Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajtát ajánlatátok?

Melyik kutyafajtát ajánlatátok?

Figyelt kérdés
Tavasszal kaphatok egy kutyát. Jelenleg megszállottan szoktam kutatni a fajták után naponta..:D A lényeg hogy olyan kutyát keresek aki lakásba való. Saját kertünk nincsen de faluban élünk, aminek a háromnegyed része erdő és mező, így le tudom vinni rohangálni. Naponta 5-6 órát nem lennék itthon, remélem ez nem nagy baj. Naponta 3 vagy maximum 4 óra sétára gondoltam, emellett szabadidőmben tanítgatnám... Nagytestű kutyák a lakásban tartás miatt nem jöhetnek szóba.. És jó lenne ha más kutyákkal is jól kijönne, ne legyen túl lusta de hiperaktív se. Nem tudom van-e ilyen kutyafajta egyáltalán, de igen annak örülnék :) Ha valakinek van itt kutyája megkérném hogy írja le a pozitívumokat/negatívimukat róla :)

2015. nov. 10. 17:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
32%
Én a Border Collie-t ajánlanám :) Nagyon gyorsan tanul és nem is túl nagy,közepes méretű. Vagy a Cocker Spánielt,vagy a Beagle-t ezek a fajták is gyorsan tanulnak, a Beagle kis méretű a Spániel pedig ugyan úgy közepes méretű. Remélem tudtam segíteni :)
2015. nov. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
32%
Még a Shetlandi juhászkutyát és a Ausztrál juhászkutyát tudom ajánlani
2015. nov. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Keverék kutyuson nem gondolkozol esetleg?


Lakásban bármilyen kutya tartható, a nagytestű pásztorkutyák kivételével. Lényeg, hogy mindennap alaposan meg legyenek mozgatva.


Ha csak lakásban él, akkor napi 3 séta kell neki legalább: reggel, délután, este. Felnőtt korban a napi 5-6 óra egyedüllét teljesen rendben van. Amíg kölyök, addig jó lenne 2-3 óránként kivinni pisilni-kakilni, de így is meg fogja tanulni előbb-utóbb a szobatisztaságot.


Amit előttem ajánlottak, a border collie-t én nem ajánlanám, mivel nem akarsz hiperaktív kutyát - na a collie az az. :) Rengeteg foglalkozásra van szüksége.


Hogy más kutyákkal kijön-e, az nevelés, szocializáció kérdése, nem fajtáé.


A leírtaknak elég sok fajta meg tud felelni. Ha nincs semmi konkrét elképzelésed, választhatsz akár keveréket is menhelyről, sajnos bőséges a választék.

2015. nov. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Amúgy meg ha semmilyen elképzelésed sincs menhely vagy gyepi.Ott egy nyugisabb felnőtt kutyát is befogadhatsz,azt már simán egyedül hagyhatsz ennyi időre.Mondjuk szerintem a 3-4 óra foglalkozáa az elég sok,szóval széles a választék.

Egyébként nekem beaglem van,nagyon pörgősek.Én hétvégén többet foglalkozok velük,de hétköznapokon meg teljesen eltérő,de sajnos jelenleg nem sok időm van rájuk,de ez hála az égnek hamarosan változni fog.

Negatívum:a kertet felássa,de lakásban ez a probléma nem merül fel :D Könnyen el is híznak.Viszont könnyen tanul,mert kajával könnyen motiválható



Én a helyedben menhelyi keveréket választanék.Azzal két életet mentesz meg

2015. nov. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Ja és még annyit a beagleről hogy nem egy beteges fajta,de fülbetegségekre hajlamls
2015. nov. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Szia toy uszkár. Az uszkárok nagyon okos fajták tapasztalatból is. Nayon szófogadóak!!!!!!
2015. nov. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
a spaniel hiperaktív, legalábbis én ezt tapasztaltam :D a beagle szerintem is jó választás lehet, de én őt is a közepes testmérethez sorolnám. Okosak és lakásba valóak a törpespiccek is. De igazából ha nem ír farkaskutyát vagy dog-ot akarsz akkor mind tartható lakásban, elegendő mozgással és tanítással
2015. nov. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

A border colliet nem tudom ajánlani, se a beagle-t. Nagyon sokat KELL velük foglalkozni.

Vagy menhelyi keverék kutyát javaslok, vagy gyűjtögess legalább 100 ezer forintot egy fajtatiszta olasz agárra.

Az, hogy hogy viselkedik más kutyákkal, az rajtad és a nevelésen múlik. Nem fajta kérdése.

2015. nov. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Zsu-nak:

A dog pont nem kertbe kibacni való kutya. Ugyanolyan lakásjószág mint egy bolognese, teszem azt.

2015. nov. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Border,beage,ausztrál - NE! Nagyon sok foglalkozás kell, nem is értem miért ajánlják aztán meg unalmában szétkapja a házat a kutya..


Amiket ajánlok bár nem írtad, hogy mekkora legyen (kis/kis-közép/közép,és hogy van-e tapasztalatod.

Ha már van tapasztalatotok, az jó, de ha nincs az sem baj.

De elég nagy a lehetőségek tárháza, golden/labrador szeret bent lenni, közepes/nagyok, kicsi lakáskutyák a máltai selyem, a bolognese, havanese, pincsi, csivik, yorkie, kínai meztelen, francia/angol bulldog, shih-tzu, mopsz, tacskó, spánielek (angol,amerikai cockerek, cavalier king charles..), westi, kisebb terrierek, bár a foxi és jack russel nem nagyon jó csak lakásba mert eléggé pörgősek..


Ajánlom még a bullterriert, amstaffot, de ezekhez kutyaiskola, és egy kis tapasztalat nem árt, főleg a szocializálás részéhez, mert kutyákkal lehetnek agresszívak, ha nincsenek kellőképpen (1.lefárasztva, 2. szocializálva). Basset hound is ott van, boston terrier, vizslák, igazából minden rövid szőrű kutya szeret bent lenni, de van amelyiknek több, tapasztaltabb foglalkozás kell. Menhelyen is szétnézhetsz, hátha találsz (tuti találsz) megfelelőt :) De szaporítótól ne vásárolj, mert itt gyakorin is egy csomó olyan kérdés van, ahol beteg a kutya (vagy már meg is halt), mert roszs helyről vették..tehát vagy menhely vagy tenyésztő. Mellesleg a fajtamentőknél szokott lenni kölyök is :)

2015. nov. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!