Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Láncon tartott kutyákat...

Láncon tartott kutyákat hogyan lehetne törvényesen megmenteni?

Figyelt kérdés

Kelet Magyarországon sajnos nagyon sokan leragadtak a ‘80-as években. Tudok konkrét falut is, ahol rengeteg önsétáltató eb van, és vannak akik egész életüket láncra verve élik. Körülbelül a 95%-uk.


Tudom, mert fél évet laktam azon az országrészen. Könnyeimmel küszködtem mikor az én kutyámat sétáltattam és láttam őket az udvaron. Mind depressziósak, lehangoltak voltak, a terrierek pedig idegbetegek, tépték a drótkerítést is, és már nem is ugattak hanem ordítottak…


Hogyan lehetne ezen változtatni? Az a baj, tele vannak a menhelyek, és mivel rengeteg kutyáról van szó, nem is lehetne őket hova tenni. Viszont ez akkor sincs rendben.

Nem tudom kinek lehetne szólni.


2023. febr. 27. 13:49
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Szurkolók az állatokért alapítványnak pl., viszont kell hozzá konkrét cím, képekkel.


De szélmalomharc... Nem nagyon tudsz mit tenni.

Esetleg annyit, hogy vállalsz ideiglenes befogadói posztot, abból van a pénzen kívül a legnagyobb hiány. Én is ezt csinálom, most is van nálam egy aknában talált kutya. Nem mentheted meg a világot, de egy mentettnek új világot adhatsz ezzel. Engem is ez nyugtat, csepp a tengerben, amit teszek, de a semminél több.

2023. febr. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
98%
Elvileg a jegyzőnek kell jelenteni az ilyesmit. De gyakorlatilag semmi nem fog történni...
2023. febr. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én Pesterzsébeten is láttam egy épülő ház kertjében voltak kikötve éjszaka..
2023. febr. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Jegyző? Vagy menhely? Mondjuk a menhelyek fullon vannak, a jegyző meg konkrétan semmit nem csinál.
2023. febr. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát igen, ez a bajom nekem is… Szar a rendszer, és nem tudunk belőle kitörni.
2023. febr. 27. 17:21
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez így van. Esetleg ha valamilyen fajtára hasonlítanak, akkor fajtamentés? Náluk talán több a hely.
2023. febr. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem annyira elhatalmasodott ez a probléma, hogy lehetetlen hirtelen csodát tenni. Maximum az segíthet talán, ha a gyerekeinket normális állattartásra neveljük, a felelőtlen generáció meg hátha kihal lassan.
2023. febr. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezzel egyetértek...
2023. febr. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!