Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy nálam lelkileg felgyógyult...

Egy nálam lelkileg felgyógyult volt bántalmazott felnőtt kutya jobban örülhet nekem és szerethet engem, mint egy tiszta előéletű picúr, akit kiskorától óvok, osztozok vele majdnem minden pillanatában, akit én tanítottam?

Figyelt kérdés
2023. márc. 2. 15:47
 1/6 anonim ***** válasza:
99%
Nem feltétlenül szeret jobban, de az átélt trauma mindig megmarad bennük valamilyen szinten.
2023. márc. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

A nagy faszt. Mar bocsanat.

Itt gyakorin szeretik ezt hangoztatni, hogy fogadj orokbe, mert az a kutya halasabb, de ez nagyon sokszor nem igy van :D

Meg szerintem nem is szabad ehhez igy hozzaallani. Nem azert fogadtam orokbe en se,hogy cserebe barmit varjak.


Foleg, ha az a traumatizalt kutya olyan, hogy egy eletre megjegyezte mi tortent vele es abszolut semmilyen emberi tarsasagra nem vagyik. Mint az en egyik kutyam. O csak ugy van, setalni szivesen eljon velem, de amugy ha lehet inkabb o egyedul alszik az egyik szobaban, hagyja mindenki beken.


Szoval ugyanugy orulhet neked az a kiskutya, akit semmi baj nem ert es kolyokkora ota veled van, mint egy orokbefogadott.

Es forditva, lehet egyikre se lesz jellemzo ez a “rajongas” az ember irant, amit sokak varnak.

De nem baj szerintem.

2023. márc. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
Végülis, nálad jobb élete lett, te vagy az aki őt megmentette, szóval szerethet jobban, de én inkább úgy fogalmaznék, hogy jobban kötődik.
2023. márc. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem így mukodnek a kutyak, bizonyos mertekig mindegyik kötődik, szeret, meg akkor is ha rossz gazdaja van. Hogy jobban szeretne meg halasabb, nem minden esetben igaz, sot tobbsegeben nem, mert igazan nem tudja elfelejteni a traumakat, evek multan is kivalthatja egy szag, egy hang, akarmi. Van egy ilyen kutyam, eleg rossz korulmenyek kozt talaltak ra, menhelyen se erdeklodott iranta senki 1 evig, en imadom es szerintem ő is engem, de sosem fogok benne bizni 100%-ig (pl. gond a behivas, kisebb allatokat zsakmanynak tekinti). Míg a kolyokkent befogadott kutyám sokkal stabilabb, benne megbízom es tudom pontosan mire hogyan reagal.
2023. márc. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon változó, a kölyköknél is sok múlik a genetikán, egy mudi pl imádja a gazdáját általában, egy terrier meg magát imádja leginkább...

Szerinem egy rossz előélet hasonlóan más dolgokat hozhat ki a kutyákból, valamelyik tényleg "megbecsüli magát" és van, aki szimplán arra a következtetésre jut, hogy minden ember megbízhatatlan, és csak ideig-óráig tart a kedvesség.

2023. márc. 3. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
98%

Nem ezen múlik, honnan jön a kutya. Ugyanúgy tud szeretnii egy jó helyről származó kutya is, akit kölyökkortól nevelsz. Inkább az számít, hogy mennyire foglalkozol velük igényeiknek és képességeiknek megfelelően, milyen elvárásokat támasztasz a kutya felé. Vannak, amik inkább bújósabbak, vannak, amik inkább önállóbbak, és kevésbé keresik az ember társaságát, attól függően, mire szelektálták a fajtát, amikor létrejött, aztán a felismerhetetlen mixekből meg teljesen lutri, mi lesz.

Persze, ha egy kutya nagyon rossz helyről jött, bántották, láncon élt, szaporítótelepről mentették, és beteszi a fenekét a jóba, ahol (jó értelemben) elkényeztetik, az azért óriási minőségi változás neki, az addigi rabsághoz képest. De mondjuk ha egy olyan kutyát fogadsz örökbe, aki önsétáltató volt, leszarták, nem alakult ki kötődés az előző "gazdával", de amúgy nem érte komolyabb atrocitás, csak azt csinált, amit akart, arra járt, amerre akart, esetleg bevédte az egész utcát is előtte, az nehezebben fog kötődni az új, felelős gazdájához is, ahol ráadásul szabályok lesznek, ami addig az ő életében nem volt, és korlátozásként élheti meg.

2023. márc. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!