Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya behívása vezényszó?

Kutya behívása vezényszó?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kutyusommal a behívást szeretném megtanítani. Mit gondoltok mennyire számít az, hogy milyen vezényszót használok?

Az oké hogy minden alkalommal ugyanaz legyen.

De mennyire számít az, hogy ez egy szó pl. "Gyere ide" "Lábhoz" stb, vagy hang, mint pl füttyentés, csettintés, ilyesmi.

Ilyen hang is lehet a behívás, vagy az inkább egy szó legyen??

Köszönöm a válaszokat.



2023. febr. 28. 21:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Én azt szoktam, hogy gyere, de tökmindegy.
2023. febr. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

Én azt mondom, hogy "Hozzám!"

A "Gyere!" azt akkor mondom, ha nem azt akarom, hogy konkrétan oda is jöjjön, hanem csak inkább velem együtt haladjon, jöjjön tovább, de nem konkrét behívás.

Ezen túl van a síp, ami "vészhelyzet", vagyis ha látom, hogy baj lesz, veszélyben van, és azt akarom, hogy tényleg azonnal és gondolkodás nélkül, teljes gőzzel rohanjon oda. A sípszó egyben sajtot is jelent, vagyis tudja, hogy ha síp van, és odajön, akkor füstölt sajtot kap, amiért ölni tudna, annyira szereti. De ezt tényleg csak vészhelyzetben használom.

Szerintem amúgy mindegy, mit mondasz, csak következetesen mindig ugyanazt mondd, ha valamit akarsz tőle.

2023. febr. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Teljesen mindegy a vezényszó vagy jel. A lényeg, hogy jól építsd fel és el tudd várni következetesen a kutyától.
2023. febr. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk a hozzám azt jelenti, előttem álljon meg, a lábhoz pedig a bal láb mellé való szabályos felállást.
2023. febr. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%

Gyere, gyere ide,hozzám -ezekre jön


Nálunk is van síp azt többnyire én is akkor használom ha nagyon rögtön jönnie kell. Pl messzebb van tőlem de látom jön más kutyás vagy nagyon elmelyedt a szagokban és lemaradt stb

2023. febr. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk nincs vezényszó, kizárólag testbeszéd van. Ezzel azt is elkerülöm, hogy másnak szótfogadjon. Akárki mondhatja, hogy hozzám vagy gyere ide, vagy lábhoz, ő nem fog reagálni rá. Ezen kívül előny, síri csendben is tudom adott célra ráküldeni, vagy visszahívni. Ha sötétben dolgozunk, akkor speciális rövid "madárfütty" segithet, de általában nincs rá szükség.
2023. febr. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Minden rövidebb és harsányabban adható, annál jobb. Én ezért tanácsolom mindenkinek az "Ide!" vezényszót. Semmivel nem téveszthető össze.
2023. márc. 1. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 NTBS ***** válasza:
77%
Gyere be!
2023. márc. 1. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%
Hozzámra azonnal kell jönnie, gyerére meg kell közelítenie, hallgat a füttyre is, pedig nem nagyon tanítottam és azt vettem észre, hogy bármit mondok neki séta közben, illetve a többiek bármit mondanak a kutyáiknak, az a reakciója, hogy odajön hozzám, ami nem olyan rossz megoldás szerintem 🙃 Sok mindent inkább a kontextus szerint csinál.
2023. márc. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
83%
Gyere.
2023. márc. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!