Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire lehet rossz annak a...

Mennyire lehet rossz annak a kutyának, amelyik 9 órát egyedül van?

Figyelt kérdés

Egyedülálló lettem, ami nem is baj,mert én akartam. Van 2 kisméretű kutyám,akik 9 órát egyedül vannak, amíg dolgozom. Plusz heti 3-4 alkalom van,amikor maximum másfél órát nem vagyok itt velük. Rendszeresen viszem ki őket, délután hosszabb sétára. Reggeli se rövid azért, mert az egyik fiú és soká kakil és üríti ki a hólyagját.

Távol lakom barátoktól, családtól,így nincs esély arra,hogy valaki átjönne hozzájuk. Bírják az egyedüllétet, kamerán folyamatosan nézem őket. Van elő játék,de inkább fekszenek. Az a kérdés, hogy nem-e rossz nekik így.. Amúgy mindig rohanok haza mindenhonnan miattuk és dolgozni is az utolsó pillanatban indulok el. Bevásárolni is ritkán járok, kb hetente-masfélhetente. Ha nagyon kell valami, közelben is van 2 percre egy rendes bolt.


2023. márc. 1. 14:05
 1/9 anonim ***** válasza:
38%
Nem rossz nekik. A kutyák napi alvás igénye 16-18 óra alaphangon. Ha otthon lennél velük, akkor is aludnának napközben. A lényeg a minőségi együtt töltött idő.
2023. márc. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem ha minden nap ez van az nem túl jó. Bár így, hogy ketten vannak azért jobb. Esetleg adj fel hírdetést, hogy kutyasétáltatót keresel.
2023. márc. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Teljesen normális dolog, bakker dolgozó emberek vagyunk, muszáj ennyit távol lennünk. A covid előtt nem is volt ez senkinek kérdés, nagyon ritka volt a home office lehetőség. Nekem is 2 van, ki szokták bírni a 10 órát is, aztán este elviszem őket sétálni meg játszok velük, hétvégente pedig nagy sétákra viszem őket. Hidd el, jobb életük van velünk így is, mint a legtöbb kutyának, amelyikek a kenelen meg a kerten kívül ritkán látnak más helyet. Aki meg beleköt abba, hogy dolgozni járunk, az tartson el🤣
2023. márc. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Teljesen jó nekik, főleg hogy ketten vannak. Én most sokat vagyok home office-ban, de az előző kutyám 8-5 között egyedül volt heti 5 nap. Semmi gondja nem volt vele, aludt. Persze rengeteget foglalkoztam vele utána, napi 3 órákat sétáltunk, mindenhova jött velem. Tök boldog kutya volt.

A mostani pedig pont a covid előtt pár héttel került hozzám, akkor egyáltalán nem jártunk be, de azóta is csak heti 2 napot. Szerencsétlen azóta is utál egyedül lenni, sötétedés után nem is lehet itthon hagyni, mert ordít, sír. Egyszerűen nem tudja így megszokni az egyedüllétet. Szóval szerintem sokkal jobb annak a kutyának aki megtanul szépen egyedül lenni.

2023. márc. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
Hát, irigylem a kutyákat (meg hogy egyedülálló lettél, téged is). Mit meg nem adnék, ha napi 9 óra nyugalmam lenne.
2023. márc. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
Mivel ketten vannak, elvannak. Mi dolgozó emberek, nem tudunk mást tenni. Hacsak nem kutyás munkánk van. Na de érted, hogy mit akarok mondani.
2023. márc. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
A 9 óra nem sok hiszen,aki 8ra jár dolgozni az se 8kor megy el otthonról hanem hamarabb.Simán kibirják ezt az időt,mert alszanak vagy lefoglalják egymást.
2023. márc. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Annyiban probléma, hogy kitágul a hólyagjuk. Egy-egy ivartalanító műtétkor a dokik szemre megmondják,melyik kutya benti...
2023. márc. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%
#8 én is szemre megmondom, hogy a yorki benti, a kaukázusi pedig kinti kutya😁
2023. márc. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!