibás
2016. márc. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
79%
Egyetértek. Persze hogy megvédi őket, mikor gondolom belőlük él. Ha fel is jelentik, nem fogják elítélni szerintem. A kutyatartó felelőssége, inkább őt lehetne elővenni. Más kérdés, hogy inteneten "eldicsekedni" ezzel a tettel nem a legokosabb döntés.
2016. márc. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
80%

Mind a két fél hibás. Sajnos van olyan, hogy kiszökik a kutya, velünk is előfordult, ezért is szereltünk fel villanypásztort, a pulisoknak is azt kellett volna.

"pont egy éve volt, de ma elkaptam őket"

Ez azt jelenti, hogy egyszer kiszöktek, rá egy évre pedig másodszor? Tehát összesen kétszer szöktek ki? Hát ilyen még a legjobb helyeken is előfordul. Az ilyen helyzetet pedig nagyon nem úgy kell kezelni, hogy lebököm vasvillával a szerencsétlent. Az ok, hogy rácsapok egy karóval vagy valahogy elkergetem, de ez embertelen.

A kedves szomszéd állatkínzó, a pulik gazdája pedig felelőtlen állattartó.

2016. márc. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
27%
Felteszem egy ember be megy az udvarodba és el akar lopni egy kacsát. Mit csinál? Mész és leszúrod úgye? Semilyen esetben nem ölnék állatot elöbb egy embert. Nálunk is volt már ilyen a víz elég volt, hogy eleressze a kecskét. Kapja meg a büntetését. Ha egy embert leszúrok mert ép lopja a birkám azért is megkapom a büntetésem.
2016. márc. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
69%

Ha az én jószágaimról lett volna szó, és nem az első eset ráadásul, akkor nekem is lerúgta volna az agyam az ékszíjat. Hiszen te neveled az állataid, eteted, gondozod szeretettel, és akkor azt látod, hogy két rohadt dög harapja, tépi őket... hát én sem lettem volna velük kíméletesebb, az biztos, de hogy utána a gazdájukat is elővettem volna egy kevésbé baráti eszmecserére, az is biztos.


Én személy szerint a pulik gazdáját vágnám meg, miért tart az olyan kutyát, aki nem fordít rájuk gondot, és nem képes a saját portáján belül tartani őket? A kutya végső soron nem hibás, az ösztöneit követte (valószínűleg tanulatlanul, ezért marták a birkákat, mert kétlem, hogy kitanított pulikutyák lettek volna) mindkettő, de ettől függetlenül az ember is csak egy érző lény, gyarló, és ha feldühödik, hajlamos olyat tenni hirtelen felindulásból, amit utólag talán megbán.


Én maximálisan a juhok tulajdonosának adok igazat.

2016. márc. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes amúgy, hogy a sok állatvédő azon pörög, hogy leszúrta a kutyákat, de az eszükbe sem jut, hogy a birkáknak milyen sérülései lettek azért, mert egy idióta arra nem képes, hogy portáján belül tartsa az állatait. Dehát ilyenkor a birka kit érdekel? Csak a kutya...
2016. márc. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 hell-ikon ***** válasza:
64%

Valamilyen szinten mindkét fél hibázott. A kutyák gazdái azért, mert feltehetőleg nem tettek meg mindent annak érdekében, hogy ne jussanak át a szomszédhoz, a szomszéd (ahogy a bejegyzésből sejthető lehet) meg sem fordult más módszer a fejében a kutyák jobb belátásra bírásához...


A "vasvillával segítettem át őket a kerítésen" legalábbis erősen arra utal, hogy előre felkészült arra az eshetőségre, ha megint átszöknének. Mégha 1 év telt el a két eset között, ami alatt nem tudott megenyhülni.


A kutyák gazdái még annyiban hibáztak, hogy -szerintem- nem vették figyelembe a fajta igényeit. A puli egy nagyon jó terelő kutya lenne, ha nem csak "díszként" vagy jelzőkutyaként tartanák. Igényli (mint ahogy minden hasonló típusú kutya) a munkát, az elfoglaltságot, s ha ezt nem kapja meg akkor baj van. Az a két kutya is szerintem az ösztöneiknek engedelmeskedtek csak mivel soha nem tanulták meg rendesen a "szakmát" így nem is tudták, hogy mit is kéne tenniük azokkal az állatokkal. Ezért fordulhatott elő, hogy 1 évvel korábban jól belemartak az egyik birka hátsólábába. El kellett volna vinni őket valahova tanulni. Az német juhászom is szépen terelt miután megtanulta, hogy ÉN mit várok el tőle. Tőle meg eltanulta a csivavám is, hogy hogyan kell tyúkot terelni. Ki hinné. :)


Szóval részben mindkét felet megértem, hogy fájlalja a veszteségét, de ugyanakkor mindkettőt hibáztatom a bekövetkezett tragédia miatt.

2016. márc. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 hell-ikon ***** válasza:
100%

Még az előzőhöz egy kis kiegészítés:


A mai szomszédi (v)iszonyokat ismerve, tapasztalva még azt is eltudom képzelni, hogy rossz volt a kerítés s a két szomszéd ahelyett, hogy közösen megoldották volna problémát (ami mindkettejük érdeke lett volna) inkább azon vitáztak kinek a dolga a megcsinálni azt. Ebből meg adódott a jelenlegi helyzet.


Szóval akárhogy tekerem, nem tudom csak az egyik félt hibásnak tartani.

2016. márc. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
69%
Én közben fölkerestem a facebook csoportot ahonnan a poszt származik, és magát a bejegyzést is. Nos, a kommentekből később kiderült, hogy nem szomszédok, 3-4 házzal odébb laknak egymástól, és az említett pulikutyák gyakran átszöknek hozzájuk. Amikor azon az ominózus napon a vasvillával mutatta meg nekik a kifele vezető utat, éppen a gazda kutyáját vegzálta a két puli. Előtte pedig sok baromfit is megtéptek, ha lehet hinni a gazda barátjának, aki ezeket közölte, mert a pulitulajdonosok lánya viszont hevesen tagad minden ilyesmit, és váltig állítja, hogy a légynek se ártana a két puli. (Legföljebb a birkáknak, a kép alapján.. )
2016. márc. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 hell-ikon ***** válasza:
100%

Jó, akkor nem közvetlen szomszédok, de mégiscsak szomszédokról van szó...


Akkor is áll a kerítéses dolog, mert valahogy kijutottak otthonról és valahogy bejutottak a másikhoz. Ezek szerint mindkét helyen max. egy jelképes kerítés lehet, ami minket, embereket _talán_ megállásra késztet a telekhatár előtt, de egy kutyát már nem. Akkor is áll a dolog, hogy egyik sem tett meg mindent annak érdekében, hogy ne jussanak ki vagy be a kutyák.


A gazda ezzel az akcióval pedig így nem nyugodhat meg, mert bármikor betévedhet hozzá akármilyen kóbor kutya vagy róka vagy akármi. De gondolom azt is így intézi majd...

2016. márc. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!