Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rossz gazdának érzem magamat...

Rossz gazdának érzem magamat amiért nem tudom a kutyámat barf étrenddel etetni. Más is így van ezzel?

Figyelt kérdés

Kiszámoltam, havi 90000 forint lenne, ha csak simán jól etetném. Így is veszem neki a táplálékkiegészítőt, ami kell neki, aniflexi, illetve a kullancs elleni védelmet, a kötelező oltásokat, Wolf of Wilderness táp + konzerv, plusz a játékok, illetve az együtt töltött séta, játék amik pénzben felbecsülhetetlenek.

De idegesít, hogy nem vagyok képes minden hónapban ennyi pénzt kiadni, mikor ERRE VOLNA NEKI SZÜKSÉGE. A nyers etetésre. Nullának érzem magamat.


2023. febr. 19. 01:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%

Jaj, még egy agymosott szerencsétlen.

NEM erre van a kutyádnak szüksége, hanem egy normális épelméjű gazdára.

Sajnos, az nem jutott neki.

Ez van

2023. febr. 19. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
44%
Csak hogy tudd: angolul a "barf" hanyadekot jelent. Pontosan illik arra az agyonreklamozott szemetre, amelyre szerinted a kutyanak szuksege van.
2023. febr. 19. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
Simán jól él a kutya, ha főzöl neki. Hús-rizs-sárga répa. Sózni tilos, illetve minimális!!! Mellette száraztáp.
2023. febr. 19. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
29%
Megnéztem pár barf-os cucc összetételét (nekem cicáim vannak), és hát akkor sem adnám nekik, ha milliomos lennék. De tényleg, némelyikben NYERS VADHÚS van. Normálisak? És ha veszettséget hordoz? Ugyanis nemcsak ragadozók fogékonyak rá, hanem bizony a szarvasok, őzek is, ezeknek a húsát pedig egye meg adja nyersen a kutyájának az, akinek teljesen elmentek otthonról. A cicák nálam nyersen csak a marhahúst kapják. Minden nap egy keveset, hogy a fogaik rendben legyenek, amúgy jó minőségű tápokkal vannak etetve. A jó minőség nálam meg kimerül abban, hogy legyen magas hústartalma és ne legyen telenyomva gabonáéval meg minden szutyokkal, másrészt egye meg, ennél többet nem vagyok hajlandó foglalkozni a kérdéssel. A cicák magas kort érnek meg nálam és egészségesek, szépek. A többit én is leszarom. Tégy te is így. Erre a hülyeségre az kanyarodik rá, aki amúgy is kényszerbetegségre hajlamos. Mint a paleo-ra, vegánságra meg az összes többi táplálkozási tébolyra.
2023. febr. 19. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%
Én akkor érezném rossz gazdának magam, ha barf-al etetnék. Annyi gond van vele. Fertőzések, féreglárvál, illetve nagyon gyakori, hogy bár szépen csillog a kutya szőre, de jönnek elő a sántaságok. Főleg ha nem csak kerti dísznek van a kutya, hanem dolgoznak is vele.
2023. febr. 19. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem abszolút nem ezen múlik...
2023. febr. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

Én meg nem merem házi készítésű étellel etetni, mert attól félnék, hogy nem teljes értékű, tápanyaghiányos, vitaminhiányos stb.

Jó minőségű tápot kap, 100%húskonzervvel egybegyúrva, nagyon szereti, finom illatos és évek óta működik, 100%-os a vérképe.

2023. febr. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%

Az a baj, hogy a barfozast lehet nagyon jol csinalni, es nagyon rosszul is, rengeteg a hibalehetoseg, mert minden osszetevo rajtad mulik, konnyen hianybetegseghez vezet, ha nem kap meg minden kiegeszitot, asvanyi anyagot, vagy eppen tul sokat kap. A santasag a gyorsan növő kolykoknel johet elo, ha tul sok a feherjebevitel, tul minosegi a kaja es a csontok nem tudnak olyan gyorsan fejlodni, erosodni, mint a kutya izomzata es sulya gyarapodik. Akkor barfoztam, amikor a befogadott kutyam semmi mast nem volt hajlando megenni es gyomorproblemai is voltak. Aztan betegseg miatt korhazba kerultem, 2 hetig nem voltam otthon es a parom nem ertett ehhez, igy tappal etette tovabb, a kutya azota is minosegi tapot, konzervet es barfos kiegeszitoket kap pluszban (kollagen, zoldkagylopor, huminsav, tokehalmajolaj, csipkebogyopor), teljesen egeszseges, mint elotte. Hogy a fogait is hasznalja rendesen, heti 2x kap szaritott marhafulet, disznofulet, marhabor preselt csontokat.

Nyilvan igy egyszerubb, olcsobb, es nem kell fenntartani meg egy fagyasztot a nagykiszerelesu husoknak.

Milyen tappal etetsz?

2023. febr. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%

7-essel nagyon egyet értek. Simán megtehetném hogy barfozunk, főleg hogy kistestű kutya, de nem merem, nehogy rosszul csináljam. Sokkal tutibb a prémium minőségű száraztápbl, azzal biztosan nem teszek rosszat. :)



Amúgy bocs, de nekem olyan ez a kérdés, mintha direkt dicsekedni akarnál azzal hogy milyen jól bánsz a kutyával, nem túl komolyanvehető. :D

2023. febr. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem etetnék barffal. Mert lehet rosszul csinálom. A kutyámat meg imádom, és nem akarok neki rosszat.

Én W.o.W The taste of the mediterranean táppal etetek, mellé Brit Mono Protein Tonhal&Édesburgonya nedvestáp. A kutyám egészséges, aktív, játékos.

2023. febr. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!