Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ugathat? Én rontok el...

Miért ugathat? Én rontok el valamit vagy később kinövi?

Figyelt kérdés
Van egy lassan féléves bernipásztorom. Egy ideje elkezdte azt hogy sétáltatás közben néhány emberre ugat, illetve ha elmegy valaki mellettünk fordul utána, és menne az ember után. Nem agresszív ugatás amit csinál hanem az a "hé van ott valaki" jelzése. Járunk kutyasuliba, ott azt mondták türelem kell hozzá mert még kölyök, illetve mindennap járunk sétálni is vele.

2023. febr. 21. 00:16
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
#9 ha latom hogy mar bevan feszulve es ugatni fog raszolok h nem szabad, megallunk egy kicsit, megvarom mig lenyugszik es jutalomfalattal elmegyunk az ember/emberek kozott. Neha vissza nez, de nem szokott akkor mar ugatni, plusz erdekes h a gyerekeket soha nem ugassa meg, imadja a gyerekeket.
2023. febr. 21. 13:23
 12/14 anonim ***** válasza:
Lehet hogy kinövi. De ha nem, akkor lehet rá tréningezni. Nem tudom mi a neve pontosan a tréningnek, de a lényege az, hogy a "zavaró" tárgy mellet is rád tudjon figyelni, szót fogadjon neked, ne ugasson rá, ilyenek. Mintha nem is lenne ott semmi
2023. febr. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

#12

Ma bevezettunk egy uj dolgot. Parom tesojaval a gyerekei elé mentunk a suliba, sok szulo volt kint aztan gyerek, volt nyusges, az elejen ment volna mindeenkihez oda de nem ugatott aztan leult es szepen vart, nezelodott. Mikor kijottek a gyerekek sirt egy kislany, hozza oda akart menni nagyon, nyuszogott kozbe, megakarta vigasztalni igy jo uton haladunk. Ugy erzem egy kis turelem kell es szoktatni kell tovabb az emberekhez. Buszke vagyok ra, nagyon ugyes volt:)

2023. febr. 21. 19:36
 14/14 anonim ***** válasza:
Egyetértek! Ez nagyon jó fejlődés.
2023. febr. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!