Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem kellene a városi környezet...

Nem kellene a városi környezetben megtiltani a kutyák tartását?

Figyelt kérdés
Városban élek és valami borzalom ami van, sokan sétáltatják a kutyájukat, ezért a járdára kakilnak és pisilnek, a kakit még aránylag felszedik, persze valaki azt sem, de a pisit nyilván nem tudják felszedni. Lényegében kutyapisibe sétálnak az emberek a városban, úgy ahogy disznót sem lehet tartani a panelban szerintem kutyát sem lehetne, kutya a kertes házba való
2023. márc. 1. 21:43
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
96%
Amennyi kisgyereket meg részeg férfit,hajléktalant pisilni látok a városban, nem a kutyákkal van a fő gond...
2023. márc. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy eszembe jutott, hogy igazából ha a városi környezetből kitiltanád a kutyákat, akkor ezzel a húzással a vakokat és a többi segítőkutyával élő embert is kitiltanád a városokból.
2023. márc. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
100%

"a kakit még aránylag felszedik, persze valaki azt sem, de a pisit nyilván nem tudják felszedni. Lényegében kutyapisibe sétálnak az emberek a városban"

Nem akarlak kiábrándítani, de zömében az nem csak kutya pisi-kaki. Pesten nem egyszer már a kocsim mellé sz@rt valaki. Nem kutya volt, legalább is én még nem láttam kutyánál, hogy papírt használt volna...

2023. márc. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
80%

"míg gondolom te, aki magasról szarik a kutya igényeire" látod, már igazoltad is, hogy igazam volt az intelligenciáddal, pontosabban annak hiányáéval kapcsolatban.

Kertes házban élek, a kutyáim bentiek. Úgyhogy ne gondolj semmit, nem megy az neked.


De jó pár belvásori kutyás barátom ismerősöm, családtagom van. Van aki 'csak' családtagnak tart kutyát, viszont mivel én is sportkutyázok, igen sok olyan embert ismerek, akinek a kutyája munkakutya, sportkutya. Mentőkutyáznak, versenyeznek, stb. És az újabb bizonyíték, hogy a gondolkodás nem megy neked: tudod van egy olyan varázslatos eszköz, aminek az a neve, hogy autó. Beszáll az ember, berakja a kutyát és elmegy az erdőre, mezőre, kutyaiskolába, bárhova, ahova akar vele. Látod, már megérte ide feljönnöd, legalább ma is tanultál valamit. Szívesen.

2023. márc. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mentett kistestű kutyám van panelban, nem érezné jól magát kinti kutyaként, az neki nem lenne ideális, ha nem lehetne benti kutya. Emellett pedig sportolok vele, feladatozunk, mert arra fogékony, kocogunk, túrázunk, pedig még autóm sincs, felszállok vele a vonatra, és elég sok helyre el tudunk jutni, ahol van túralehetőség. Sok kertbe kib*ott kutyával feleennyit sem foglalkoznak.
2023. márc. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2023. márc. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon sok dolog koszol a városban, a kutya csak egy a sok közül. Az ember az aki a leggusztustalanabb, tőlük van mindenhol húgyszag és nem a kutyáktól, és ők is szemetelnek.

Hiába tiltanák ki a kutyákat, talán egy nagyon minimálissal lenne csak jobb a helyzet. Ennyit meg nem ér, túl sok ember és kutya életét tennék ezzel tönkre. Szóval nem, nem kellene betiltani a kutyákat a városban.


34 nem mindenkinek van ám autója. Meg pl munka előtt a reggeli séta, vagy napközben a gyors egészségügyi... Azért nem hinném hogy ezekhez is mind autóba szállsz.

2023. márc. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
16%
Érdekes, hogy a panelt emlegetik sokan, pedig tipikusan a régi panel lakótelepeken tök sok a zöldfelület, jól lehet kutyát sétáltatni, vannak futtatók stb. A belvárosban meg vannak olyan utcák, hogy száz métereket kell sétálni betonon az első fáig/fűcsomóig és persze a környék összes kutyáját odaviszik, meg szerencsétlenek hugyoznak össze-vissza az autókra, pinceablakra, ajtóra, mindenhova. Kutyásként mondom, hogy utóbbi szerintem is nagyon gáz és igazán lehetne annyi belátás az emberben, hogy ilyen körülmények között nem "vállal" kutyát.
2023. márc. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
85%
Én bejárok belvárosba is a kutyámmal, és nem végzi a dolgát sem házfalra, sem betonra, meg lett tanítva. A leginkább lebetonozott részen is át lehet jutni úgy, hogy találjon a gazdi legalább egy fát, ahol a kutya elvégzi a dolgát, amíg meg tanulják a szobatisztaságot, akkor legfeljebb kintre visz kutyapelenkát és leteríti, én legalábbis így csinálnám, bár sose élnék a belvárosban, mert az nagyon nem az én közegem. Aki hagyja, hogy összevissza végezze a kutya a dolgát, akár járművekre is, az egy parkos panel lakótelepen is ugyanúgy hagyná, ez igénytelenség inkább, nem kényszer. De most a hülyék miatt megítélni egy egész csoportot nem oké, mert nem mindenki olyan.
2023. márc. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
17%
39, nagyon jól hangzik az elmélet, csak éppen el kell menni egy forró nyári napon valamelyik újlipóti utcába és ki kell próbálni, hogy lehet-e levegőt kapni a húgy- és szarszagtól... Nem ítéltem meg egy egész csoportot, azt mondtam, hogy be kéne látni, hogy a full beton belváros nem a legideálisabb környezet a kutyatartáshoz. (Egyébként igen, a bunkók ilyenek mindenhol, ezért kell folyamatosan kerülgetni a mások által otthagyott kutyaszart konkrétan mindenhol.)
2023. márc. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!