Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy kis kutyát, de...

Szeretnék egy kis kutyát, de lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Körülbelül októberben elköltözök otthonról egy saját lakásba. Már nagyon régóta szeretnék egy kis kutyát és itthon sose engedték, emelett úgy érzem jó is lenne így társaságnak. Tacsit szeretnék a legjobban vagy még a máltai selyemszőrűn gondolkoztam. De a tacsi felé húz a szívem jobban. A máltaiak természetét ismerem van a családba, a tacsikról csak hallottam, hogy önfejűek nagyon.

A fő félelem bennem az az, hogy félek, hogy nagyon megrongálna dolgokat nem feltétlen ott felejtett papucsra gondolok, hanem kanapéra vagy konyhabútorra, stb, ami egy új lakásba nyilván nem esne olyan jól.

Mivel még sose volt kutyám így nem tudom, hogy ha sokat foglalkozok vele és járunk kutya oviba és iskolába, ezt, hogy rongálna esetleg mennyire lehetne így kiküszöbölni. A munkát illetően egyenlőre olyan munkám van amivel sokat otthon lennék vele. Viszont ha ez változna akkor gondolom az is rá tesz a rongálásra, ha ugye sokat van egyedül hagyva. Vagy rosszul gondolom?

Még az merült fel bennem, hogy ez egy nagyobb lakás és az egyik szoba csak egy dolgozós szobának lesz kialakítva (12-13 négyzetméteres a szoba), így gondoltam arra is, hogy veszek egy ilyen baba rácsot és rá rakom az ajtóra, hogy nyitva maradhasson az ajtó és esetleg amíg nem vagyok otthon úgy lenne szoktatva, hogy csak abba a szobába lehetne bent. Vagy ezzel rosszat tennék?

Igazából mindenkinek a véleményére kiváncsi vagyok, de ne vegyétek le a fejem, ha rosszat írtam. A tanácsot és saját tapasztalatot is fogadok szívesen. Azért kérdezem egyébként mert nem szeretnék rossz állattartó lenni. Ha úgy alakul elengedem, mert nem szeretnék egy kis állatnak se rosszat tenni.

Köszönöm a válaszaitokat!:)



2023. febr. 19. 16:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha megfelelően van vele foglalkozva, mozgatva, tanítva, akkor nem fog rongálni, nem kell e miatt aggódnod. Lehet hogy míg kölyök, megrágcsál ezt azt, de de gyorsan túl vannak ezen az időszakon. Legrosszabb esetben kennelbe is lehet szoktatni.

Viszont bármilyen aranyos is, szerintem első kutyának ne válassz tacsit. Épp azért amit te is írtál, hogy nagyon önfejűek. Kezdő gazdiként ezt nem könnyű kezelni.

2023. febr. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Esetleg van javaslatod, hogy első kutyusnak, kis testűből melyik fajta lenne a legjobb?:)
2023. febr. 19. 17:35
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Nekem uszkár volt az első, őket kifejezetten javasolják kezdő gazdiknak, viszont elég sportosak, mozgásigényesek. Más fajtaval nincs is tapasztalatool, mert végül a második is uszkár lett. :D
2023. febr. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az 1-essel. Annyi még, hogy függetlenül attól, hogy egyelőre sokat vagy otthon, szépen folyamatosan majd hozzá kell szoktatni az egyedülléthez, hogy ne alakuljon ki szeparációs szorongás. Olvass utána, nézz videókat - az a lényege, hogy lassan, lépésről-lépésre, kis túlzással percről-percre növelve a távollétet hagyd egyedül, hogy megszokja, ez egy természetes dolog. Szobakennelbe is lehet szoktatni, de a babaráccsal elválasztott szoba is jó lehet.
2023. febr. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg foglalkozva van a kutyával és testileg,mentálisan is le van fárasztva akkor nem lesz vele baj és persze nevelni is kell.Ha a rágcsálni kezd akkor rá kell szólni esetleg olyan játékokat kell neki venni amik segítenek neki átvészelni a tejfogak elvesztését (ilyenkor rágják a dolgokat előszeretettel).Ovi,iskola sokat segít főleg,ha a tacskót választod,mert tényleg nagyon édesek,de nagyon makacsok is egyben.A fegyelmezésen,nevelésen és a megfelelő lefárasztáson van a hangsúly,ha ezek megvannak akkor nem lesz probléma a kutyával.Első kutyának tényleg nagy feladat a tacsi,de van olyan akinek nem okoz problémát és simán megugorja.
2023. febr. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%

Foglalkozz sokat vele, és járj oviba, majd suliba vele. És agyilag és fizikailag ugyanúgy kell fárasztani őket.

Ha kérdésed van még írj privit. Szívesen segítek 😊

Első kutyának ajánlom a máltait és a tacsit is. Illetve mopsz, bár ő beteges. Még uszkár. Egyik kutyám uszkár és eszméletlen király vele az élet.

2023. febr. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Alapesetben mindenfajtánál így van,hogy míg kölykök addig rágcsálhatnak ezt azt, nálunk a papucsokon,cipőkön kivül nem tettek tönkre semmit. De az is a mi hibánk volt,mert kint hagytuk :D


Tacsiból szálkászőrűt vagy hosszú szőrűt válassz,sokkal jobb a habitusuk.


Bár ettől függetlenül önfejűek.


Első kutyának Havanese, Bichon frise, Cavalier king charles spániel, uszkár amik jók lehetnek :)



Havanesem van, B. frisem volt na ő brutál intelligens volt,viszont ő első kutyám volt,egyszerűen annyira megviselt a halála,hogy nem tudnék ilyen fajtát tartani valahogy. Nagyon gyorsan tanult,nem rongált,bárhová mentünk nyugodtan volt.

Jelenleg Havanesem igazából átörökölt,ő picit makacsabb,de kezelhető,imádja az embereket,gyorsan tanul ő is,bár már 12 éves leginkább a kaján jár az esze meg a simin :D


Van egy Ír búza terrierem, ő közepes testű, nagyon jó fej kutyák,de első kutyának necces lenne a terrier vér miatt,makaccsság és a vadászösztönt azért tudni kell kezelni.

2023. febr. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!