Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugatásgátló a szomszéd kutya...

Ugatásgátló a szomszéd kutya miatt?

Figyelt kérdés

A szomszédban van egy öreg kistestű kutya. Egy 1x1 méteres "kennelben" vegetál, aminek nagy részét elfoglalja a kutyaház, a maradék területen pedig vastagon áll az ürülék. A szomszéd néni egyáltalán nem foglalkozik vele, etetni is a lánya eteti, ha erre jár. A kutyát nagyon ritkán látni, mert egész nap a házába van bebújva, de a hangját folyamatosan hallani... Bent ül a házban és ugat, vinnyog, miközben semmi nem történik. Nem lehet kimenni az udvarra sem anélkül, hogy ne zendítene rá. Éjszakákat is végig ugatja, most is órák óta a semmit.


Tudom, hogy szenved ott, nincs jó élete, valószínűleg azért sír ennyit, hogy valaki foglalkozzon már vele, de én az ő érdekében sajnos semmit nem tudok tenni. Beszéltem már a szomszéd nénivel, ő azt mondta fél a kutyáktól, a sajátjától is. Aztán kiírtam ezt a problémát Facebookra, a lánya olvasta, és állítása szerint a kutyának nagyon jó dolga van ott, nagyon szeretik, stb... Hivatal, jegyző, akárki nem opció, hiszen tapasztaltam már, hogy kóbor kutya problémával sem foglalkoznak, úgyhogy ez is halott ügy.


Mivel szegény kutyán sehogy nem lehet segíteni, legalább az én mindennapjaim ne legyenek már elrontva ezzel, hogy folyamatosan a bömbölését kell hallgatnom, ráadásul pont a hálószoba falánál van ez a kennel, szóval marha jó testközelből hallgatni mindezt.


Gondolkozok ugatásgátló ultrahangos riasztón, amit a szomszéd kutya felé irányítanék, hátha nem vinnyogna annyit. A kérdés az, hogy ezt hallanák az én kutyáim is? Őket zavarná? Az enyémek egyáltalán nem ugatnak, mert le vannak róla szoktatva, az első mukkanásra rájuk szólok.



2023. febr. 26. 12:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Szólj az állatvédőknek.
2023. febr. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ott fogtam egy beteg, csontsovány, haldokló kutyát az utcán, az sem érdekelt senkit.
2023. febr. 26. 13:29
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

"Hivatal, jegyző, akárki nem opció, hiszen tapasztaltam már, hogy kóbor kutya problémával sem foglalkoznak, úgyhogy ez is halott ügy."


Ez nem igaz.

Minden bejelentést kötelező kivizsgálniuk. Jelezd (írásban) a jegyzőnek.

Az állatvédőket hiába értesíted, nem rendelkeznek hatósági jogkörrel.

2023. febr. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hónapokkal ezelőtt jeleztem e-mailben egy kisobott husky keveréket a hivatalnak. A kutya azóta is az utcán él, pedig azóta már gyepmestert is szerzett a város.


Környékbeli menhelyek nem is válaszolnak, vagy nincs semmi helyük. Ha utcán lévő kutyákkal ennyire nem foglalkozik senki, akkor majd egy gazdás kutya fog érdekelni bárkit is? Ez itt a valóság, nem egy álomvilág.


Szóval, ha valaki tudna esetleg válaszolni az eredeti kérdésre, azt megköszönném.

2023. febr. 26. 13:45
 5/12 anonim ***** válasza:
43%

Menhely?

Azért próbáld meg mégegyszer a jegyzőt.

2023. febr. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

A kóbor kutya közigazgatási probléma, az állatkínzás viszont bűncselekmény.


Az ugatásgátló megzavarhatja a te kutyáidat és nincs garancia arra, hogy a szomszéd kutyája befejezi az ugatást tőle. Főleg úgy, hogy nem a kutya közelében lenne, csak arra irányítanád.

2023. febr. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Le tudnám rakni közvetlen a szomszéd kutya kennelje mellé.
2023. febr. 26. 14:03
 8/12 anonim válasza:
44%
Az ilyen kutyák minek élnek még? Altassa el szegény ebet. Ez már állatkínzás.
2023. febr. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Abban egyetértek, hogy ez kínzás és minek neki... főleg, hogy fél is tőle és soha ki sem megy hozzá... De a lánya állítólag szereti, akkor vigye magával bammeg...
2023. febr. 26. 14:27
 10/12 NTBS ***** válasza:
81%
Szerintem jelezd mégegyszer.
2023. febr. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!