Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezzel rosszat tettem a volt...

Ezzel rosszat tettem a volt bántalmazott kutyámmal?

Figyelt kérdés

Kb 4 hónapja van itt. Letargikusan került ide. Nemrég töltötte az ötödik életévét, és csak egy év alatt mi vagyunk az ötödik gazdái, az előző egy alkoholista.


Futin kívül minden kutyának válogatás nélkül neki akar menni, akit nem ismer.


Sikerült elérni, hogy ne legyen letargikus, legyen benne élet, mindig csóválja a farkát, amikor valamelyikünk a közelébe megy, hogy örüljön amikor előkerül a póráz és a hám.


Hónapok alatt én egy kicsit besokalltam, hogy mindig mindenhova figyelnem kell, hol van kutya, hogy nálam semmit nem javul ez a helyzet, a másik gazdi ugyanazt a módszert csinálja, mégis hatásosabb, pedig én vagyok vele a legtöbbet.


LÉNYEG:

Parkos részen voltunk, ültetést gyakoroltattam. Hirtelen a semmiből feltűnt egy idegen, hámos, nyugodt kutya, gazdi nélkül. A kutya nekiment, de istenesen. Előtűnt a gazdája és arrébb rúgta a kutyáját, tovább mentek. Én, besokallva, mivel kezet emelni nem lehet, egy hátsóra csapást sem, mert különben újra letargiába zuhan (így két hónapig tartott, amíg nem húzta be a hátát és nem remegett a feje amikor megsimiztük). Nyögvenyelősen megcsinálja az ült, kb könyörögni kell neki, feksziket egyszerűbben, marad nem megy. 20x oda-vissza eljátszottuk, hogy ül-marad-mehet. Parancsolóbb hangon, mint szoktam, mert 4 hónap alatt először szakadt el a cérna, de nem kiabáltam, nem ordítottam, csak addig ismételtem, amíg nem ült le, ugyanis tudja, hogy mit szeretnék, csak nem akarja megcsinálni.


Aztán elindultunk haza, de azóta a kutya mintha visszaesett... eddig is itthon csak feküdt, de mintha kevesebb élet lenne benne.


Ezzel rosszat tettem a lelkének, vagy mi ez a nagy változás?


2020. jún. 12. 21:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Nem tettél semmi rosszat, határozott voltál ennyi történt.


A lényeg hogy ne aggódj emiatt, ne rágódj ezen, ne kezd el tutujgatni. Tegyél úgy mintha semmi se történt volna. Minden megy tovább.


A kutya megérzi, hogy történt valami ami számodra rossz emiatt esett vissza. Ha te nem veszel róla tudomást akkor ő se fog és lazán tovább lép.

2020. jún. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

*helyesbítek: A kutyám nekiment, a másik kutyának, aki erre nem csinált semmit, rá se morgott.

Kicsit félreérthető lehet...

2020. jún. 12. 21:43
 3/14 anonim ***** válasza:
84%

Nem tettel rosszat neki, szerintem meg finom is voltal vele.

Sajnalom szegeny kutyusodat, amiert ilyen sora volt az elozo helyein, hogy passzolgattak egymasnak, becsulendo, hogy te meg igy is vallalod ot es igyekszel. A tamadast viszont en minden esetben tiltanam, mert ez mas kutyaira es sajat magara is veszelyes. Mi van, ha egy olyanba kot majd bele, ami nem tetovazik es visszatamad, serulest okoz neki, esetleg halalosat? Vagy ha o ol meg egy masikat?

Ha erzi rajtad, hogy bizonytalan vagy es tetovazol ilyenkor, az annal jobban felstresszeli, foleg ha jon egy kutya szemben es te mar elore befeszulsz ra.

Teljes hatarozottsaggal kell ilyenkor fellepni vele szemben, ha sosem lesz jo vagy rossz kovetkezmenye a tetteinek, akkor nem fogja megerteni mit is szeretnel tole. Nyilvan, ha nem ul le parancsra, azert nem kell elfenekelni, itt nem erre gondolok, hanem a tamadasra, annak kell, hogy legyen kovetkezmenye, fogod es elrangatod mas kutyaktol akikre beindul, kozben szoban is fegyelmezed, elvonod a figyelmet valamivel, amit szeret. Ha mar el tud menni szo nelkul mas kutya mellett, akkor nagy jutalom. A lenyeg, hogy mas kutyak tarsasagat idovel jutalommal, pozitiv elmennyel kosse ossze, ne azzal, hogy o tamad, te panikolsz es elveszited a kontrollt. Rengeteg idobe telik, mire ennek eredmenye lesz, legy tovabbra is turelmes vele, de tenyleg nem kell tole bocsanatot kerni, tutujgatni. Jol tetted, hogy addig vartal utana is, ameg le nem ul. Idovel meg fogja tanulni, hogy addig nincs semmi, amit szeretne, ameg nem teljesit, hiaba hagy figyelmen kivul es makacskodik.

A kutya azert tunik szomorunak, mert erzi, hogy feszult vagy meg mindig, ilyenkor az en kutyaim sem szoktak tomorulni simiert, na meg hat most vegre valaki kiall hatarozottan es nem adja be neki a derekat. Minel tobbszor hagynak ra dolgokat egy makacsabb jellemu kutyara, annal jobban fog erolkodni a kovetkezo alkalommal a sajat akarata ervenyesulese erdekeben. Ehhez egyetlen eset is eleg es aztan majd ujra beprobalkozik. Nagyon jol csinalod, hogy nem adod be neki a derekad.

