Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire kell figyelni, ha kistest...

Mire kell figyelni, ha kistestű szobakutyák költöznek kertes házba?

Figyelt kérdés

Mi az a hőmérséklet, amikortól egy panelből érkezett, rövid szőrű 8 éves és egy 16 éves ~10 kilós kutya kint lakhat udvaron?

Télen a fagyokban benti kutyák lennének, de jó időben mehetnek ki.

(Azt nem szeretném, hogy kinti-bentiek legyenek, kisbaba miatt koszosan, büdösen legyenek inkabb kint 😅)

Mire kell figyelni?

Bocsánat ha ezek egyértelmű kérdések, de én eddig csak panelban laktam és panelben tartottam a kutyusokat is (befogadottak, nem tervezetten 😁)


Köszönjük a segítséget!


2023. febr. 21. 09:25
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
91%
Amikor már te is szívesen kint aludnál éjjel max. egy vékony takaróval betakarva. Nagyjából 3-4 hónap egy évben.
2023. febr. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
hajjaj abból ne induljunk ki mert én nagyon fagyos vagyok 😂
2023. febr. 21. 09:38
 3/37 A kérdező kommentje:

De akkor falun minden kutya benti? Én úgy tudtam h ott pont az a felfogas h nem mehet be kutya a házba. Pedig ott is van rengeteg kistestű.

Vagy ez amit írsz csak a panelban élt kutyákra vonatkozik?

Mert akkor nem leszünk sokkal előrébb kertes házban 😬

2023. febr. 21. 09:40
 4/37 anonim ***** válasza:
95%
Rövid szőrű, idős, kis testű kutya - mind a három dolog önmagában is benti tartást indokol, mert fázóssá teszi az állatot. Azt, hogy még mindig vannak, akik kar hosszúságú lánc végére kicsapva tartják a kutyájukat télen-nyáron, ne vedd etalonnak. Az inkább csak egy rémisztő maradvány a múltból.
2023. febr. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

Oh értem, köszönöm 🤗

Reméltem, hogy az év nagy részében megoldás lesz a kert, mert az öreg már sokszor bepisil és baba mellett így elég nehéz vele.

Most is vonít de nem tudok vele mit csinálni, mert becsípődött a derekam és nem tudok emelni, a kezdő totyogóval pedig nem egyszerű levinni a kutyát 😭

2023. febr. 21. 09:48
 6/37 anonim ***** válasza:
97%

Kis kutya nem lehet kint. Főleg, amelyik megszokta, hogy bent van.

Szegény állatok!

2023. febr. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%
Ahandekozzatok el a kutyákat.
2023. febr. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

Elajándékozni próbáltuk az öreget de hát senki nem akarja befogadni :(

De ez a továbbadás is olyan, hogy basszus 6-8 éve velünk vannak, sajnáljuk és szeretjük őket :(

Ha láttuk volna előre a jövőt, nem fogadjuk be egyiket se, de akkor az öreg már 6 éve nem élne :(

2023. febr. 21. 09:58
 9/37 anonim ***** válasza:
97%
Szegény kutyák. Nem fogják megérteni, hogy miért nem lehetnek bent a lakásban.
2023. febr. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
92%

Nalunk is van baba, de nem ertem miert zarja ki a ketto egymast. Gondolom, ha baba, akkor otthon vagy es “raersz” ugymond. Ezt most ertsd jol, mert en is raerek a kutyaval szarakodni, kiengedem a kertbe, amikor ki akar menni, de aztan ha bejon, megmosom szepen a labat, hasat, ha koszos es csokolom.


Ez miert nem jarhato ut, ha otthon vagy? Miert raknad ki oket? Ha az idosebbik meg inkontinens; nem az a megoldas, hogy megvalok tole basszus, hanem akkor szepen bentre kap pelenkat!


De ha csak annyi a baj, hogy sokszor bepisil,mert mar max 2-3 orat birja tartani, akkor hidd el, hogy a kert erre megoldas lesz, mert ki tudod engedni gyakran. De attol meg nem kell kizarni.


Es amugy nem ertelek. Felelosseget vallaltal a kutyakert, ez nem mindig habosbabos tundermese. Oregszenek ok is, sok gond lehet veluk, igen. De ha mar egyszer bevallaltad oket, akkor becsulettel csinald vegig. A gyerekedet is kirakod majd, ha nehez lesz vele vagy mi? Ugye, hogy nem?

2023. febr. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!