2020. jún. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Másik gazdi úgy orvosolja a helyzetet, hogy megöleli, mond valamit a fülébe, és akkor abbahagyja. Próbálkoztam én is, mikor már a nemlétező tököm kivolt, de szerintem is az kellene, hogy keményebben fogni, vagyis határokat felállítani. Van amikor lenyomom a hátsóját, de többségben mindig türelmesen várom, hogy magától leüljön, ez lehet, hogy kemény másfél percet igényel, erre a másik gazdi konkrétan idegesen odaszól nekem, hogy ne xarakodjak, nyomjam le a fenekét és idővel megtanulja. Csakhogy már tudja, csak a figyelme és fegyelme nincs meg, aztán rövidesen mindig rájön, hogy addig bizony nem indulunk el, ameddig nem ül le, mindegy mennyire nyafog. Apám úgy gondolja, hogy először illeszkedjen be, és hányatott sorsú is, aztán majd a kutyaiskolában megmondják, mit kell csinálni, mert ne tanuljon rosszat a kutya - de közben rajta van azon, hogy ül, fekszik, marad, de az, hogy támadás másra, az öleléssel megoldandó. Én is ütyülü-pütyülis vagyok, meg elismerem, hogy kell neki, igényli a pátyolgatást, de már eleget vártam, rájöhetett, hogy itt nem bántjuk. Eldöntöttem, hogy keményebben fogom mostantól, letojom a kutyaiskolát, azt se tudjuk, mikor jutunk el oda, addig meg elegem van, hogy én sétáltatom napi 3x, illetve kétszer, utolsó séta közös, és én viseljem el nemlétező izmaimmal a kirohanásait.
2020. jún. 13. 00:42
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha tamad mas kutyara ok nelkul(a masik nem harapta meg eloszor) ,akkor nem szabad megolelni!!! Ezzel megdicseritek gyakorlatilag. Marmint apad
2020. jún. 13. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen, ezt egyszer mondtam neki, de akkor mindig azzal jön, ha máshogy gondolom mint ő, hogy "mert én és a nagy élettapasztalatom, hogy mindent tudok", pedig nem szentírás, csak a saját véleményem.
2020. jún. 13. 01:06
 7/14 A kérdező kommentje:

Na, újfent, az előbb megmondtam apámnak, hogy ne ölelje meg a kutyát, amikor akciózik. Erre ő: Én nem megölelem, hanem megnyugtatom (aha, csak közben általában öleli és vagy ütyüli-pütyüli). Mondom neki, hogy ez pozitív megerősítés arra amit csinál. Vélemény?


"-Aha. Cső." - ezzel véget ért rövid párbeszédünk és tekintete visszatért a monitorra.

2020. jún. 13. 01:10
 8/14 anonim ***** válasza:

Sajnos apad tonkreteszi ezz el a kutyat.


Vmi riasztot vigyel magaddal masik kutyahoz,ami odaszalad. Vizipisztoly pl! Nem tesz kart a kutyakban,megis valazeg elszalad a masik kutya.

Vagy kurt,amit a focimeccsen hasznalnak. Nagyon hangos.


Ne jarj kutyak koze meg. Szerintem nem tartod be a sorrendisegi szabalyokat.?

2020. jún. 13. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ha nem a kutyaiskolában mondja meg neki szakember, hogy ez így nem jó, mindig így fogja csinálni. Szerinte én semmit nem tudok, az a fix amit ő csinál. Nekem meg a nemlétezőm kivan tőle. Öt perc alatt a másik kutyának megtanítottam a pacsit, ezt mondom neki, és lekezelően mondja, hogy ilyen hülyeséget kár tanítani, inkább valami hasznosat kéne. Így pedig átkozottul nehéz, hogy nekem kb nincs szavam, aztán ha máshogy csinálunk valamit, én vagyok leszidva, hogy egyet jegyezzen meg a kutya (behívásnál a másik kuty, én az elején megmondtam, hogy "hozzám", ő pedig a "gyere ide"-t használja, aztán a kutya egyik napról a másikra egyikre se hallgat, és engem szid le, hogy miért nem vagyok képes ugyanazt használni, mint ő, mert a kutya más azt sem tudja, melyikre hallgasson, és biztos az én hibám).
2020. jún. 13. 01:15
 10/14 A kérdező kommentje:

Először én lépek ki és be a lakásba. Az etetéssel nem tudok mit kezdeni. Száraztáp mindig elöl van, és este kapnak vacsorát, de apám és a kutyák minden reggel együtt esznek, apám ad neki a saját kajájából néhány falatot.


Az a gond, hogy a fiatalabbik játszásért húzza a pórázt a kutya felé, az idősebb pedig a szocializálatlansága miatt, így mindkét kezemmel tartanom kell őket. Gondoltam a külön sétára, úgy talán megoldható lenne. A csörömpölés az első kutyánál semmit nem ért, a problémásabbnál azt hiszem, kipróbálom, de először inkább a vízipisztolyt.

2020. jún. 13. 01:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!